Reprezentant Włoch Filippo Zana wygrał „królewski” etap wyścigu Course de la Paix Grand Prix Jeseníky i został nowym liderem klasyfikacji generalnej całej imprezy.

Drugi odcinek Wyścigu Pokoju był zarazem królewskim etapem całej imprezy odbywającej się w Czechach. Młodzi kolarze na 134-kilometrowej trasie musieli mierzyć się z dwoma długimi podjazdami, na których wszystko wskazywało powinni brylować „górale”.

Do decydujących rozstrzygnięć o losach etapu doszło na finałowym podjeździe Dlouhé Stráne. To właśnie tam swoich rywali z tyłu zostawił Filippo Zana. Włoch, który na co dzień jest kolarzem zespołu Bardiani-CSF-Faizanè ma już w swoich nogach start w tegorocznych wyścigu Giro d’Italia.

Zana wykorzystał swoją dyspozycję z włoskiego Grand Touru i z dużą przewagą wygrał dzisiejszy etap Wyścigu Pokoju oraz został nowym liderem klasyfikacji generalnej imprezy odbywającej się w Czechach.

Na drugiej lokacie uplasował się reprezentant Belgii Toon Clynhens ze stratą 53 sekund do Włocha. Natomiast tuż za Belgiem na mecie pojawił się Słoweniec Kristjan Hočevar. Jutro przed kolarzami w wyścigu Course de la Paix Grand Prix Jeseníky ostatni etap tegorocznej edycji tej imprezy.

Poprzedni artykułDwars door het Hageland 2021: Rasmus Tiller wygrywa
Następny artykułRichie Porte: „Nie mam złudzeń, że jutro będzie łatwo”
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.