fot. Deceuninck – Quick Step

Kolejne plotki transferowe na linii Deceuninck-QuickStep – BORA-hansgrohe zaczynają przybierać na sile. Tym razem zawodnikiem, który miał znaleźć się na celowniku Ralpha Denka miał pojawić się Joao Almeida.

O zamieszaniu wokół ekip Deceuninck – QuickStep oraz BORA – hansgrohe mówi się w ostatnim czasie bardzo dużo. Wszystko za sprawą zapędów Ralpha Denka, który nie tylko ma w planach wyciągnąć z zespołu Patricka Lefevera kilka gwiazd, ale i być może przejąć cały zespół.

Dziś dowiedzieliśmy się, iż obok Remco Evenepoela, głównym celem transferowym BORA – hansgrohe jest Joao Almeida. Portugalczyk w sezonie 2020 dołączył do szerokiej światowej czołówki, bardzo długo broniąc koszulki lidera Giro d’Italia. Jego ewentualne przyjście do niemieckiego zespołu z pewnością byłoby uzasadnione. Ralph Denk i spółka mają bowiem niemałe problemy z kolarzami walczącymi o wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej największych etapówek na świecie.

Co ciekawe, losy Portugalczyka mogą rozstrzygnąć się już niedługo. Do końca marca ma bowiem zapaść pierwsza wiążąca decyzja dotycząca ekipy Deceuninck – QuickStep. Jeśli Patrick Lefevere da swoim kolarzom wolną rękę do szukania nowego pracodawcy, absolutnie wszyscy, także Ci z kończącymi się kontraktami, będą niezwykle rozchwytywani.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments