fot. Euskaltel-Euskadi

Baskijska drużyna Euskaltel-Euskadi zaprezentowała skład na domowy i ważny dla niej Wyścig Dookoła Kraju Basków, który potrwa od 5 do 10 kwietnia.

Drużyna Euskaltel-Euskadi, która w tym sezonie ściga się w Pro Tourze, jest niezwykle zmotywowana przed wszystkimi wyścigami. Jednak wyjątkowego animuszu dodaje jej domowa “etapówka” rangi World Tour Itzulia Basque Country.

– Poziom tego wyścigu jest najwyższy, jak na Tour de France czy mistrzostwach świata. Wybraliśmy zbalansowany skład i chcemy zrobić wojnę na wszystkich etapach, aby zaznaczyć naszą obecność w tym wyścigu i tożsamość. Jesteśmy szczęśliwi, że w tym roku możemy się zaprezentować przed własną publicznością

– powiedział główny menadżer ekipy Jesus Ezkurdia.

W związku z tym “Pomarańczowi” predestynowali mocną siódemkę w składzie: Mikel Bizkarra, Unai Cuadrado, Mikel Aristi, Luis Ángel Maté, Txomin Juaristi, Gotzon Martín oraz Mikel Iturria. Ezkurdia uzasadniając wybór składu mówił podczas konferencji prasowej następująco:

– Ten skład ma dobrze radzić sobie w górach oraz zabierać się w ucieczki. Liczymy także na Mikela Bizkarrę, który dobrze radził sobie w wyścigu Volta a Catalunya, mamy nadzieję, że zaprezentuje podobny poziom. Natomiast z naszymi szybkim kolarzem Aristim będziemy próbowali zrobić coś na finiszu piątego etapu w Ondarroa

– dodał Ezkurdia.

Przypomnijmy, że drużyna Euskaltel-Euskadi wystartuje również w tegorocznej edycji wyścigu Vuelta a España. Jej szefostwo zapowiada rozwój krok po kroku i nie wyklucza w przyszłości awansu (i de facto powrotu) do World Touru.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments