Foto: GreenEdge Cycling

Już dziś (19 kwietnia) wystartuje pięciodniowy wyścig Tour of the Alps. Weźmie w nim udział wielu zawodników, których celem w pierwszej części sezonu będzie miejsce w czołówce Giro d’Italia.

Na starcie nie zabraknie wielu rewelacyjnych górali. Najmocniejsza wydaje się ekipa INEOS Grenadiers, która do Włoch i Austrii zabrała między innymi Ivana Sosę, Daniela Felipe Martineza, Gianniego Moscona czy zwycięzcę ostatniej edycji wyścigu – Pavla Sivakova.

– Czwarty etap będzie królewski, ale trzeba uważać też na drugi. Mam wspaniałe wspomnienia z Tour of the Alps i jestem szczęśliwy, że mogę ponownie się tu ścigać. Moja forma po obozie na Teneryfie jest dobra i wyścig będzie fajnym testem przed Giro d’Italia. Brak Egana Bernala w składzie nie zmienia dla mnie wiele, ale na pewno z tego powodu na drużynie będzie ciążyła mniejsza presja

– mówił Sivakov cytowany przez biuro prasowe organizatora.

W Tour of the Alps wezmą też udział zwycięzcy Wielkich Tourów – Nairo Quintana (Team Arkea Samsic), Simon Yates (Team BikeExchange) oraz Chris Froome (Israel Start-Up Nation), który będzie wspierał Dana Martina.

O dobry wynik mogą też postarać się zawodnicy Team DSM – Romain Bardet i Jai Hindley, a także tacy zawodnicy, jak Alexandr Vlasov (Astana – Premier Tech), Matteo Fabbro (BORA-hansgrohe), Hugh Carthy (EF Education-NIPPO) czy Thibaut Pinot (Groupama – FDJ).

Ciekawostką jest obecność na liście startowej Antona Palzera z ekipy BORA-hansgrohe, dla którego będzie to debiut w szosowym wyścigu rangi UCI. Wcześniej Niemiec uprawiał narciarstwo.

Zapowiedź Tour of the Alps 2021 można przeczytać TUTAJ.

Lista startowa Tour of the Alps 2021:

  1. INEOS Grenadiers

1 SIVAKOV Pavel

2 HENAO Sebastián

3 MARTÍNEZ Daniel Felipe

4 MOSCON Gianni

5 PUCCIO Salvatore

6 BASSO Leonardo

7 SOSA Iván Ramiro

DS TOSATTO Matteo

  1. Groupama – FDJ

11 PINOT Thibaut

12 LUDVIGSSON Tobias

13 DUCHESNE Antoine

14 GUGLIELMI Simon

15 THOMPSON Reuben

16 VALTER Attila

17 VAN DEN BERG Lars

DS MAUDUIT Philippe

  1. Trek – Segafredo

21 BRAMBILLA Gianluca

22 GHEBREIGZABHIER Amanuel

23 NIBALI Antonio

24 RIES Michel

25 SKJELMOSE JENSEN Mattias

26 TIBERI Antonio

DS BAFFI Adriano

  1. Astana – Premier Tech

31 VLASOV Aleksandr

32 PRONSKIY Vadim

33 FELLINE Fabio

34 SÁNCHEZ Luis León

35 SOBRERO Matteo

36 GREGAARD Jonas

37 TEJADA Harold

DS MARTINELLI Giuseppe

  1. BORA – hansgrohe

41 FABBRO Matteo

42 GROßSCHARTNER Felix

43 PALZER Anton

44 PÖSTLBERGER Lukas

45 SELIG Rüdiger

46 WANDAHL Frederik

47 ZWIEHOFF Ben

DS ZEMKE Jens

  1. Team BikeExchange

51 YATES Simon

52 COLLEONI Kevin

53 KANGERT Tanel

54 MEYER Cameron

55 NIEVE Mikel

56 SCOTSON Callum

57 SCHULTZ Nick

DS WHITE Matthew

  1. EF Education – Nippo

61 BARTA Will

62 CARTHY Hugh

63 GUERREIRO Ruben

64 MORTON Lachlan

66 VAN DEN BERG Julius

67 VAN GARDEREN Tejay

DS BRESCHEL Matti

  1. UAE-Team Emirates

71 ARDILA Andrés Camilo

73 DOMBROWSKI Joe

74 RIABUSHENKO Alexandr

75 MARCATO Marco

76 TROIA Oliviero

77 MUÑOZ Cristian Camilo

DS MARZANO Marco

  1. Team Qhubeka ASSOS

81 BROWN Connor

82 DLAMINI Nic

83 FRANKINY Kilian

84 HANSEN Lasse Norman

85 POZZOVIVO Domenico

86 VACEK Karel

87 JANSE VAN RENSBURG Reinardt

DS SANS VEGA Alexandre

  1. Israel Start-Up Nation

91 CATAFORD Alexander

92 DE MARCHI Alessandro

93 FROOME Chris

94 GOLDSTEIN Omer

95 HERMANS Ben

96 MARTIN Dan

97 NIV Guy

DS COZZI Claudio

  1. Bahrain – Victorious

101 BILBAO Pello

102 ARASHIRO Yukiya

103 NOVAK Domen

104 PERNSTEINER Hermann

105 PADUN Mark

106 VALLS Rafael

107 FENG Chun Kai

DS PELLIZOTTI Franco

  1. AG2R Citroën Team

111 BIDARD François

112 BOUCHARD Geoffrey

113 WARBASSE Larry

114 GALLOPIN Tony

115 HÄNNINEN Jaakko

116 PRODHOMME Nicolas

117 VENDRAME Andrea

DS GOUBERT Stéphane

  1. Team DSM

121 BARDET Romain

122 COMBAUD Romain

123 HINDLEY Jai

124 ROCHE Nicolas

125 STORER Michael

126 VANDENABEELE Henri

127 HEINSCHKE Leon

DS WINSTON Matthew

  1. Androni Giocattoli – Sidermec

131 BISOLTI Alessandro

132 CEPEDA Jefferson Alexander

133 CHIRICO Luca

134 MUÑOZ Daniel

135 RAVANELLI Simone

136 UMBA Santiago

137 TESFATSION Natnael

DS ELLENA Giovanni

  1. Gazprom – RusVelo

141 ZAKARIN Ilnur

142 SCARONI Cristian

143 NEKRASOV Denis

144 CHERKASOV Nikolay

145 KOCHETKOV Pavel

146 VACEK Mathias

147 KUZMIN Anton

DS KHAMIDULIN Renat

  1. Team Arkéa Samsic

151 QUINTANA Nairo

152 QUINTANA Dayer

153 BOUET Maxime

154 ANACONA Winner

155 DELAPLACE Anthony

156 HARDY Romain

157 PAJUR Markus

DS LEDANOIS Yvon

  1. Bardiani-CSF-Faizane

161 BATTAGLIN Enrico

162 CAÑAVERAL Johnatan

163 CARBONI Giovanni

164 COVILI Luca

165 GABBURO Davide

166 SAVINI Daniel

167 ZANA Filippo

DS REVERBERI Roberto

  1. EOLO-Kometa

171 RAVASI Edward

172 ROPERO Alejandro

173 BAIS Davide

174 CHRISTIAN Mark

175 DINA Márton

176 FETTER Erik

177 FANCELLU Alessandro

DS FANCELLU Alessandro

  1. Caja Rural – Seguros RGA

181 AMEZQUETA Julen

182 OSORIO Alejandro

183 MARTÍN Sergio Roman

184 CUADROS Álvaro

185 BARRENETXEA Jon

186 CALLE Juan Fernando

DS FERNANDEZ REVIEJO Jose Miguel

  1. Uno-X Pro Cycling Team

191 TRÆEN Torstein

192 SAUGSTAD Lars

193 SLEEN Torjus

194 KULSET Sindre

195 ANDERSEN Idar

196 HULGAARD Morten

197 JOHANNESSEN Tobias Halland

DS KRISTIANSEN Stig

  1. Tirol KTM Cycling Team

201 LIPOWITZ Florian

202 ENGELHARDT Felix

203 MCLAIN Logan

204 GOVEKAR Matevž

205 STEINHAUSER Georg

206 PEZZO ROSOLA Kevin

207 ZANGERLE Emanuel

DS PENNINGS Frank

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Maria
Maria

A gdzie to polscy “mistrzowie” sprzed kilku lat??jakoś słuch o nich zaginął ..moze czas zakończyć tę farsę?Jeden robi za pacholka u Pogacara ,drugi po jednym wyścigu “odpoczywa” przez 5 kolejnych a i to wiezie sie w końcówkach