Foto: Liv Racing

Od przyszłego sezonu Lotte Kopecky (Liv Racing) dołączy do ekipy SD Worx, z którą związała się trzyletnią umową. Z drużyny Liv Racing, ze skutkiem natychmiastowym, odszedł też jeden z dyrektorów sportowych – Lars Boom.

Aktualna mistrzyni Belgii ze startu wspólnego i w indywidualnej jeździe na czas – Lotte Kopecky, podpisała trzyletni kontrakt z ekipą SD Worx. Umowa będzie obowiązywała od początku przyszłego sezonu.

Belgijka w tym roku zanotowała dwa zwycięstwa – na etapie Internationale LOTTO Thueringen Ladies Tour i w Le Samyn des Dames, a także zajmowała wysokie pozycje w takich wyścigach, jak Omloop Het Nieuwsblad, Danilith Nokere Koerse, Brugia – De Panne czy Gandawa – Wevelgem.

– Kiedy najlepsza drużyna na świecie pyta o ciebie, czujesz się zaszczycona. W tym sezonie dobrze czuję się w Liv Racing, ale muszę też patrzeć w przyszłość. Wiem, że z SD Worx będę zawsze będę otoczona silną drużyną. To, co do mnie przemawia, to fakt, że SD Worx stale atakuje. Jest to ekipa z dużą charyzmą. Podoba mi się również to, że zespół nie zawsze wyjeżdża na wyścigi z ustalonym planem, ale często dostosowuje taktykę w zależności od rozwoju wyścigu

– mówiła w komunikacie prasowym nowej drużyny Lotte Kopecky.

Belgijka nie jest jedyną osobą, która wczoraj potwierdziła swoje odejście z Liv Racing. Z ekipy odszedł Lars Boom, który pożegnał się z nią ze skutkiem natychmiastowym. Holender zamierzał po sezonie dołączyć do innego zespołu. Wskutek tego zarząd Liv Racing zdecydował, że najlepszym rozwiązaniem będzie przedwczesne zakończenie współpracy.

Poprzedni artykułHRE Mazowsze Serce Polski rozpoczyna ściganie na krajowych szosach  
Następny artykuł„La Gazzetta”: INEOS chce Sama Bennetta, Elia Viviani dołączy do EOLO-Kometa
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments