fot. EF Pro Cycling

UCI (Międzynarodowa Unia Kolarska) ukarała amerykańską formację za zmianę strojów na Giro d’Italia. Rapha we współpracy z Palace Skateboards zaprojektowała zupełnie nowe, bardzo oryginalne trykoty specjalnie na La Corsa Rosa, gdyż stroje, w których ścigają się na co dzień kolarze Jonathana Vaughtersa były kolorystycznie zbyt zbliżone do różowej koszulki lidera Giro d’Italia.

Ekipa EF Pro Cycling zaskoczyła kolarski świat tak drastyczną zmianą strojów. Mimo że wielu osobom nowe trykoty nie przypadły do gustu, nowe koszulki okazały się marketingowym strzałem w dziesiątkę – mówili o nich prawie wszyscy.

Po wczorajszym etapie okazało się, że każdy z ośmiu zawodników ekipy oraz ich dyrektor sportowy, został ukarany grzywną w wysokości 500 franków szwajcarskich. Jak tłumaczyła UCI w swoim oświadczeniu, ekipa ze Stanów Zjednoczonych nie zgłosiła zmiany strojów. Zaprzecza temu dyrektor drużyny – Jonathan Vaughters – który napisał na Twitterze, że Międzynarodowa Federacja Kolarska… zapomniała o zarejestrowaniu nowych strojów przez EF.