fot. Vuelta a la Comunitat Valenciana

Niestety niemal każdego dnia dowiadujemy się o przełożonych lub odwołanych wyścigach ze zbliżającego się kolarskiego sezonu. Wczoraj organizatorzy Volta a la Comunitat Valenciana wydali oświadczenie, w którym ogłosili decyzję o przeniesieniu wyścigu na późniejszy termin.

Planowany w dniach 3-7 lutego wyścig Volta a la Comunitat Valenciana niestety nie dojdzie do skutku w pierwotnie zakładanym terminie. Organizatorzy zostali zmuszeni do podjęcia decyzji o przełożeniu imprezy ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19. Ściganie „dookoła Walencji” być może uda się zorganizować w maju, ale ostateczne decyzje w tej sprawie zostaną podjęte wkrótce w porozumieniu z UCI.

Kolejny odwołany wyścig komplikuje wielu kolarzom rozpoczęcie startów i zbieranie pierwszych dni wyścigowych w 2021 roku. Na starcie pięcioetapowego wyścigu mieli się pojawić, między innymi: Alejandro Valverde, Enric Mas oraz Marc Soler (wszyscy Movistar). Swoje starty w 2021 roku mieli zamiar zainaugurować, także Vincenzo Nibali (Trek-Segafredo), Caleb Ewan (Lotto Soudal) oraz Egan Bernal i Tao Geoghegan Hart z grupy INEOS Grenadiers.

Poprzedni artykułMazowsze Serce Polski Team oraz ZTPL.CC wspólnie dla WOŚP
Następny artykułMark Cavendish powróci do ścigania podczas Clásica de Almería 2021
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments