Po raz kolejny wyścig Tour de Pologne zakończy się na Błoniach w Krakowie. Stosowną umowę podpisali wczoraj dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal oraz dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang.

78. edycja naszego narodowego Touru odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia. Już wcześniej informowaliśmy, że tegoroczna edycja będzie się różniła od poprzednich. W planach jest odwiedzenie Lubelszczyzny, Podkarpacia i Bieszczad.

Ważną zmianą będzie także rezygnacja ze sprintu pod Spodkiem. Wszystko przez fatalną kraksę, w której najbardziej ucierpiał Fabio Jakobsen.

Kraków gości peleton Tour de Pologne od 2008 roku i tak będzie także w 2021 roku. Ubiegłoroczna edycja została doceniona i wygrała w plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszą imprezę sportową 2020 roku.

W 2021 roku planujemy zmienić dość mocno naszą trasę i tym razem chcemy ruszyć na wschód. A więc Lubelszczyzna, Podkarpacie, Bieszczady, a potem przez góry na Śląsk. Tam zawsze mamy wiernych kibiców i nie możemy nie odwiedzić tych terenów. 15 sierpnia metę i zakończenie imprezy planujemy w niezwykle gościnnym Krakowie, dawnej stolicy Polski, z którym mamy porozumienie o wieloletniej współpracy. To już także tradycja naszego wyścigu. Jak zawsze powtarzam – Kraków jest dla Tour de Pologne tym, czym Paryż dla Tour de France

– mówi Czesław Lang.

Źródło: Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie + własne