fot. Mitchelton-Scott

Annemiek Van Vleuten zadebiutuje w barwach drużyny Movistar już w najbliższą sobotę w wyścigu Omloop Het Nieuwsblad. 38-letnia mistrzyni Europy będzie liderką drużyny kobiet, zaś panów poprowadzi Ivan Garcia Cortina. 

Długo wyczekiwany nowy etap w karierze Annemiek Van Vleuten otworzy się już w najbliższy weekend w wyścigu Omloop Het Nieuwsblad. Holenderka zadebiutuje w barwach hiszpańskiej drużyny Movistar. W ubiegłym sezonie Van Vleuten zwyciężyła w tym belgijskim klasyku, jeszcze przed przerwaniem sezonu z powodu pandemii koronawirusa.

Zawodniczki będą miały do pokonania 126 kilometrów i siedem sektorów brukowanych oraz dziesięć podjazdów. Wśród nich znajdują się słynne wzniesienia Kapelmuur oraz Bosberg.

Poza Van Vleuten w charakterystycznej niebieskiej koszulce zadebiutuje także Amerykanka Leah Thomas.

Tak się składa, że liderami zarówno damskiego, jak i męskiego składu Movistaru na Omloop Het Nieuwsblad będą nowi zawodnicy. Męskiemu składowi będzie przewodził Ivan Garcia Cortina, który został pozyskany do drużyny między innymi po to, aby walczyć w belgijskich klasykach.

W tym roku podopieczni Eusebio Unzue podchodzą do brukowanych wyścigów o wiele poważniej, co jest spowodowane między innymi zatrudnieniem Cortiny. „Klasyczna” część składu odbyła specjalne przygotowania i ma nadzieję na sukcesy w także tego typu kolarskich wyścigach.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments