fot. Giro d'Italia

Indywidualna jazda na czas otworzy Wyścig Dookoła Kraju Basków. Będzie to pierwszy sprawdzian formy faworytów do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej.

Organizatorzy baskijskiego wyścigu zaplanowali dziś 13-kilometrową, wymagającą czasówkę. Jak to w Kraju Basków, na trasie nie zabraknie podjazdów – pierwszy z nich, Santo Domingo (2,3 km; 6,9%), oznaczony jest jako premia górska trzeciej kategorii. Na drugim, w Bilbao (0,5 km; 9,8%) ulokowana będzie meta.

fot. procyclingstats.com

Pierwszym kolarzem, który zjedzie z rampy startowej będzie Mikel Bizkarra z Euskaltel – Euskadi (14:03). Kilka minut później na trasę ruszą pierwsi faworyci dzisiejszego etapu –  Patrick Bevin (14:10; Israel Start-Up Nation) i Primoz Roglic (14:12; Team Jumbo-Visma), który celuje w zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Innymi kolarzami, którzy mogą osiągnąć bardzo dobry wynik są Pello Bilbao (Bahrain – Victorious) i Maximilian Schachmann (BORA-hansgrohe). Obaj są faworytami do miejsca w czołówce całego wyścigu. Wystartują oni kolejno o 14:33 i 14:49. Piętnaście minut po Niemcu jazdę rozpocznie Thomas De Gendt (Lotto Soudal).

O godzinie 15:13 ruszy kolejny faworyt klasyfikacji generalki – Wilco Kelderman (15:13), a minutę później na rampie startowej zobaczymy Rafała Majkę (UAE-Team Emirates). O 15:28 wystartuje drugi z Polaków biorących udział w Itzulii – Tomasz Marczyński (Lotto Soudal).

Później warto zwrócić uwagę na takich kolarzy, jak Mattia Cattaneo (15:30), Josef Cerny (15:54; obaj Deceuninck – Quick Step), Stefan De Bod (15:59; Astana – Premier Tech), Brandon McNulty (16:27; UAE-Team Emirates) czy Andreas Leknessund (16:47; Team DSM).

Przed godziną 17:00 na trasie pojawi się jeden z głównych faworytów wyścigu – Adam Yates (16:51; INEOS Grenadiers). Dziesięć minut później wystartuje jego rodak, Hugh Carthy (EF Education-NIPPO), a o 17:07 wyścig rozpocznie obrońca tytułu – Ion Izagirre (Astana – Premier Tech). Ostatnim kolarzem na liście startowej będzie Tadej Pogacar z UAE-Team Emirates (17:13).

Transmisję z wyścigu będzie można oglądać w Eurosporcie 1 od 15:30.

Zapowiedź całego wyścigu można znaleźć TUTAJ.

Lista startowa etapu indywidualnej jazdy na czas:

º BIZKARRA ETXEGIBEL, Mikel EUSKALTEL – EUSKADI 14:03
AGIRRE EGAÑA, Jon EQUIPO KERN PHARMA 14:04
GRELLIER, Fabien TOTAL DIRECT ENERGIE 14:05
CANAL BLANCO, Carlos BURGOS-BH 14:06
BARRENETXEA GOLZARRI, Jon CAJA RURAL-SEGUROS RGA 14:07
LINDEMAN, Bert-Jan TEAM QHUBEKA ASSOS 14:08
ARASHIRO, Yukiya BAHRAIN VICTORIOUS 14:09
BEVIN, Patrick ISRAEL START-UP NATION 14:10
GASTAUER, Ben AG2R CITROEN TEAM 14:11
10º ROGLIC, Primoz JUMBO-VISMA 14:12
11º COMBAUD, Romain TEAM DSM 14:13
12º EVANS, Alexander INTERMARCHÉ – WANTY – GOBERT MATÉRI 14:14
13º AMADOR, Andrey INEOS GRENADIERS 14:15
14º GRIGNARD, Sébastien LOTTO SOUDAL 14:16
15º BARCELO ARAGON, Fernando COFIDIS 14:17
16º SERRY, Pieter DECEUNINCK – QUICK-STEP 14:18
17º MOLLEMA, Bauke TREK – SEGAFREDO 14:19
18º HOWES, Alex EF EDUCATION – NIPPO 14:20
19º CARRETERO, Hector MOVISTAR TEAM 14:21
20º SCOTSON, Miles GROUPAMA – FDJ 14:22
21º LUTSENKO, Alexey ASTANA – PREMIER TECH 14:23
22º JENSEN, Christopher TEAM BIKEEXCHANGE 14:24
23º BUCHMANN, Emanuel BORA – HANSGROHE 14:25
24º CONTI, Valerio UAE TEAM EMIRATES 14:26
25º CUADRADO RUIZ DE GAUNA, Unai EUSKALTEL – EUSKADI 14:27
26º PARRA CUERDA, Jose Felix EQUIPO KERN PHARMA 14:28
27º DOUBEY, Fabien TOTAL DIRECT ENERGIE 14:29
28º OSORIO ARBOLEDA, Juan Felipe BURGOS-BH 14:30
29º ABERASTURI IZAGA, Jon CAJA RURAL-SEGUROS RGA 14:31
30º BENNETT, Sean TEAM QHUBEKA ASSOS 14:32
31º BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA, Pello BAHRAIN VICTORIOUS 14:33
32º WOODS, Michael ISRAEL START-UP NATION 14:34
33º FRANK, Mathias AG2R CITROEN TEAM 14:35
34º VINGEGAARD, Jonas JUMBO-VISMA 14:36
35º TUSVELD, Martijn TEAM DSM 14:37
36º DELACROIX, Théo INTERMARCHÉ – WANTY – GOBERT MATÉRI 14:38
37º SWIFT, Ben INEOS GRENADIERS 14:39
38º HOLMES, Matthew LOTTO SOUDAL 14:40
39º PEREZ, Anthony COFIDIS 14:41
40º GARRISON, Ian DECEUNINCK – QUICK-STEP 14:42
41º LOPEZ PEREZ, Juan Pedro TREK – SEGAFREDO 14:43
42º CAMARGO PINEDA, Diego Andres EF EDUCATION – NIPPO 14:44
43º RUBIO REYES, Einer Augusto MOVISTAR TEAM 14:45
44º GAUDU, David GROUPAMA – FDJ 14:46
45º FUGLSANG, Jakob ASTANA – PREMIER TECH 14:47
46º CHAVES RUBIO, Jhoan Esteban TEAM BIKEEXCHANGE 14:48
47º SCHACHMANN, Maximilian BORA – HANSGROHE 14:49
48º POLANC, Jan UAE TEAM EMIRATES 14:50
49º ITURRIA SEGUROLA, Mikel EUSKALTEL – EUSKADI 14:51
50º MARQUEZ ROMAN, Marti EQUIPO KERN PHARMA 14:52
51º SIMON, Julien TOTAL DIRECT ENERGIE 14:53
52º NAVARRO GARCIA, Daniel BURGOS-BH 14:54
53º IRISARRI RICON, Jon CAJA RURAL-SEGUROS RGA 14:55
54º ARU, Fabio TEAM QHUBEKA ASSOS 14:56
55º CAPECCHI, Eros BAHRAIN VICTORIOUS 14:57
56º HERMANS, Ben ISRAEL START-UP NATION 14:58
57º PARET PEINTRE, Aurélien AG2R CITROEN TEAM 14:59
58º TOLHOEK, Antwan JUMBO-VISMA 15:00
59º GALL, Felix TEAM DSM 15:01
60º HERMANS, Quinten INTERMARCHÉ – WANTY – GOBERT MATÉRI 15:02
61º DE PLUS, Laurens INEOS GRENADIERS 15:03
62º DE GENDT, Thomas LOTTO SOUDAL 15:04
63º FERNANDEZ, Ruben COFIDIS 15:05
64º KNOX, James DECEUNINCK – QUICK-STEP 15:06
65º BERNARD, Julien TREK – SEGAFREDO 15:07
66º NIELSEN, Magnus Cort EF EDUCATION – NIPPO 15:08
67º SAMITIER SAMITIER, Sergio MOVISTAR TEAM 15:09
68º ARMIRAIL, Bruno GROUPAMA – FDJ 15:10
69º RODRIGUEZ GARAICOECHEA, Oscar ASTANA – PREMIER TECH 15:11
70º NIEVE ITURRALDE, Mikel TEAM BIKEEXCHANGE 15:12
71º KELDERMAN, Wilco BORA – HANSGROHE 15:13
72º MAJKA, Rafał UAE TEAM EMIRATES 15:14
73º JUARISTI ARRIETA, Txomin EUSKALTEL – EUSKADI 15:15
74º GALVAN FERNANDEZ, Francisco EQUIPO KERN PHARMA 15:16
75º RODRIGUEZ MARTIN, Cristian TOTAL DIRECT ENERGIE 15:17
76º CABEDO CARDA, Oscar BURGOS-BH 15:18
77º OSORIO CARVAJAL, Alejandro CAJA RURAL-SEGUROS RGA 15:19
78º CLARKE, Simon TEAM QHUBEKA ASSOS 15:20
79º PADUN, Mark BAHRAIN VICTORIOUS 15:21
80º CATAFORD, Alexander ISRAEL START-UP NATION 15:22
81º WARBASSE, Lawrence AG2R CITROEN TEAM 15:23
82º FOSS, Tobias S. JUMBO-VISMA 15:24
83º DONOVAN, Mark TEAM DSM 15:25
84º EIKING, Odd Christian INTERMARCHÉ – WANTY – GOBERT MATÉRI 15:26
85º DUNBAR, Edward INEOS GRENADIERS 15:27
86º MARCZYŃSKI, Tomasz LOTTO SOUDAL 15:28
87º HERRADA, Jesus COFIDIS 15:29
88º CATTANEO, Mattia DECEUNINCK – QUICK-STEP 15:30
89º SKUJINS, Toms TREK – SEGAFREDO 15:31
90º CAICEDO, Jonathan EF EDUCATION – NIPPO 15:32
91º ARCAS, Jorge MOVISTAR TEAM 15:33
92º LADAGNOUS, Matthieu GROUPAMA – FDJ 15:34
93º FRAILE MATARRANZ, Omar ASTANA – PREMIER TECH 15:35
94º HOWSON, Damien TEAM BIKEEXCHANGE 15:36
95º KONRAD, Patrick BORA – HANSGROHE 15:37
96º ULISSI, Diego UAE TEAM EMIRATES 15:38
97º MARTIN SANZ, Gotzon EUSKALTEL – EUSKADI 15:39
98º GARCIA PIERNA, Raul EQUIPO KERN PHARMA 15:40
99º BURGAUDEAU, Mathieu TOTAL DIRECT ENERGIE 15:41
100º EZQUERRA MUELA, Jesus BURGOS-BH 15:42
101º CEPEDA, Jefferson CAJA RURAL-SEGUROS RGA 15:43
102º FRANKINY, Kilian TEAM QHUBEKA ASSOS 15:44
103º MÄDER, Gino BAHRAIN VICTORIOUS 15:45
104º PICCOLI, James ISRAEL START-UP NATION 15:46
105º O’CONNOR, Ben AG2R CITROEN TEAM 15:47
106º OOMEN, Sam JUMBO-VISMA 15:48
107º VERMAERKE, Kevin TEAM DSM 15:49
108º ROTA, Lorenzo INTERMARCHÉ – WANTY – GOBERT MATÉRI 15:50
109º CARAPAZ, Richard INEOS GRENADIERS 15:51
110º MONIQUET, Sylvain LOTTO SOUDAL 15:52
111º EDET, Nicolas COFIDIS 15:53
112º CERNÝ, Josef DECEUNINCK – QUICK-STEP 15:54
113º KAMP, Alexander TREK – SEGAFREDO 15:55
114º WHELAN, James EF EDUCATION – NIPPO 15:56
115º MAS NICOLAU, Enric MOVISTAR TEAM 15:57
116º DAVY, Clément GROUPAMA – FDJ 15:58
117º DE BOD, Stefan ASTANA – PREMIER TECH 15:59
118º GRMAY, Tsgabu Gebremaryam TEAM BIKEEXCHANGE 16:00
119º BENEDETTI, Cesare BORA – HANSGROHE 16:01
120º HIRSCHI, Marc UAE TEAM EMIRATES 16:02
121º MATE MARDONES, Luis Angel EUSKALTEL – EUSKADI 16:03
122º BERRADE FERNANDEZ, Urko EQUIPO KERN PHARMA 16:04
123º DE LA PARTE, Victor TOTAL DIRECT ENERGIE 16:05
124º MADRAZO RUIZ, Angel BURGOS-BH 16:06
125º LASTRA MARTINEZ, Jonathan CAJA RURAL-SEGUROS RGA 16:07
126º SCHMID, Mauro TEAM QHUBEKA ASSOS 16:08
127º VALLS FERRI, Rafael BAHRAIN VICTORIOUS 16:09
128º IMPEY, Daryl ISRAEL START-UP NATION 16:10
129º PRODHOMME, Nicolas AG2R CITROEN TEAM 16:11
130º PFINGSTEN, Christoph JUMBO-VISMA 16:12
131º VAN WILDER, Ilan TEAM DSM 16:13
132º LAMMERTINK, Maurits INTERMARCHÉ – WANTY – GOBERT MATÉRI 16:14
133º GEOGHEGAN HART, Tao INEOS GRENADIERS 16:15
134º CONCA, Filippo LOTTO SOUDAL 16:16
135º GESCHKE, Simon COFIDIS 16:17
136º HONORÉ, Mikkel DECEUNINCK – QUICK-STEP 16:18
137º CONCI, Nicola TREK – SEGAFREDO 16:19
138º HIGUITA GARCIA, Sergio Andres EF EDUCATION – NIPPO 16:20
139º VERONA QUINTANILLA, Carlos MOVISTAR TEAM 16:21
140º SEIGLE, Romain GROUPAMA – FDJ 16:22
141º ARANBURU DEBA, Alex ASTANA – PREMIER TECH 16:23
142º SMITH, Dion TEAM BIKEEXCHANGE 16:24
143º SCHELLING, Ide BORA – HANSGROHE 16:25
144º MCNULTY, Brandon UAE TEAM EMIRATES 16:27
145º ARISTI GARDOKI, Mikel EUSKALTEL – EUSKADI 16:29
146º ADRIA OLIVERAS, Roger EQUIPO KERN PHARMA 16:31
147º LATOUR, Pierre TOTAL DIRECT ENERGIE 16:33
148º OKAMIKA BENGOETXEA, Ander BURGOS-BH 16:35
149º LAZKANO LOPEZ, Oier CAJA RURAL-SEGUROS RGA 16:37
150º LANDA MEANA, Mikel BAHRAIN VICTORIOUS 16:39
151º NEILANDS, Krists ISRAEL START-UP NATION 16:41
152º COSNEFROY, Benoit AG2R CITROEN TEAM 16:43
153º HOFSTEDE, Lennard JUMBO-VISMA 16:45
154º LEKNESSUND, Andreas TEAM DSM 16:47
155º ZIMMERMANN, Georg INTERMARCHÉ – WANTY – GOBERT MATÉRI 16:49
156º YATES, Adam INEOS GRENADIERS 16:51
157º OLDANI, Stefano LOTTO SOUDAL 16:53
158º MARTIN, Guillaume COFIDIS 16:55
159º VANSEVENANT, Mauri DECEUNINCK – QUICK-STEP 16:57
160º EG, Niklas TREK – SEGAFREDO 16:59
161º CARTHY, Hugh John EF EDUCATION – NIPPO 17:01
162º VALVERDE, Alejandro MOVISTAR TEAM 17:03
163º VAN DEN BERG, Lars GROUPAMA – FDJ 17:05
164º IZAGUIRRE INSAUSTI, Ion ASTANA – PREMIER TECH 17:07
165º JANSEN, Amund Grøndahl TEAM BIKEEXCHANGE 17:09
166º ALEOTTI, Giovanni BORA – HANSGROHE 17:11
167º POGACAR, Tadej UAE TEAM EMIRATES 17:13
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments