fot. Tom Dumoulin/Twitter

Jak donosi holenderski portal WielerFlits.nl, Tom Dumoulin (Team Jumbo-Visma) wróci do ścigania podczas szwajcarskiego Tour de Suisse, zaplanowanego na początek czerwca.

Holender w styczniu poinformował o zawieszeniu swojej zawodowej kariery na czas nieokreślony, by móc zastanowić się nad swoją przyszłością. Przez kilka miesięcy Tom Dumoulin nie wystartował w żadnym wyścigu, ale od kolarstwa nie odciął się całkowicie – kilkukrotnie był widziany na treningu, a także był gościem na wyścigu Amstel Gold Race.

Jak poinformował portal WielerFlits.nl, kolarz Team Jumbo-Visma będzie kontynuował karierę, a do ścigania wróci na początku czerwca – w Tour de Suisse. Następnie pojedzie w mistrzostwach kraju, zarówno w indywidualnej jeździe na czas, jak i w wyścigu ze startu wspólnego.

Głównym celem Toma Dumoulina na ten sezon będą Igrzyska Olimpijskie, gdzie będzie chciał powalczyć o dobry wynik w indywidualnej jeździe na czas. Według WielerFlits.nl, trener reprezentacji Holandii, Koos Moerenhout, zapewnił, że w kadrze olimpijskiej znajdzie się miejsce dla “Motyla z Maastricht”. Start w czasówce oznacza też, że Holender znajdzie się również w składzie Holandii na wyścig ze startu wspólnego.

Informacje holenderskiego portalu potwierdziła drużyna Holendra.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments