fot. UAE Tour

Sprinter zespołu Lotto Soudal Caleb Ewan ze względu na przełożenie wyścigu Volta a la Comunitat Valenciana został zmuszony zmienić swoje plany startowe. Tym samym pierwszym startem Australijczyka w sezonie 2021 będzie UAE Tour.

Urodzony w Sydney Ewan od 2017 roku nieprzerwanie startuje z sukcesami w wyścigach odbywających się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W rozpoczynającym się sezonie 26-latek ponownie zawita na trasę wyścigu UAE Tour i z pewnością będzie jednym z faworytów na płaskich odcinkach, które powinny zakończyć się masowym finiszem z peletonu.

Po starcie na Bliskim Wschodzie sprinter ekipy Lotto Soudal przeniesie się do Włoch, gdzie wystartuje w Tirreno-Adriatico. Po zakończeniu wyścigu “dwóch mórz” Caleb Ewan pojawi się na starcie monumentu Mediolan – San Remo, który będzie dla niego bardzo ważnym celem.

Następnie w planach opublikowanych w mediach społecznościowych belgijskiej ekipy Australijczyk powalczy o triumf w klasyku dla sprinterów w Belgii, czyli Scheldeprijs. Natomiast w dalszej części sezonu przed 26-latkiem kolejne wymagające wyzwania. Przypomnijmy, że jakiś czas temu Caleb Ewan zapowiedział, że chce wygrać etapy we wszystkich trzech Grand Tourach w 2021 roku.