fot. Ag2r Citroen Team

Bob Jungels jednak nie znajdzie się w składzie Ag2r Citroen Team na Strzałę Walońską. Luksemburczyk opuści także Liege-Bastogne-Liege.

Od momentu dołączenia do francuskiej ekipy, 28-latka ciągle prześladuje pech. Na samym początku sezonu doskwierały mu problemy z plecami. Uporał się z nimi dopiero przed Brabancką Strzałą, która została odbyła się w ubiegłą środę. Niestety w niej również nie błyszczał, a już kilka dni później, podczas Amstel Gold Race zaliczył upadek, po którym musiał wycofać się z wyścigu.

Początkowo wydawało się, że Jungels zdąży dojść do zdrowia przed Strzałą Walońską – znalazł się nawet na opublikowanym w poniedziałkowe popołudnie składzie zespołu na wyścig. Niestety kilka godzin później ekipa za pośrednictwem Twittera opublikowała przykrą informację:

W wyniku niedzielnej kraksy Bob Jungels nabawił się delikatnego urazu czaszki. Podczas poniedziałkowego treningu okazało się, że choć kontuzja nie jest groźna, Bob nie zdążył się jeszcze w pełni zregenerować. Wobec tego odpuści start w Strzale Walońskiej i Liege-Bastogne-Liege

– czytamy w oświadczeniu.

Jungels jest jedynym zawodnikiem z aktualnego składu Ag2r Citroen Team, który zna smak zwycięstwa w ardeńskich klasykach – w 2018 roku po solowej akcji wygrał Liege-Bastogne-Liege. Teraz niestety sukcesu nie powtórzy, a w składzie zastąpi go Lawrence Naesen. Pod nieobecność Luksemburczyka zdecydowanym liderem zespołu powinien być Benoit Cosnefroy – 2. zawodnik ubiegłorocznej Strzały Walońskiej.

Zaktualizowany skład Ag2r Citroen Team na Strzałę Walońską:

Zdjęcie

Poprzedni artykułCotygodniowy Quiz Kolarski #20
Następny artykułWrócił stary dobry Cavendish – NaszosieTV news #13 [video]
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments