Foto: Liv Racing

Od przyszłego sezonu Lotte Kopecky (Liv Racing) dołączy do ekipy SD Worx, z którą związała się trzyletnią umową. Z drużyny Liv Racing, ze skutkiem natychmiastowym, odszedł też jeden z dyrektorów sportowych – Lars Boom.

Aktualna mistrzyni Belgii ze startu wspólnego i w indywidualnej jeździe na czas – Lotte Kopecky, podpisała trzyletni kontrakt z ekipą SD Worx. Umowa będzie obowiązywała od początku przyszłego sezonu.

Belgijka w tym roku zanotowała dwa zwycięstwa – na etapie Internationale LOTTO Thueringen Ladies Tour i w Le Samyn des Dames, a także zajmowała wysokie pozycje w takich wyścigach, jak Omloop Het Nieuwsblad, Danilith Nokere Koerse, Brugia – De Panne czy Gandawa – Wevelgem.

– Kiedy najlepsza drużyna na świecie pyta o ciebie, czujesz się zaszczycona. W tym sezonie dobrze czuję się w Liv Racing, ale muszę też patrzeć w przyszłość. Wiem, że z SD Worx będę zawsze będę otoczona silną drużyną. To, co do mnie przemawia, to fakt, że SD Worx stale atakuje. Jest to ekipa z dużą charyzmą. Podoba mi się również to, że zespół nie zawsze wyjeżdża na wyścigi z ustalonym planem, ale często dostosowuje taktykę w zależności od rozwoju wyścigu

– mówiła w komunikacie prasowym nowej drużyny Lotte Kopecky.

Belgijka nie jest jedyną osobą, która wczoraj potwierdziła swoje odejście z Liv Racing. Z ekipy odszedł Lars Boom, który pożegnał się z nią ze skutkiem natychmiastowym. Holender zamierzał po sezonie dołączyć do innego zespołu. Wskutek tego zarząd Liv Racing zdecydował, że najlepszym rozwiązaniem będzie przedwczesne zakończenie współpracy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments