fot. Team Qhubeka ASSOS

Łukasz Wiśniowski (Team Qhubeka-ASSOS), Stanisław Aniołkowski (Bingoal – Wallonie Bruxelles) oraz Szymon Sajnok (Team Cofidis) staną dziś na starcie belgijskiego klasyka Le Samyn 2021.

Zarówno Sajnok, jak i Wiśniowski w miniony weekend brali udział w wyścigach Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Bruksela-Kuurne. Natomiast obecny mistrz Polski w wyścigu ze startu wspólnego ścigał się jedynie w drugim z tych wyścigów.

Zwłaszcza występ popularnego “Wiśni” w niedzielnym klasyku rozpoczynającym i kończącym się w Kuurne jest godny pochwały. Kolarz zespołu Team Qhubeka-ASSOS znacząco przyczynił się do połączenia pierwszej i drugiej grupy pościgowej za uciekinierami, co mogliśmy widzieć w finałowej części rywalizacji klasyka Kuurne-Bruksela-Kuurne.

Stanisław Aniołkowski, Łukasz Wiśniowski oraz Szymon Sajnok dziś ponownie będą ścigać się w Belgii. Trzej Polacy wezmą udział w 205-kilometrowym klasyku odbywającym się w prowincji Hainaut. Pierwsza część wyścigu Le Samyn będzie płaska, natomiast w dalszej części rywalizacji kolarze będą ścigać się na czterech rundach wokół miasta Dour. Na każdym okrążeniu znajdzie się pięć sektorów brukowanych wraz z podjazdem pod Côte de la Roquette.

W ostatniej edycji klasyka Le Samyn triumfował Francuz Hugo Hofstetter (Israel Start-Up Nation).

Transmisja z wyścigu mężczyzn rozpocznie się o godzinie 15:15 na kanale Eurosport 1.

Skład zespołu Team Cofidis w wyścigu Le Samyn 2021:

Szymon Sajnok (Polska), Tom Bohli (Szwajcaria), Andre Carvalho (Portugalia), Jempy Drucker (Luksemburg), Piet Allegaert, Jelle Wallays (obaj Belgia) oraz Emmanuel Morin (Francja).

Skład zespołu Team Qhubeka-ASSOS w wyścigu Le Samyn 2021:

Victor Campenaerts, Dimitri Claeys (obaj Belgia), Carlos Barbero (Hiszpania), Łukasz Wiśniowski (Polska), Nicholas Dlamini, Reinardt Janse van Rensburg (obaj Republika Południowej Afryki) oraz Andreas Stokbro (Dania).

Skład zespołu Bingoal – Wallonie Bruxelles w wyścigu Le Samyn:

Stanisław Aniołkowski (Polska), Milan Menten, Timothy Dupont, Laurenz Rex, Ludovic Robeet, Boris Vallée (wszyscy Belgia) oraz Tom Wirtgen (Luksemburg).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments