fot. Grzegorz Trzpil/Mazowsze Serce Polski Cycling Team

Mazowsze Serce Polski Cycling Team rozpocznie swoje starty w sezonie 2021 w Turcji. W jednodniowych wyścigach Grand Prix Alanya i Grand Prix Gazipasa kolarze Dariusza Banaszka pojadą dla zmarłego w poniedziałek Ryszarda Szurkowskiego.

Po zgrupowaniu w hiszpańskim Benidormie, przyszedł czas na pierwsze starty ekipy Mazowsze Serce Polskie Cycling Team. Rozpocznie ona swój sezon w tureckich wyścigach – w sobotę pojadą w Grand Prix Alanya, a w niedzielę powalczą w Grand Prix Gazipasa.

– Do Turcji nie jedziemy trenować, jedziemy walczyć. Pierwsze dwa klasyki będziemy jechać full gaz z myślą i dla Ryszarda Szurkowskiego! To jemu składamy hołd i będziemy o nim myśleć podczas walki upamiętniając jego wspaniałą karierę. Jesteśmy przygotowani, ale wiadomo, że to jest sport i wygra najlepszy. Na liście startowej jest około 200 kolarzy, a zwycięzca tylko jeden. My poprzez ciężkie zgrupowania w grudniu i styczniu nie składamy broni i z mazowieckim sercem pojedziemy dla Ryszarda Wielkiego

– mówił dyrektor generalny ekipy – Dariusz Banaszek.

Do Turcji poleci ośmiu zawodników: Alan Banaszek, Norbert Banaszek, Paweł Bernas, Piotr Brożyna, Adrian Kurek, Jakub Kaczmarek, Daniel Staniszewski oraz Tobiasz Pawlak. Decyzje na temat tego, którzy kolarze wystartują w danym wyścigu zostaną podjęte w piątek po dogłębnej analizie tras Grand Prix Alanya i Grand Prix Gazipasa.

Ekipa Mazowsze Serce Polski Cycling Team z pewnością będzie chciała powtórzyć sukcesy z sezonu 2020, kiedy została najlepszą drużyną kontynentalną w Europie. W ubiegłym roku worek ze zwycięstwami otworzyli właśnie w Turcji – w wyścigu Grand Prix Alanya zwyciężył Paweł Bernas.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments