Foto: Giro d'Italia

Diego Ulissi (UAE Team Emirates) wygrał po ładnej akcji drugi etap włoskiego Giro. Liderem pozostał Filippo Ganna (Team Ineos Grenadiers). Rafał Majka (BORA-hansgrohe) dzisiaj na 17. miejscu.

Po wczorajszej (trochę szaleńczej) jeździe indywidualnej na czas kolarze walczący o prymat w Giro d’Italia musieli zmierzyć się dziś z pagórkowatym etapem na Sycylii. Start w Alcamo, a po 149 kilometrach finisz w Agrigento. Po drodze jedna górska premia 4. kategorii i dwa lotne finisze. Meta znajduje się na końcu podjazdu na Piazza Vittorio Emanuele (3,7 km, śr. 5,3%, max. 9%), która także została oznaczona jako premia 4. kategorii.

Niestety do dzisiejszego etapu nie wystartowało dwóch kolarze. Miguel Ángel López (Astana) upadł na wczorajszej czasówce i wycofał się z rywalizacji. Natomiast Luca Covili (Bardiani-CSF-Faizanè) przekroczył limit czasu na pierwszym etapie.

Do rywalizacji w “maglia rosa” przystąpił Filippo Ganna (Team Ineos Grenadiers).

Już w trakcie startu honorowego było widać, kto ma dziś ochotę na ucieczkę. Zgodnie z oczekiwaniami był to Thomas de Gendt (Lotto Soudal). Oprócz Belga w czołówce kręcili: Ben Gastauer (AG2R La Mondiale), Mattia Bais (Androni Giocattoli – Sidermec), Alessandro Tonelli (Bardiani-CSF-Faizanè) i Etienne van Empel (Vini Zabù – KTM).

Na jednym z zakrętów upadł Holender van Empel, ale szybko dołączył do ucieczki. W peletonie pracę wykonywali kolarze Ineos Grenadiers i utrzymywali przewagę na poziomie trzech minut.

Premię górską w Santa Ninfa wygrał nie kto inny jak Thomas de Gendt i zrównał się w tej klasyfikacji z Rickiem Zabelem (Israel Start-Up Nation). Także na pierwszej lotnej premii jako pierwszy zameldował się Belg z Lotto Soudal. Podczas walki peletonu na tej premii upadek zaliczył Elia Viviani (Cofidis). Na 100 kilometrów przed metą harcownicy mieli pięć minut przewagi.

Niestety niespełna 30 kilometrów dalej z wyścigu wycofał się Aleksandr Vlasov (Astana), który narzekał na problemy żołądkowe. Tym samym drużyna z Kazachstanu w ciągu dwóch etapów straciła dwóch bardzo dobrych kolarzy.

W miarę zbliżania się do mety peleton podkręcał tempo i zbliżał się do ucieczki. Na 40 kilometrów przed metą przewaga stopniała do niespełna trzech minut. Było już prawie pewne, że ta piątka nie dojedzie przed dużą grupą do Agrigento.

Niestety na 20 kilometrów przed metą mieliśmy kraksę, w którą zaplątało się kilku kolarzy, w tym Nicolas Edet (Cofidis). Thomas de Gendt był dziś bardzo samolubny i zdobył także trzy sekund bonifikaty na ostatniej lotnej premii.

Ucieczka przeszła do historii na dziewięć kilometrów przed metą. Grupa jechała dość zachowawczo na początku finałowego podjazdu i nie było żadnych ataków. Faworyci do wygrania w generalce starali się jechać wysoko.

Dopiero na 1400 metrów przed metą mocniejsze tempo zaprezentował Valerio Conti (UAE Team Emirates), który jechał na Diego Ulissiego. Włoch ruszył na 500 metrów przed metą, ale dojechali do niego Peter Sagan (BORA-hansgrohe).

Jednak Ulissi nie dał za wygraną i na wypłaszczeniu przyspieszył po raz kolejny i pokonał Petera Sagana. Trzeci był Mikkel Frølich Honoré (Deceuninck – Quick Step).

Liderem pozostał Filippo Ganna (Team Ineos Grenadiers).

Wyniki drugiego etapu:

1 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 3:24:58
2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
3 Mikkel Frølich Honoré (Den) Deceuninck-Quickstep
4 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:00:05
5 Luca Wackermann (Ita) Vini Zabu’ KTM
6 Joao Almeida (Por) Deceuninck-Quickstep
7 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
8 Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo
9 Pello Bilbao (Spa) Bahrain McLaren
10 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott
11 Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers
12 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
13 Andrea Vendrame (Ita) AG2R la Mondiale
14 Domenico Pozzovivo (Ita) NTT Pro Cycling
15 Matteo Sobrero (Ita) NTT Pro Cycling
16 Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo-Visma
17 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
18 Tobias Foss (Nor) Team Jumbo-Visma
19 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
20 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
21 Ruben Guerreiro (Por) EF Pro Cycling
22 Fausto Masnada (Ita) CCC Team
23 Jan Tratnik (Slo) Bahrain McLaren
24 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
25 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
26 Ilnur Zakarin (Rus) CCC Team
27 Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates
28 Tony Gallopin (Fra) AG2R la Mondiale
29 James Knox (GBr) Deceuninck-Quickstep
30 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
31 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
32 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
33 Tanel Kangert (Est) EF Pro Cycling
34 Dario Cataldo (Ita) Movistar Team
35 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
36 Jesper Hansen (Den) Cofidis
37 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo
38 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal
39 Eros Capecchi (Ita) Bahrain McLaren
40 Ben O’Connor (Aus) NTT Pro Cycling
41 Sergio Samitier Samitier (Spa) Movistar Team
42 Louis Meintjes (RSA) NTT Pro Cycling
43 Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers
44 Attila Valter (Hun) CCC Team
45 Josef Cerny (Pol) CCC Team
46 Simon Clarke (Aus) EF Pro Cycling
47 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R la Mondiale
48 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
49 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane’
50 Tao Geoghegan Hart (GBr) Ineos Grenadiers
51 Daniel Navarro Garcia (Spa) Israel Start-Up Nation
52 Chris Harper (Aus) Team Jumbo-Visma
53 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
54 Matteo Fabbro (Ita) Bora-Hansgrohe
55 Victor De la Parte (Spa) CCC Team
56 Lawrence Warbasse (USA) AG2R la Mondiale
57 Davide Villella (Ita) Movistar Team
58 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain McLaren
59 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team 0:00:22
60 Amanuel Gebreigzabhier (Eri) NTT Pro Cycling
61 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Pro Cycling 0:00:30
62 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates
63 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo 0:00:43
64 Alexander Cataford (Can) Israel Start-Up Nation 0:00:45
65 Pieter Serry (Bel) Deceuninck-Quickstep
66 Einer Augusto Rubio Reyes (Col) Movistar Team 0:00:47
67 Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo
68 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe 0:00:50
69 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo-Visma
70 François Bidard (Fra) AG2R la Mondiale
71 Francesco Romano (Ita) Bardiani CSF Faizane’
72 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
73 Pavel Kochetkov (Rus) CCC Team
74 Simone Consonni (Ita) Cofidis 0:00:55
75 Luca Chirico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:00:57
76 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:01:07
77 Simone Ravanelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:01:15
78 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli-Sidermec
79 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 0:01:21
80 Nathan Haas (Aus) Cofidis 0:01:28
81 Rick Zabel (Ger) Israel Start-Up Nation
82 Christoph Pfingsten (Ger) Team Jumbo-Visma
83 Lorenzo Rota (Ita) Vini Zabu’ KTM 0:01:36
84 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis
85 Jhonatan Manuel Narvaez Prado (Ecu) Ineos Grenadiers
86 Danilo Wyss (Swi) NTT Pro Cycling 0:01:38
87 Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ
88 Davide Ballerini (Ita) Deceuninck-Quickstep 0:01:43
89 Hector Carretero (Spa) Movistar Team 0:01:46
90 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo 0:01:48
91 Jaakko Hanninen (Fin) AG2R la Mondiale 0:01:50
92 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
93 Giovanni Visconti (Ita) Vini Zabu’ KTM 0:01:52
94 Jefferson Alexander Cepeda (Ecu) Androni Giocattoli-Sidermec 0:01:55
95 Kamil Małecki (Pol) CCC Team 0:02:16
96 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott 0:02:19
97 Marco Frapporti (Ita) Vini Zabu’ KTM 0:02:37
98 Edoardo Zardini (Ita) Vini Zabu’ KTM
99 Kilian Frankiny (Swi) Groupama-FDJ
100 Filippo Fiorelli (Ita) Bardiani CSF Faizane’
101 Mark Padun (Ukr) Bahrain McLaren
102 Stefano Oldani (Ita) Lotto Soudal 0:02:51
103 Ben Gastauer (Lux) AG2R la Mondiale
104 Pieter Weening (Ned) Trek-Segafredo 0:03:11
105 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team 0:03:23
106 Enrico Battaglin (Ita) Bahrain McLaren 0:03:24
107 Matteo Spreafico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:03:56
108 Simon Pellaud (Swi) Androni Giocattoli-Sidermec
109 Mattia Bais (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
110 Lawson Craddock (USA) EF Pro Cycling
111 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain McLaren
112 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott 0:04:00
113 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
114 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
115 Simon Guglielmi (Fra) Groupama-FDJ
116 Kamil Gradek (Pol) CCC Team
117 Giovanni Lonardi (Ita) Bardiani CSF Faizane’
118 Domen Novak (Slo) Bahrain McLaren
119 Sean Bennett (USA) EF Pro Cycling
120 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe 0:04:05
121 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team
122 Elia Viviani (Ita) Cofidis 0:04:12
123 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team 0:04:14
124 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 0:04:24
125 Lachlan Morton (Aus) EF Pro Cycling
126 Matthew Holmes (GBr) Lotto Soudal
127 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:04:29
128 Rudy Barbier (Fra) Israel Start-Up Nation
129 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:04:38
130 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ 0:04:40
131 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 0:04:47
132 Ben Swift (GBr) Ineos Grenadiers 0:04:51
133 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ 0:04:53
134 Dylan Sunderland (Aus) NTT Pro Cycling
135 Fabio Mazzucco (Ita) Bardiani CSF Faizane’
136 Victor Campenaerts (Bel) NTT Pro Cycling
137 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF Faizane’
138 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R la Mondiale
139 Filippo Zana (Ita) Bardiani CSF Faizane’
140 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
141 Simone Bevilacqua (Ita) Vini Zabu’ KTM
142 Guy Sagiv (Isr) Israel Start-Up Nation
143 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis
144 Marco Mathis (Ger) Cofidis
145 Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo-Visma
146 Matthias Brändle (Aut) Israel Start-Up Nation
147 Fabio Felline (Ita) Astana Pro Team
148 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
149 Jonathan Dibben (GBr) Lotto Soudal 0:05:59
150 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
151 Alex Dowsett (GBr) Israel Start-Up Nation
152 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-Quickstep
153 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates
154 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) UAE Team Emirates
155 Alvaro Jose Hodeg Chagui (Col) Deceuninck-Quickstep
156 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers 0:06:02
157 Albert Torres Barcelo (Spa) Movistar Team
158 Jos Van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma 0:06:27
159 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:06:31
160 James Whelan (Aus) EF Pro Cycling 0:06:37
161 Etienne Van Empel (Ned) Vini Zabu’ KTM
162 Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers 0:06:43
163 Davide Cimolai (Ita) Israel Start-Up Nation
164 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Astana Pro Team 0:07:06
165 Patrick Gamper (Aut) Bora-Hansgrohe 0:07:26
166 Edoardo Affini (Ita) Mitchelton-Scott
167 Nicolas Edet (Fra) Cofidis 0:07:28
168 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:07:39
169 Rohan Dennis (Aus) Ineos Grenadiers 0:07:40
170 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma
171 Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates 0:07:58
172 Nico Denz (Ger) Team Sunweb 0:12:13
173 Brent Bookwalter (USA) Mitchelton-Scott 0:16:39
DNF Aleksandr Vlasov (Rus) Astana Pro Team

 

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers 3:40:27
2 Joao Almeida (Por) Deceuninck-Quickstep 0:00:22
3 Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers 0:00:23
4 Tobias Foss (Nor) Team Jumbo-Visma 0:00:31
5 Josef Cerny (Pol) CCC Team 0:00:36
6 Matteo Sobrero (Ita) NTT Pro Cycling 0:00:40
7 Jan Tratnik (Slo) Bahrain McLaren 0:00:42
8 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 0:00:49
9 Tanel Kangert (Est) EF Pro Cycling
10 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:54
11 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:00:58
12 Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates 0:00:59
13 Mikkel Frølich Honoré (Den) Deceuninck-Quickstep
14 Pello Bilbao (Spa) Bahrain McLaren
15 Ben O’Connor (Aus) NTT Pro Cycling 0:01:00
16 Chris Harper (Aus) Team Jumbo-Visma 0:01:03
17 Lawrence Warbasse (USA) AG2R la Mondiale 0:01:04
18 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo
19 Tony Gallopin (Fra) AG2R la Mondiale
20 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:01:11
21 James Knox (GBr) Deceuninck-Quickstep 0:01:13
22 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:01:15
23 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott 0:01:18
24 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:01:19
25 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 0:01:21
26 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 0:01:22
27 Matteo Fabbro (Ita) Bora-Hansgrohe 0:01:23
28 Ilnur Zakarin (Rus) CCC Team 0:01:26
29 Fausto Masnada (Ita) CCC Team
30 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:01:28
31 Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo 0:01:29
32 Pieter Serry (Bel) Deceuninck-Quickstep 0:01:31
33 Domenico Pozzovivo (Ita) NTT Pro Cycling 0:01:33
34 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:01:34
35 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Pro Cycling 0:01:35
36 Eros Capecchi (Ita) Bahrain McLaren 0:01:37
37 Ruben Guerreiro (Por) EF Pro Cycling
38 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain McLaren 0:01:38
39 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 0:01:39
40 Dario Cataldo (Ita) Movistar Team 0:01:40
41 Attila Valter (Hun) CCC Team
42 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
43 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott 0:01:42
44 Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo-Visma 0:01:44
45 Amanuel Gebreigzabhier (Eri) NTT Pro Cycling 0:01:46
46 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:01:47
47 Simon Clarke (Aus) EF Pro Cycling
48 Louis Meintjes (RSA) NTT Pro Cycling
49 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:01:50
50 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates
51 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team 0:01:51
52 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:01:52
53 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
54 Luca Wackermann (Ita) Vini Zabu’ KTM 0:01:53
55 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R la Mondiale 0:01:54
56 Sergio Samitier Samitier (Spa) Movistar Team
57 Daniel Navarro Garcia (Spa) Israel Start-Up Nation 0:01:57
58 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 0:02:00
59 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
60 Tao Geoghegan Hart (GBr) Ineos Grenadiers 0:02:04
61 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo-Visma 0:02:05
62 Andrea Vendrame (Ita) AG2R la Mondiale 0:02:06
63 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:02:07
64 Victor De la Parte (Spa) CCC Team 0:02:12
65 Jesper Hansen (Den) Cofidis 0:02:14
66 Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ 0:02:15
67 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo 0:02:27
68 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:02:32
69 Pavel Kochetkov (Rus) CCC Team 0:02:38
70 Christoph Pfingsten (Ger) Team Jumbo-Visma 0:02:39
71 Alexander Cataford (Can) Israel Start-Up Nation 0:02:43
72 Davide Ballerini (Ita) Deceuninck-Quickstep 0:02:44
73 François Bidard (Fra) AG2R la Mondiale 0:02:45
74 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli-Sidermec 0:02:46
75 Davide Villella (Ita) Movistar Team 0:02:54
76 Danilo Wyss (Swi) NTT Pro Cycling 0:02:55
77 Simone Ravanelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
78 Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo 0:03:01
79 Einer Augusto Rubio Reyes (Col) Movistar Team 0:03:02
80 Jhonatan Manuel Narvaez Prado (Ecu) Ineos Grenadiers 0:03:06
81 Simone Consonni (Ita) Cofidis 0:03:08
82 Hector Carretero (Spa) Movistar Team 0:03:15
83 Rick Zabel (Ger) Israel Start-Up Nation 0:03:22
84 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 0:03:28
85 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis 0:03:30
86 Francesco Romano (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:03:32
87 Lorenzo Rota (Ita) Vini Zabu’ KTM 0:03:36
88 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo 0:03:58
89 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott 0:04:01
90 Ben Gastauer (Lux) AG2R la Mondiale 0:04:08
91 Kilian Frankiny (Swi) Groupama-FDJ 0:04:12
92 Kamil Małecki (Pol) CCC Team 0:04:20
93 Giovanni Visconti (Ita) Vini Zabu’ KTM 0:04:22
94 Marco Frapporti (Ita) Vini Zabu’ KTM 0:04:25
95 Stefano Oldani (Ita) Lotto Soudal 0:04:28
96 Lawson Craddock (USA) EF Pro Cycling 0:04:32
97 Nathan Haas (Aus) Cofidis 0:04:35
98 Jaakko Hanninen (Fin) AG2R la Mondiale 0:04:37
99 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team 0:04:38
100 Edoardo Zardini (Ita) Vini Zabu’ KTM 0:04:39
101 Mark Padun (Ukr) Bahrain McLaren 0:04:43
102 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Androni Giocattoli-Sidermec 0:04:45
103 Kamil Gradek (Pol) CCC Team
104 Jefferson Alexander Cepeda (Ecu) Androni Giocattoli-Sidermec 0:04:46
105 Luca Chirico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:04:52
106 Sean Bennett (USA) EF Pro Cycling 0:05:01
107 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ 0:05:04
108 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe 0:05:13
109 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:05:17
110 Mattia Bais (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:05:22
111 Pieter Weening (Ned) Trek-Segafredo 0:05:27
112 Matthias Brändle (Aut) Israel Start-Up Nation 0:05:30
113 Enrico Battaglin (Ita) Bahrain McLaren
114 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team 0:05:31
115 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott 0:05:33
116 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 0:05:35
117 Simon Pellaud (Swi) Androni Giocattoli-Sidermec 0:05:38
118 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain McLaren 0:05:45
119 Lachlan Morton (Aus) EF Pro Cycling 0:05:48
120 Victor Campenaerts (Bel) NTT Pro Cycling 0:05:55
121 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 0:06:01
122 Fabio Felline (Ita) Astana Pro Team
123 Matteo Spreafico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:06:02
124 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 0:06:07
125 Domen Novak (Slo) Bahrain McLaren 0:06:09
126 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ
127 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team 0:06:12
128 Ben Swift (GBr) Ineos Grenadiers 0:06:14
129 Marco Mathis (Ger) Cofidis 0:06:19
130 Filippo Fiorelli (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:06:25
131 Elia Viviani (Ita) Cofidis 0:06:30
132 Matthew Holmes (GBr) Lotto Soudal 0:06:31
133 Rudy Barbier (Fra) Israel Start-Up Nation 0:06:36
134 Giovanni Lonardi (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:06:38
135 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
136 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ 0:06:39
137 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis 0:06:42
138 Guy Sagiv (Isr) Israel Start-Up Nation 0:06:45
139 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ 0:06:46
140 Simon Guglielmi (Fra) Groupama-FDJ 0:06:54
141 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:07:00
142 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 0:07:01
143 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R la Mondiale
144 Filippo Zana (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:07:02
145 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers 0:07:03
146 Jos Van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma 0:07:04
147 Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo-Visma 0:07:08
148 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:07:09
149 Fabio Mazzucco (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:07:23
150 Dylan Sunderland (Aus) NTT Pro Cycling 0:07:28
151 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates 0:07:29
152 Simone Bevilacqua (Ita) Vini Zabu’ KTM 0:07:32
153 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) UAE Team Emirates 0:07:33
154 Alex Dowsett (GBr) Israel Start-Up Nation 0:07:36
155 James Whelan (Aus) EF Pro Cycling 0:07:38
156 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-Quickstep 0:07:41
157 Jonathan Dibben (GBr) Lotto Soudal 0:08:06
158 Albert Torres Barcelo (Spa) Movistar Team 0:08:08
159 Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates 0:08:15
160 Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers 0:08:23
161 Rohan Dennis (Aus) Ineos Grenadiers
162 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Astana Pro Team
163 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:08:33
164 Patrick Gamper (Aut) Bora-Hansgrohe 0:08:40
165 Alvaro Jose Hodeg Chagui (Col) Deceuninck-Quickstep 0:08:41
166 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:08:47
167 Edoardo Affini (Ita) Mitchelton-Scott 0:08:57
168 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma
169 Etienne Van Empel (Ned) Vini Zabu’ KTM 0:09:19
170 Davide Cimolai (Ita) Israel Start-Up Nation 0:09:27
171 Nicolas Edet (Fra) Cofidis 0:10:53
172 Nico Denz (Ger) Team Sunweb 0:13:03
173 Brent Bookwalter (USA) Mitchelton-Scott 0:17:52