fot. Movistar Team

Team Movistar ogłosił swój skład na Tour de Romandie. Liderem hiszpańskiej ekipy będzie Miguel Angel Lopez.

Choć mamy już końcówkę kwietnia, to “Superman” dopiero teraz zadebiutuje w Movistarze, na co wpływ miało z pewnością zakażenie koronawirusem, które dopadło go tuż przed zgrupowaniem zespołu w Almerii. Jeszcze w marcu planowano, że Kolumbijczyk wystartuje “już” w zakończonym wczoraj Tour of the Alps, ale ostatecznie po raz pierwszy w koszulce nowej ekipy zobaczymy go dopiero w Tour de Romandie (początek w najbliższy wtorek).

Rzecz jasna trudno przewidywać, w jakiej formie może być Kolumbijczyk. Jeśli w niezbyt wysokiej, to w roli lidera Movistaru powinien zastąpić go Marc Soler. Niestety dla Hiszpana, który od jakiegoś czasu jest jedną z najbardziej znanych twarzy swojej ekipy, ostatnie sezony nie są zbyt udane. Pomimo zapowiedzi nie dostaje zbyt wielu szans na samotne poprowadzenie zespołu, a jeśli już przytrafi mu się taka okazja (jak choćby podczas ostatniego Tirreno-Adriatico), to nie potrafi jej wykorzystać, plasując się daleko za czołówką.

Teraz jednak Hiszpan powinien być w dobrej formie, ponieważ podczas zbliżającego się wielkimi krokami Giro d’Italia ma być liderem zespołu. Tour de Romandie powinno dać nam niemal ostateczną odpowiedź na to, czy zwycięzca Tour de l’Avenir sprzed sześciu lat jest przygotowany na jedną z najważniejszych prób w swojej dotychczasowej karierze.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments