fot. Mazowsze Serce Polski Cycling Team

Justin Wolf (Bike Aid) zwyciężył na pierwszym etapie tureckiego Tour of Mevlana. Drugie miejsce zajął Tobiasz Pawlak z ekipy Mazowsze Serce Polski Cycling Team.

Zawodnicy rywalizowali dziś na 133-kilometrowej, stosunkowo płaskiej trasie ze startem i metą w Konyi. Na starcie stanęło siedmiu Polaków: Piotr Brożyna, Tobiasz Pawlak, Marcin Budziński, Karol Domagalski, Adrian Kurek, Adrian Banaszek (Mazowsze Serce Polski Cycling Team) i Szymon Tracz (Team NIPPO-Provence-PTS Conti). Dodatkowo w składzie drużyny Dariusza Banaszka na Tour of Mevlana znalazł się Estończyk Mihkel Raim.

fot. Tour of Mevlana

Po starcie uformowała się sześcioosobowa ucieczka, w której znalazł się Tobiasz Pawlak – kolarz Mazowsze Serce Polski Cycling Team. Oprócz niego odjazd tworzyli Justin Wolf (Bike Aid), Jonathan Bogli (Team NIPPO-Provence-PTS Conti), Samir Jabrayilov (Azerbejdżan), Ulises Alfredo Castillo (Wildlife Generation Pro Cycling) oraz Branislau Samoilau (Minsk Cycling Club).

Przewaga harcowników przez kilkadziesiąt kilometrów oscylowała w okolicach dwóch i pół minuty. Współpraca w sześcioosobowej grupie dobrze się układała, dzięki czemu różnica między nią, a peletonem, stale utrzymywała się na tym samym poziomie.

Na około 20 kilometrów do mety główna grupa przyspieszyła za sprawą pracy kolarzy Terengganu Cycling Team. Mimo tego strata peletonu była zbyt duża i wiadomo było, że triumfator dzisiejszego etapu jedzie w czołowej grupie.

Zwycięzcą okazał się Justin Wolf, który oderwał się w końcówce od pozostałych uciekinierów. Na drugiej pozycji zameldował się kolarz Mazowsze Serce Polski Cycling Team – Tobiasz Pawlak. Podium uzupełnił Ulises Alfredo Castillo.

Tobiasz Pawlak (Mazowsze Serce Polski Team) zajął drugie miejsce na 1. etapie Tour of Mevlana, zostając tym samym wiceliderem wyścigu.

25-latek zabrał się w ucieczkę od samego startu, wraz z nim na czele jechało pięciu kolarzy –  Justin Wolf (Bike Aid), Jonathan Bogli (Team NIPPO-Provence-PTS Conti), Samir Jabrayilov (Azerbejdżan), Ulises Alfredo Castillo (Wildlife Generation Pro Cycling) oraz Branislau Samoilau (Minsk Cycling Club). Przewaga uciekinierów przez większość dystansu wynosiła niecałe trzy minuty.

Pawlak znając swoje możliwości sprinterskie, czekał na sam finisz, jednak pozostali uciekinierzy próbowali wcześniej oderwać się od rywali. Kolarz z Ostrowca Wielkopolskiego musiał „kasować” ataki. Ostatecznie zza jego pleców wyskoczył Wolf, a zmęczony Polak nie zdołał na ostatnich metrach wyprzedzić Niemca.

– Udało mi się zabrać w odjazd zaraz po starcie, zgodnie współpracowaliśmy, więc przewaga się utrzymywała. Dojechaliśmy do ostatnich kilometrów, na których starałem się wszystkie akcje kontrolować, ponieważ czuje się szybkim zawodnikiem. Na ostatnich kilometrach skasowałem zryw Azera, ale na Niemca już zabrakło siły – skomentował na mecie Polak.

Przed kolarzami jeszcze trzy etapy zmagań w Tour of Mevlana, zapowiada się jednak, że to odcinek sobotni, mający miano królewskiego, rozstrzygnie losy klasyfikacji generalnej.

Wyniki pierwszego etapu Tour of Mevlana 2021:

1 WOLF Justin Bike Aid 2:53:06
2 PAWLAK Tobiasz Mazowsze Serce Polski ,,
3 CASTILLO Ulises Alfredo Wildlife Generation Pro Cycling ,,
4 SAMOILAU Branislau Minsk Cycling Club ,,
5 JABRAYILOV Samir Azerbaijan 0:09
6 BOGLI Jonathan Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
7 HAMZA Yacine Algeria 0:55
8 KULYK Andriy Ukraine ,,
9 DE ROOIJ Jesse Bike Aid ,,
10 SALEH Mohd Harrif Terengganu Cycling Team ,,
11 BOUGLAS Georgios Salcano Sakarya BB Team ,,
12 SVESHNIKOV Kirill Russia ,,
13 GRANIGAN Noah Wildlife Generation Pro Cycling ,,
14 SHAUCHENKA Siarhei Minsk Cycling Club ,,
15 NOVAKOWSKYI Vitalii Ukraine ,,
16 STASH Mamyr Spor Toto Cycling Team ,,
17 AKPINAR Ahmet Konya Bisiklet Sporu Kulübü ,,
18 KUREK Adrian Mazowsze Serce Polski ,,
19 DENISOV Denis Sankt Petersburg ,,
20 MALNEV Sergey Russia ,,
21 MANSOURI Hamza Algeria ,,
22 IGOSHEV Egor Sankt Petersburg ,,
23 GARDELLA Florent Sprinter Nice Metropole ,,
24 DOĞAN Halil İbrahim Spor Toto Cycling Team ,,
25 ROSTOVTSEV Sergey Russia ,,
26 SAIDI Nassim Algeria ,,
27 KONONENKO Mykhaylo Salcano Sakarya BB Team ,,
28 RÄIM Mihkel Mazowsze Serce Polski ,,
29 ROSS Kent Wildlife Generation Pro Cycling ,,
30 ODA Hijiri Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
31 BALKAN Serkan Trek Trakya ,,
32 UZUNTAS Gökhan Çatalhuyuk Cumra Belediye Spor Kulübü Derneği ,,
33 TIRYAKI Oguzhan Spor Toto Cycling Team ,,
34 BANASZEK Adrian Mazowsze Serce Polski ,,
35 REGUERO Gabriel Spor Toto Cycling Team ,,
36 ISIK Arda Konya Bisiklet Sporu Kulübü ,,
37 IRGIN Yusuf Konya Bisiklet Sporu Kulübü ,,
38 HOEHN Alex Wildlife Generation Pro Cycling ,,
39 ALAWI Sayed Ahmed Bahrain Cycling Academy ,,
40 SAHIRI Ayoub Algeria ,,
41 YILDIRIM Muhammed Trek Trakya ,,
42 DEMENTYEV Yegor Ukraine ,,
43 ASADOV Elchin Salcano Sakarya BB Team ,,
44 BAIYRBEKOV Bakbergen Apple Team ,,
45 MIKAYILZADE Musa Azerbaijan ,,
46 PAHLKE Jasper Bike Aid ,,
47 YAVUZ Ozan Konya Bisiklet Sporu Kulübü ,,
48 BENGAYOU Abdelraouf Algeria ,,
49 SHEVCHENKO Oleksandr Ukraine ,,
50 ÇETIN Melih Konya Bisiklet Sporu Kulübü ,,
51 BALKAN Onur Salcano Sakarya BB Team ,,
52 PETROV Spencer Wildlife Generation Pro Cycling ,,
53 TRACZ Szymon Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
54 BERGSTROM FRISK Erik Bike Aid ,,
55 DIK Calvin Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
56 GOK Ali Çatalhuyuk Cumra Belediye Spor Kulübü Derneği ,,
57 ABDULAZIZLI Amral Azerbaijan ,,
58 NOVOLODSKII Ivan Sankt Petersburg ,,
59 NASER Ahmed Bahrain Cycling Academy ,,
60 PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club ,,
61 MOVCHAN Andrii Ukraine ,,
62 REGUIGUI Youcef Terengganu Cycling Team ,,
63 PASCUAL Eusebio Bahrain Cycling Academy ,,
64 ASSYLBEK Galymzhan Apple Team ,,
65 BAZHKOU Stanislau Minsk Cycling Club ,,
66 KOCAN Emin Çatalhuyuk Cumra Belediye Spor Kulübü Derneği ,,
67 HOLLER Nikodemus Bike Aid ,,
68 SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club ,,
69 CHRISTEN Fabio Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
70 DURGUN Eyyüp Çatalhuyuk Cumra Belediye Spor Kulübü Derneği ,,
71 SCHEGOLKOV Ilia Sankt Petersburg ,,
72 JAWAD Mansoor Bahrain Cycling Academy ,,
73 POLOZOV Viacheslav Russia ,,
74 GRIGORYAN Stepan Russia ,,
75 MAMMADOV Mahmud Azerbaijan ,,
76 REZVANI Morteza Omidnia Mashhad Team ,,
77 ABAY Burak Salcano Sakarya BB Team ,,
78 ARIKAN Dogukan Çatalhuyuk Cumra Belediye Spor Kulübü Derneği ,,
79 IVANOV Viacheslav Sankt Petersburg ,,
80 REZAEI Meysam Omidnia Mashhad Team ,,
81 KORKMAZ Bulent Konya Bisiklet Sporu Kulübü ,,
82 SAFARZADEH Saeeid Omidnia Mashhad Team ,,
83 BROŻYNA Piotr Mazowsze Serce Polski ,,
84 GRIDCHIN Maxim Apple Team ,,
85 BUDYAK Anatoliy Spor Toto Cycling Team ,,
86 BUDZIŃSKI Marcin Mazowsze Serce Polski ,,
87 QUINTERO Carlos Terengganu Cycling Team ,,
88 VASYLYUK Andriy Ukraine ,,
89 BUTS Vitaliy Salcano Sakarya BB Team ,,
90 ABBASOV Ibad Azerbaijan ,,
91 GIL TORREGROSA Javier Bahrain Cycling Academy ,,
92 STROKAU Vasili Minsk Cycling Club ,,
93 EYVAZOV Shahin Azerbaijan ,,
94 UZUN Emir Çatalhuyuk Cumra Belediye Spor Kulübü Derneği ,,
95 MOHAMMADIHA Hossein Omidnia Mashhad Team ,,
96 SHICHKIN Vlas Sankt Petersburg ,,
97 SMIRNOV Aleksandr Russia ,,
98 VDOVIN Alexander Russia ,,
99 MCGEOUGH Cormac Wildlife Generation Pro Cycling ,,
100 LAGAB Azzedine Algeria ,,
101 KANAT Mehmet Trek Trakya ,,
102 EYOB Metkel Terengganu Cycling Team ,,
103 ERKAN Muhammed Trek Trakya ,,
104 HJORTH Jonas Bahrain Cycling Academy ,,
105 MEIJERS Jeroen Terengganu Cycling Team ,,
106 NIZAM Timur Çatalhuyuk Cumra Belediye Spor Kulübü Derneği ,,
107 COLLUCCINI Nicolas Sprinter Nice Metropole ,,
108 BONNEFOIX Edouard Sprinter Nice Metropole ,,
109 SAYAR Mustafa Salcano Sakarya BB Team ,,
110 GOUBERT Jean Sprinter Nice Metropole ,,
111 ALIYEV Rinat Apple Team ,,
112 AÏT EL ABDIA Anass Bahrain Cycling Academy ,,
113 KÖNIG Marco Bike Aid ,,
114 LEBEAU Mathis Sprinter Nice Metropole ,,
115 AVAN Halis Trek Trakya ,,
116 TASKAN Oguzhan Trek Trakya ,,
117 HENNEQUIN Paul Sprinter Nice Metropole ,,
118 AZEN Madi Apple Team ,,
119 DOMAGALSKI Karol Mazowsze Serce Polski ,,
120 RAJABLOU Mohammad Omidnia Mashhad Team ,,
121 MAMYKIN Matvey Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
122 BAYEMBAYEV Olzhas Apple Team ,,
123 GOH Choon Huat Terengganu Cycling Team ,,
124 SCHNAPKA Matthias Bike Aid ,,
125 BIALIAUSKI Vasili Minsk Cycling Club ,,
126 MICHEL Simon Sprinter Nice Metropole ,,
127 ŞAMLI Ferit Spor Toto Cycling Team ,,
128 YAVUZ Emre Spor Toto Cycling Team 1:25
129 YURTERI Nurullah Trek Trakya 1:32

Klasyfikacja generalna Tour of Mevlana 2021 po pierwszym etapie:

1 WOLF Justin Bike Aid 2:52:56
2 PAWLAK Tobiasz Mazowsze Serce Polski 0:04
3 CASTILLO Ulises Alfredo Wildlife Generation Pro Cycling 0:06
4 SAMOILAU Branislau Minsk Cycling Club 0:10
5 JABRAYILOV Samir Azerbaijan 0:19
6 BOGLI Jonathan Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
7 HAMZA Yacine Algeria 1:05
8 KULYK Andriy Ukraine ,,
9 DE ROOIJ Jesse Bike Aid ,,
10 BOUGLAS Georgios Salcano Sakarya BB Team ,,
11 SVESHNIKOV Kirill Russia ,,
12 GRANIGAN Noah Wildlife Generation Pro Cycling ,,
13 SHAUCHENKA Siarhei Minsk Cycling Club ,,
14 NOVAKOWSKYI Vitalii Ukraine ,,
15 STASH Mamyr Spor Toto Cycling Team ,,
16 AKPINAR Ahmet Konya Bisiklet Sporu Kulübü ,,
17 KUREK Adrian Mazowsze Serce Polski ,,
18 DENISOV Denis Sankt Petersburg ,,
19 MALNEV Sergey Russia ,,
20 MANSOURI Hamza Algeria ,,
21 IGOSHEV Egor Sankt Petersburg ,,
22 GARDELLA Florent Sprinter Nice Metropole ,,
23 DOĞAN Halil İbrahim Spor Toto Cycling Team ,,
24 ROSTOVTSEV Sergey Russia ,,
25 SAIDI Nassim Algeria ,,
26 KONONENKO Mykhaylo Salcano Sakarya BB Team ,,
27 RÄIM Mihkel Mazowsze Serce Polski ,,
28 ROSS Kent Wildlife Generation Pro Cycling ,,
29 ODA Hijiri Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
30 BALKAN Serkan Trek Trakya ,,
31 UZUNTAS Gökhan Çatalhuyuk Cumra Belediye Spor Kulübü Derneği ,,
32 TIRYAKI Oguzhan Spor Toto Cycling Team ,,
33 BANASZEK Adrian Mazowsze Serce Polski ,,
34 REGUERO Gabriel Spor Toto Cycling Team ,,
35 ISIK Arda Konya Bisiklet Sporu Kulübü ,,
36 IRGIN Yusuf Konya Bisiklet Sporu Kulübü ,,
37 HOEHN Alex Wildlife Generation Pro Cycling ,,
38 ALAWI Sayed Ahmed Bahrain Cycling Academy ,,
39 SAHIRI Ayoub Algeria ,,
40 YILDIRIM Muhammed Trek Trakya ,,
41 DEMENTYEV Yegor Ukraine ,,
42 ASADOV Elchin Salcano Sakarya BB Team ,,
43 BAIYRBEKOV Bakbergen Apple Team ,,
44 MIKAYILZADE Musa Azerbaijan ,,
45 PAHLKE Jasper Bike Aid ,,
46 YAVUZ Ozan Konya Bisiklet Sporu Kulübü ,,
47 BENGAYOU Abdelraouf Algeria ,,
48 SHEVCHENKO Oleksandr Ukraine ,,
49 ÇETIN Melih Konya Bisiklet Sporu Kulübü ,,
50 BALKAN Onur Salcano Sakarya BB Team ,,
51 PETROV Spencer Wildlife Generation Pro Cycling ,,
52 TRACZ Szymon Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
53 BERGSTROM FRISK Erik Bike Aid ,,
54 DIK Calvin Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
55 GOK Ali Çatalhuyuk Cumra Belediye Spor Kulübü Derneği ,,
56 ABDULAZIZLI Amral Azerbaijan ,,
57 NOVOLODSKII Ivan Sankt Petersburg ,,
58 NASER Ahmed Bahrain Cycling Academy ,,
59 PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club ,,
60 MOVCHAN Andrii Ukraine ,,
61 REGUIGUI Youcef Terengganu Cycling Team ,,
62 PASCUAL Eusebio Bahrain Cycling Academy ,,
63 ASSYLBEK Galymzhan Apple Team ,,
64 BAZHKOU Stanislau Minsk Cycling Club ,,
65 KOCAN Emin Çatalhuyuk Cumra Belediye Spor Kulübü Derneği ,,
66 HOLLER Nikodemus Bike Aid ,,
67 SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club ,,
68 CHRISTEN Fabio Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
69 DURGUN Eyyüp Çatalhuyuk Cumra Belediye Spor Kulübü Derneği ,,
70 SCHEGOLKOV Ilia Sankt Petersburg ,,
71 JAWAD Mansoor Bahrain Cycling Academy ,,
72 POLOZOV Viacheslav Russia ,,
73 GRIGORYAN Stepan Russia ,,
74 MAMMADOV Mahmud Azerbaijan ,,
75 REZVANI Morteza Omidnia Mashhad Team ,,
76 ABAY Burak Salcano Sakarya BB Team ,,
77 ARIKAN Dogukan Çatalhuyuk Cumra Belediye Spor Kulübü Derneği ,,
78 IVANOV Viacheslav Sankt Petersburg ,,
79 REZAEI Meysam Omidnia Mashhad Team ,,
80 KORKMAZ Bulent Konya Bisiklet Sporu Kulübü ,,
81 SAFARZADEH Saeeid Omidnia Mashhad Team ,,
82 BROŻYNA Piotr Mazowsze Serce Polski ,,
83 GRIDCHIN Maxim Apple Team ,,
84 BUDYAK Anatoliy Spor Toto Cycling Team ,,
85 BUDZIŃSKI Marcin Mazowsze Serce Polski ,,
86 QUINTERO Carlos Terengganu Cycling Team ,,
87 VASYLYUK Andriy Ukraine ,,
88 BUTS Vitaliy Salcano Sakarya BB Team ,,
89 ABBASOV Ibad Azerbaijan ,,
90 GIL TORREGROSA Javier Bahrain Cycling Academy ,,
91 STROKAU Vasili Minsk Cycling Club ,,
92 EYVAZOV Shahin Azerbaijan ,,
93 UZUN Emir Çatalhuyuk Cumra Belediye Spor Kulübü Derneği ,,
94 MOHAMMADIHA Hossein Omidnia Mashhad Team ,,
95 SHICHKIN Vlas Sankt Petersburg ,,
96 SMIRNOV Aleksandr Russia ,,
97 VDOVIN Alexander Russia ,,
98 MCGEOUGH Cormac Wildlife Generation Pro Cycling ,,
99 LAGAB Azzedine Algeria ,,
100 KANAT Mehmet Trek Trakya ,,
101 EYOB Metkel Terengganu Cycling Team ,,
102 ERKAN Muhammed Trek Trakya ,,
103 HJORTH Jonas Bahrain Cycling Academy ,,
104 MEIJERS Jeroen Terengganu Cycling Team ,,
105 NIZAM Timur Çatalhuyuk Cumra Belediye Spor Kulübü Derneği ,,
106 COLLUCCINI Nicolas Sprinter Nice Metropole ,,
107 BONNEFOIX Edouard Sprinter Nice Metropole ,,
108 SAYAR Mustafa Salcano Sakarya BB Team ,,
109 GOUBERT Jean Sprinter Nice Metropole ,,
110 ALIYEV Rinat Apple Team ,,
111 AÏT EL ABDIA Anass Bahrain Cycling Academy ,,
112 KÖNIG Marco Bike Aid ,,
113 LEBEAU Mathis Sprinter Nice Metropole ,,
114 AVAN Halis Trek Trakya ,,
115 TASKAN Oguzhan Trek Trakya ,,
116 HENNEQUIN Paul Sprinter Nice Metropole ,,
117 AZEN Madi Apple Team ,,
118 DOMAGALSKI Karol Mazowsze Serce Polski ,,
119 RAJABLOU Mohammad Omidnia Mashhad Team ,,
120 MAMYKIN Matvey Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
121 BAYEMBAYEV Olzhas Apple Team ,,
122 GOH Choon Huat Terengganu Cycling Team ,,
123 SCHNAPKA Matthias Bike Aid ,,
124 BIALIAUSKI Vasili Minsk Cycling Club ,,
125 MICHEL Simon Sprinter Nice Metropole ,,
126 ŞAMLI Ferit Spor Toto Cycling Team ,,
127 YAVUZ Emre Spor Toto Cycling Team 1:35
128 YURTERI Nurullah Trek Trakya 1:42
129 SALEH Mohd Harrif Terengganu Cycling Team 3:05

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments