fot. Tour de Pologne

W stolicy Podkarpacia – Rzeszowie zakończy się trzeci etap 78. edycji wyścigu Tour de Pologne UCI World Tour. Umowę w tej sprawie podpisano dziś w rzeszowskim ratuszu.

Wiemy coraz więcej o przebiegu trasy tegorocznego Tour de Pologne. Nasz narodowy wyścig odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia. Przypomnijmy, że 78. Tour de Pologne rozpocznie się w Lublinie, a zakończy po siedmiu dniach rywalizacji w Krakowie.

Na trasie znajdą się, również etap jazdy indywidualnej na czas w Katowicach oraz odcinek z Zamościa do Przemyśla. Natomiast trzeci etap będzie mieć swój początek w Sanoku i zakończy się w Rzeszowie. Ostatnio w stolicy województwa podkarpackiego kolarze finiszowali w 2017 roku.

Umowę współorganizacji jednego z etapów w Rzeszowie podpisano dziś podczas spotkania władz samorządowych wraz z organizatorem wyścigu – Czesławem Langiem. Pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak nie krył swojego zadowolenia z możliwości goszczenia tegorocznego wyścigu Tour de Pologne.

Tour de Pologne jest najbardziej rozpoznawalną w Polsce sportową marką. Zalety promocyjne dla miasta Rzeszowa a także dla całego Podkarpacia są nie do przecenienia. Nie miałem ani chwili wątpliwości, by podpisać umowę dotyczącą współorganizacji jednego z etapów wyścigu podpisać

– mówił Marek Bajdak, pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa.

W spotkaniu w rzeszowskim ratuszu, gdzie podpisano umowę dotyczącą promocji Rzeszowa podczas Tour de Pologne wzięli udział, również: Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart i europoseł Tomasz Poręba.

Organizator Tour de Pologne Czesław Lang cieszy się, że nasz narodowy wyścig powraca na Podkarpacie. Szef Lang Teamu zapowiada, że w Rzeszowie odbędzie się, także jeden z odcinków Tour de Pologne Junior.

Dziś podpisaliśmy umowę z Rzeszowem na organizację trzeciego etapu Tour de Pologne. Bardzo się cieszę, bo przy tym etapie z Sanoka do Rzeszowa pokażemy najpiękniejsze zakątki Bieszczad i województwa podkarpackiego. Póki co nie mogę zdradzić szczegółów, ale na trasie znajdą się ciekawe podjazdy, a etap zakończy się 6-kilometrowymi rundami na ulicach Rzeszowa. Wcześniej, przed zawodowcami powalczą młodzi kolarze podczas pierwszego etapu Tour de Pologne Junior.

– powiedział Czesław Lang specjalnie dla portalu naszosie.pl.

Prezentacja całej trasy 78. edycji Tour de Pologne odbędzie się już 20 maja o godzinie 20:30 na żywo w TVP Sport.
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
KLM
KLM

Aż dziwne, że TdF się nie zdecydował w tym roku na Rzeszów.

Tomi
Tomi

Pozytywna zmiana. Mimo wszystko TdP nie powinien się ograniczać jedynie do 2 województw.