fot. Urząd Województwo Lubelskiego

Jest oficjalnie potwierdzenie, że dwa pierwsze etapy tegorocznego wyścigu Tour de Pologne odbędą się na Lubelszczyźnie. 

Dwa pierwsze etapy będą przebiegać przez Roztocze. Zawodnicy zameldują się na starcie w Lublinie, potem dotrą do Janowa Lubelskiego i na ziemię zamojską, a pierwszy etap zakończy się w Chełmie. Z kolei podczas drugiego odcinka kolarze przejadą z Zamościa do Przemyśla.

– Chcemy zwrócić uwagę, jak wypromować całe województwo. Opieramy się i wzorujemy na wyścigu Tour de France. Jadąc przez Francję, pokazuje on, że tam są dobre wina, a tutaj sery. My też będziemy chcieli, wspólnie z gospodarzami całego województwa, znaleźć takie miejsca i pokazać to wszystko

– powiedział podczas spotkania z marszałkiem województwa lubelskiego dyrektor generalny wyścigu Tour de Pologne Czesław Lang, cytowany przez lokalną gazetę “Dziennik Wschodni”.

Tymczasem marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski cieszy się, że jego region będzie miał okazję do wypromowania się przy okazji wizyty najważniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce.

– Wydaje nam się, że województwo lubelskie ma coś do zaoferowania. Nie tylko kibicom w Polsce, nie tylko tym, którzy jeżdżą na rowerach i tym, którzy się pasjonują tym sportem

– powiedział.

Tym samym znamy już coraz więcej szczegółów trasy tegorocznej edycji Wyścigu dookoła Polski, która została zaplanowana na 9-15 sierpnia. Na początku marca dowiedzieliśmy się, że najważniejsza kolarska impreza nad Wisłą odwiedzi także między innymi Sanok.

Poprzednia edycja skrócona do pięciu etapów z powodu pandemii koronawirusa padła łupem Remco Evenepoela z drużyny Deceuninck-Quick Step.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments