fot. BMC

Doświadczony szwajcarski kolarz Danilo Wyss po odejściu z ekipy NTT Pro Cycling (obecnie Team Qhubeka-ASSOS), która nie zaproponowała mu kontraktu nadal szuka drużyny, w której mógłby się ścigać w 2021 roku.

35-letni Wyss aż przez 11 sezonów był częścią zespołu kierowanego przez Jima Ochowicza. W BMC Racing Team mistrz Szwajcarii w wyścigu ze startu wspólnego z 2015 roku ścigał się w latach 2008-2018. Natomiast przez ostatnie dwa sezony Danilo Wyss reprezentował drużynę NTT Pro Cycling, która w 2019 roku była znana jako Team Dimension Data.

Według doniesień szwajcarskiego dziennika La Liberté Danilo Wyss nie ustępuje w swoich poszukiwaniach nowego pracodawcy. Nadal ma on nadzieję na znalezienie angażu w jednej z ekip z grona WorldTeams lub ProTeams. Jednak obecna sytuacja gospodarcza oraz kolejne odwołane i przełożone wyścigi z pewnością nie napawają optymizmem wszystkich kolarzy, którzy szukają swojego miejsca w zawodowych ekipach.

Poprzedni artykułSepp Kuss: „Przede mną wiele pracy, abym był w stanie rywalizować w Grand Tourach”
Następny artykułPrimož Roglič: „Porażka w Tour de France była dla mnie absolutnie dewastująca”
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments