Fot. Mazowsze Serce Polski

Świetnie sezon rozpoczęła ekipa Dariusza Banaszka. Paweł Bernas triumfował na trasie Grand Prix Alanya.

Turecka jednodniówka liczyła ponad 147 kilometrów i była dość pagórkowata. Kolarze musieli się zmierzyć z kilkoma podjazdami.

Od początku rywalizacji bardzo aktywnie jechali kolarze polskiej drużyny Mazowsze Serce Polski. Sytuacja zmieniała się bardzo dynamicznie, a deszczowa pogoda i ciężka interwałowa trasa sprawiły, że peleton na metę wjechał w strzępach.

Ostatecznie o losach wyścigu zdecydowała ucieczka dwóch kolarzy, która zawiązała się około 30 kilometrów przed metą, a zabrali się do niej Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski) i Niemiec Fabian Schormair (Team Felbermayr – Simplon Wels). Polak na finiszu okazał się szybszy i dał polskiej grupie pierwsze w historii zwycięstwo.

A tak rywalizację prosto z Turcji opisuje dyrektor sportowy ekipy Mazowsze Serce Polski – Adrian Kucharek:

Tuż przed pierwszym podjazdem defekt miał Paweł Bernas i Kuba Kaczmarek. Wysokie tempo wyścigu i peleton w strzępach nie zapowiadał tak dobrego wyścigu dla nas. Kiedy z przodu jechała 4-osobowa ucieczka z Alanem Banaszkiem, z tyłu peleton liczył już tylko 25 osób ze 134 startujących.

Paweł nie dał za wygraną i goniąc przez kilkadziesiąt kilometrów dopadł zdziesiątkowany peleton. Nie oglądając się na innych, od razu zaatakował na 30 km do mety, kiedy akcja Alana się zakończyła. W duecie z niemieckim kolarzem nadawał bardzo mocne tempo i nie dał się ograć na finiszu.

Słowa uznania również dla Tobiasza Pawlaka, który jechał cały wyścig w pierwszej grupce z Alanem, jednak defekt uniemożliwił mu na zajęcie dobrego wyniku.

– zakończył szczęśliwy Adrian Kucharek.

Alan Banaszek (Mazowsze Serce Polski) uplasował się tuż za podium, na czwartej pozycji i został najlepszym młodzieżowcem wyścigu.

1 BERNAS PawełMazowsze Serce Polski2:53:08
2 SCHORMAIR FabianTeam Felbermayr – Simplon Wels,,
3 BALKAN OnurSalcano Sakarya Continental Team1:04
4 BANASZEK AlanMazowsze Serce Polski,,
5 FORTIN FilippoTeam Felbermayr – Simplon Wels,,
6 YAVUZ EmreSalcano Sakarya Continental Team,,
7 TIRYAKI OguzhanSpor Toto Cycling Team,,
8 PISKUNOV MaximMarathon-Tula Cycling Team,,
9 DOĞAN Halil İbrahimSalcano Sakarya Continental Team,,
10 VASSILENKOV RomanAstana Track Team,,
11 SOBAL YauhenMinsk Cycling Club,,
12 VAN NUFFELEN GlenAsfra Racing Team Oudenaarde,,
13 DANILOVIĆ MarkoSerbia,,
14 BAZHKOU StanislauBelarus,,
15 EL KOURAJI MohcineSidi Ali Pro Cycling Team,,
16 KOMIN AleksandrMarathon-Tula Cycling Team,,
17 MANAKOV VictorRussia,,
18 KRIZEK MatthiasTeam Felbermayr – Simplon Wels,,
19 MIKAYILZADE MusaAzerbaijan,,
20 DUBOIS FoekeAsfra Racing Team Oudenaarde,,
21 BAYEMBAYEV OlzhasKazakhstan,,
22 NURLYKHASSYM NurbergenKazakhstan,,
23 GRIGORYAN StepanRussia,,
24 BUTS VitaliyUkraine,,
25 SAMOILAU BranislauMinsk Cycling Club,,
26 BUDYAK AnatoliyUkraine,,
27 SEKER CebrailSpor Toto Cycling Team1:12
28 GROŠELJ ŽigaTeam Felbermayr – Simplon Wels,,
29 BOSCH ManuelTeam Felbermayr – Simplon Wels,,
30 SHCHYPAK OleksandrLviv Cycling Team,,
31 BAJC AndiTeam Felbermayr – Simplon Wels1:15
32 KELLECI AbdulkadirISS Bisiklet Takımı4:11
33 SCHOTTE LawrenceAsfra Racing Team Oudenaarde4:13
34 GRYNIV VitaliyISD Cycling Team6:09
35 ZABIROV DamirUzbekistan,,
36 ESSELAAR RemcoAsfra Racing Team Oudenaarde,,
37 JOLIDON CédricMontenegro – ProApparel – NiCe Cycling Team,,
38 TSARENKO KyryloISD Cycling Team,,
39 PREVAR OleksandrLviv Cycling Team7:39
40 VESELINOVIĆ DušanSerbia,,
41 PAWLAK TobiaszMazowsze Serce Polski9:39
42 ARIKAN DogukanISS Bisiklet Takımı12:21
43 BEKENOV AlexandrKazakhstan,,
44 MALNEV SergeyViva Rovar,,
45 VASILYEV MaksymISD Cycling Team,,
46 ANDROSAU MikhailViva Rovar,,
47 AZEN MadiApple Team,,
48 GERASIMOV IvanMarathon-Tula Cycling Team,,
49 ÇETIN MelihSpor Toto Cycling Team,,
50 RAJABLOU MohammadISS Bisiklet Takımı,,
51 JABRAYILOV SamirAzerbaijan,,
52 BALKAN SerkanSalcano Sakarya Continental Team,,
53 LAHCEN El MejdoubiSidi Ali Pro Cycling Team,,
54 LAVRENTYEV AntonApple Team12:25
55 BANASZEK NorbertMazowsze Serce Polski12:29
56 DINMUKHAMETOV RamisKazakhstan,,
57 ZHURKIN NikolayRussia,,
58 BANASZEK AdrianMazowsze Serce Polski14:46
59 KOCAN EminISS Bisiklet Takımı15:13
60 SMETANIUK OleksanderLviv Cycling Team,,
61 ALALI Saied JaferKuwait15:42
62 FOMOVSKIY AlekseyUzbekistan,,
63 ALAJMI AbdulhadiKuwait15:45
64 HALMURATOV MuradjanUzbekistan,,
65 HASLER PavelMontenegro – ProApparel – NiCe Cycling Team,,
66 SHAUCHENKA SiarheiViva Rovar,,
67 NIYAZOV BolatKazakhstan,,
68 EVDOKIMOV DanilUzbekistan17:27
OTL SIDDIKOV DilmurdjonUzbekistan
OTL YILMAZ Yunus EmreSpor Toto Cycling Team,,
OTL HEANEY MarcAsfra Racing Team Oudenaarde,,
OTL KACZMAREK JakubMazowsze Serce Polski,,
OTL SHAKOTKO AleksandrMarathon-Tula Cycling Team,,
OTL TUREBEKOV HurgaliApple Team,,
OTL SHEMETAU MikhailBelarus,,
OTL EYVAZOV ShahinAzerbaijan,,
OTL STASH MamyrRussia,,
OTL MOHD ZAINI Muhammad Akmal ZaidiMontenegro – ProApparel – NiCe Cycling Team,,
OTL AHMAD AlmutairiKuwait,,
OTL DURGUN EyupMontenegro – ProApparel – NiCe Cycling Team,,
OTL MAZUR DzianisViva Rovar,,
OTL QURBANOV AliAzerbaijan,,
OTL ILCHENKO VladimirRussia,,
OTL GAINEYEV RobertAstana Track Team,,
OTL TURGUT OnurSalcano Sakarya Continental Team,,
OTL ILIĆ OgnjenSerbia,,
OTL MUSIIENKO BohdanUkraine,,
OTL GALOVIĆ AndrejSerbia,,
OTL BILYI MaksimUkraine,,
OTL SAYAR MustafaSalcano Sakarya Continental Team,,
OTL KIRYEVICH ArturViva Rovar,,
DNF PAPOK SiarheiMinsk Cycling Club,,
DNF GLADYSH RomanISD Cycling Team,,
DNF DZHUS VolodymyrISD Cycling Team,,
DNF RAMANAU RamanMinsk Cycling Club,,
DNF BAGHIROV NadjafAzerbaijan,,
DNF ZAHBOUNE HassanSidi Ali Pro Cycling Team,,
DNF BIALIAUSKI KanstantsinBelarus,,
DNF YUSSIFOV IgorAstana Track Team,,
DNF ÖRENCIK AhmetSpor Toto Cycling Team,,
DNF ALKHALIFAH KhaledKuwait,,
DNF RAKEB AbdulazizKuwait,,
DNF HNIDASHEV YaroslawUkraine,,
DNF HILL JordanAsfra Racing Team Oudenaarde,,
DNF ALMANSOUR AbdulrahmanKuwait,,
DNF KULYK AndriyLviv Cycling Team,,
DNF JOLIDON NicolaMontenegro – ProApparel – NiCe Cycling Team,,
DNF EVTUSHENKO AlexanderRussia,,
DNF TSISHCHANKA HardzeiBelarus,,
DNF SILCHENKO ArtyomApple Team,,
DNF SHNYRKO AlexeiMinsk Cycling Club,,
DNF CHAOUFI TarikSidi Ali Pro Cycling Team,,
DNF SELÇUK MuhammedSpor Toto Cycling Team,,
DNF ĐURIĆ ĐorđeSerbia,,
DNF BIALIAUSKI VasiliMinsk Cycling Club,,
DNF TSISHKOU RamanBelarus,,
DNF FAIZULLIN RafaelISS Bisiklet Takımı,,
DNF KONONENKO MykhayloUkraine,,
DNF IMAD SarbouliSidi Ali Pro Cycling Team,,
DNF POTAPENKO DmitriyAstana Track Team,,
DNF STEFANOVIĆ StefanSerbia,,
DNF SAZANOV AndreyMarathon-Tula Cycling Team,,
DNF ELLI KonstantinUzbekistan,,
DNF MAMMADOV MahmudAzerbaijan,,
DNF NGAI Chun WengMontenegro – ProApparel – NiCe Cycling Team,,
DNF AKHRAMENKA YauheniBelarus,,
DNF DEMIR IsmailISS Bisiklet Takımı,,
DNF CHAQRI AzizSidi Ali Pro Cycling Team,,
DNF MIRALIYEV SultanmuratApple Team,,
DNF AZEN GabidenAstana Track Team,,
DNF DAKHNOVSKYI KonstiantynLviv Cycling Team,,
DNS DEMENTYEV YegorISD Cycling Team,,
DNS DZOLBA MaximApple Team,,