fot. Ineos Grenadiers/ Getty Images Sports

Już w najbliższą środę zawodnik zespołu INEOS Grenadiers Michał Kwiatkowski wystartuje w wyścigu Trofeo Laigueglia.

Polski mistrz świata z Ponferrady z 2014 roku ma za sobą udane rozpoczęcie sezonu 2021 w wyścigu Etoile de Bessèges. We francuskiej „etapówce” popularny „Kwiato” zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Teraz kolarz pochodzący z Chełmży wystartuje we włoskim klasyku Trofeo Laigueglia.

Oprócz Polaka w składzie ekipy kierowanej przez Dave’a Brailsforda znalazł się zwycięzca Tour de France z 2019 roku Egan Bernal. Kolumbijczyk ma już za sobą kontrolne starty w Etoile de Bessèges i w Tour de la Provence. Wyścig odbywający się w Prowansji 24-latek zakończył na trzeciej lokacie w „generalce”, ale to Kwiatkowski powinien być liderem ekipy INEOS Grenadiers w najbliższą środę we Włoszech.

Ponadto w klasyku Trofeo Laigueglia wystartuje aktywny w sobotnim Omloop Het Nieuwsblad – Gianni Moscon. Dobrze może zaprezentować się 20-letni Hiszpan Carlos Rodriguez, który pokazywał świetną dyspozycję w Tour de la Provence. Widoczny w akcjach zaczepnych powinien być Eddie Dunbar. Skład uzupełnią Kolumbijczyk Sebastian Henao oraz doświadczony Włoch Salvatore Puccio.

Skład zespołu INEOS Grenadiers w Trofeo Laigueglia 2021:

Michał Kwiatkowski (Polska), Egan Bernal, Sebastian Henao (obaj Kolumbia), Eddie Dunbar (Irlandia), Gianni Moscon, Salvatore Puccio (obaj Włochy) oraz Carlos Rodriguez (Hiszpania).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments