fot. EF Education-NIPPO

Drużyna EF Education – NIPPO dzień przed swoim debiutem w sezonie 2021 opublikowała koszulki, w których będą ścigać się przez następne miesiące.

Ekipa Jonathana Vaughtersa w ostatnich latach przyzwyczaiła nas do dwóch rzeczy. Po pierwsze, jako jedna z ostatnich prezentuje swoje stroje (w tym roku zrobiła to dzień przed startem w pierwszym wyścigu w sezonie – Grand Prix Cycliste Marseillaise), a po drugie, są one wyjątkowe i wyróżniają się na tle innych. Firma Rapha, która jest producentem strojów EF Education-NIPPO, nie boi się wyjść poza schematy.

Z tych właśnie powodów stroje właśnie tej ekipy są jednymi z najbardziej wyczekiwanych. W tym roku, po otrzymaniu kary za nieprzepisowe koszulki w Giro d’Italia 2020, EF Education-NIPPO i Rapha zdecydowały się na stroje… całkowicie zgodne z regulacjami UCI.

Dominującym kolorem w koszulce ekipy Jonathana Vaughtersa znów jest różowy. Z daleka nie wygląda ona na wyjątkową, lecz gdy przyjrzy się jej bliżej, można zobaczyć wiele bardzo ciekawych detali. Logotypy sponsorów są zwymiarowane (oczywiście zgodnie z zasadami), przez co koszulka wygląda podobnie do rysunku technicznego. Dodatkowo znajdziemy na niej liczne notatki samych projektantów.

– Aby mieć pewność, że przestrzegamy wszystkich zasad i przepisów, nawet tych pozornie nieistotnych, projektanci wykazali się nie lada wysiłkiem. Chcąc zapewnić prawidłowe rozmieszczenie i odstępy między logotypami sponsorów, pozostawili oni swoje skrupulatne pomiary

– pisze ekipa o nowej koszulce na swojej stronie internetowej.

fot. EF Education-NIPPO
fot. EF Education-NIPPO
fot. EF Education-NIPPO