fot. Getty Images Sport

Mistrz olimpijski w wyścigu ze startu wspólnego z Rio de Janeiro Greg Van Avermaet będzie liderem zespołu AG2R Citroën Team w klasyku Strade Bianche, który odbędzie się już w najbliższą sobotę.

Już teraz zapraszamy na relację tekstową “live” z wyścigu Strade Bianche, która rozpocznie się na naszym portalu w sobotę 6 marca o godzinie 11:40.

Wybitny Belg w przeszłości wielokrotnie brał udział w wyścigu odbywającym się na “białych drogach” we włoskiej Toskanii. W 2015 i 2017 roku Van Avermaet, jeszcze w barwach BMC Racing Team kończył rywalizację na przepięknym Piazza del Campo w Sienie na drugiej lokacie. W tym roku 35-letni zawodnik chciałby z pewnością odnieść swój pierwszy triumf w nowym zespole AG2R Citroën Team właśnie tam.

Francuska ekipa kierowana przez Vincenta Lavenu zapewni Belgowi mocne wsparcie. Wraz z Van Avermaetem w Strade Bianche wystartują jego dawni koledzy z ekipy CCC Team – Michael Schär oraz Gijs Van Hoecke. Do startów po wstrząśnieniu mózgu powróci Lilian Calmejane. Pomocą dla Van Avermaeta powinni wykazać się też kolejni dwaj Francuzi Nans Peters i Clement Venturini. Skład uzupełni reprezentant gospodarzy dysponujący dobrym finiszem – Andrea Vendrame.

Skład zespołu AG2R Citroën Team w wyścigu Strade Bianche 2021:

Greg Van Avermaet, Gijs Van Hoecke (obaj Belgia), Nans Peters, Lilian Calmejane, Clement Venturini (wszyscy Francja), Michael Schär (Szwajcaria) oraz Andrea Vendrame (Włochy).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments