Foto: La Vuelta

Mistrz świata z Innsbrucka Alejandro Valverde (Movistar), który połączył się podczas oficjalnej prezentacji wyścigu Vuelta a España on-line, bardzo pozytywnie ocenił trasę i zapowiedział walkę o własne cele podczas dziewiątego odcinka z metą na Alto de Velefique. 

Valverde z uśmiechem przywitał się z gospodarzami prezentacji Pedro Delgado i Carlosem de Andrésem oraz z obecnymi na sali w centrum konferencyjnym w Burgos gośćmi, a następnie zapewnił, że pojawi się na starcie domowego dla siebie wielkiego touru.

– Od 2012 roku trasa Vuelty zawsze jest bardzo ciężka, spektakularna dla publiczności i z pewnością w tym roku także będzie bardzo piękna oraz interesująca do samego do końca

– powiedział Alejandro Valverde.

Na trasie wyścigu, który wystartuje z Burgos i potrwa od 14 sierpnia do 5 września, Valverde widzi w szczególności jeden etap, na którym chciałby powalczyć o zwycięstwo. To etap z metą na szczycie Alto de Velefique w Almerii.

– Etap do Velefique znam bardzo dobrze, ponieważ znajduje się blisko mojego domu. Ten finałowy podjazd mogę określić jako bardzo trudny. Znajdował się na trasie Vuelty 2009, w której zwyciężyłem. Ten odcinek bardzo mi się podoba

– dodał “El Bala”.

W związku z tym, że hiszpańska Vuelta będzie dla Alejandro Valverde ostatnim wyścigiem w karierze, to ostatnie metry w roli profesjonalnego kolarza pokona on podczas jazdy indywidualnej na czas do Santiago de Compostela.

– Czasówka w Santiago sprawi, że napięcie w wyścigu nie spadnie do ostatniego dnia, ale z pewnością będzie to piękny dzień w stolicy Galicji

– zakończył lider drużyny Movistar.

W kwietniu Valverde skończy 41 lat, a pierwszy start w sezonie 2021 zaliczy już w najbliższą niedzielę w Clásica de Almeria.

Pełną trasę La Vuelty 2021 można znaleźć TUTAJ.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments