fot. Deceuninck-Quick Step

Jak donosi włoska “La Gazzetta dello Sport”, po sezonie 2021 z ekipą Cofidis rozstanie się Elia Viviani, który miał stanowić jej filar. Ciekawie zapowiada się walka o usługi Sama Bennetta, którego, oprócz BORA-hansgrohe, chciałby pozyskać INEOS Grenadiers.

Według największej, włoskiej gazety sportowej, Elia Viviani, który aktualnie ściga się we francuskim Cofidisie, od przyszłego sezonu zasili szeregi ekipy EOLO-Kometa. Na obecną chwilę przejście Włocha do zespołu Cedrica Vasseura nie wyszło mu na dobre – w ciągu kilkunastu miesięcy zdołał wygrać zaledwie raz, w Cholet – Pays de la Loire, gdzie na kresce pokonał Jona Aberasturiego (Caja Rural – Seguros RGA) i Pierre’a Barbier (DELKO).

Dodatkowo, według serwisu WielerFlits, do formacji Alberto Contadora i Ivana Basso najprawdopodobniej nie dołączy jego brat, Attilio, a także Simone Consonni i Fabio Sabatini, którzy mieli pełnić rolę jego rozprowadzających w Cofidisie.

W znacznie lepszej sytuacji jest Sam Bennett (Deceuninck – Quick-Step), który w tym roku unosił ręce w geście triumfu aż siedmiokrotnie. Już od kilku tygodni wiadomo, że Patrick Lefevere nie przedłuży kontraktu z Irlandczykiem, gdyż nie był w stanie sprostać jego wymaganiom finansowym.

Początkowo wiele mówiło się o powrocie świetnego sprintera do ekipy BORA-hansgrohe, z której odejść ma Peter Sagan. Według “La Gazzetta dello Sport”, do gry o Bennetta włączyła się też drużyna INEOS Grenadiers, która od lat nie miała w swoich szeregach sprintera światowej klasy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments