Remco Evenepoel podczas prezentacji drużyny Deceuninck-Quick Step

Remco Evenepoel (Deceuninck-Quick Step) powiedział podczas prezentacji trasy Giro d’Italia, że robi wszystko, aby być gotowym na ten wyścig. Belg przyznał jednocześnie, że trasa jest “piękna”, ale jednocześnie “naprawdę trudna”. 

Remco Evenepoel napotkał na problemy w trakcie dochodzenia do zdrowia po kontuzjach odniesionych w kraksie w ubiegłorocznym wyścigu Il Lombardia. Z tego powodu musiał przerwać przygotowania do sezonu 2021, co sprawiło, że w sumie miał dwumiesięczną przerwę od treningów.

8 lutego lekarze dali mu zielone światło do wznowienia treningów na rowerze stacjonarnym, zaś 19 lutego ponownie mógł wyjść na zewnątrz. Ostatnio towarzyszył kolegom w rekonesansie trasy wyścigu Omloop Het Nieuwsblad, ale nie wiadomo jeszcze, kiedy wróci do ścigania.

Drużyna Deceuninck-Quick Step woli zachować ostrożność i nie przyspieszać zbytnio powrotu Evenepoela do rywalizacji. Pomimo to start w wyścigu Giro d’Italia wciąż jest możliwy. Przypomnijmy, że włoski wielki tour miał być celem zwycięzcy Tour de Pologne już w ubiegłym roku, ale plany pokrzyżowała mu wyżej wspomniana kraksa w Lombardii.

– Ciao amici Italiani. [Witajcie moi włoscy przyjaciele – tłum. M.W.]. Jak wiecie, mogę wreszcie znowu jeździć na rowerze. Moim marzeniem jest być gotowym na Giro d’Italia 2021 i zrobię wszystko, aby tak się stało. Tegoroczna trasa wydaje się piękna, ale jednocześnie naprawdę trudna. Jestem bardzo ciekawy tej unikatowej atmosfery Giro d’Italia i wspaniałych tifosi. Dbajcie o siebie, bądźcie bezpieczni i do zobaczenia wkrótce. Ciao, ciao

– powiedział Remco Evenepoel podczas połączenia on-line.

Na starcie 104. edycji Giro d’Italia spodziewani są między innymi Egan Bernal (INEOS Grenadiers), Thibaut Pinot (Groupama-FDJ), Vincenzo Nibali (Trek-Segafredo) oraz Mikel Landa (Bahrain Victorious). Z trasą wyścigu można zapoznać się klikając TUTAJ.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments