fot. Jumbo-Visma

Sepp Kuss w minionym sezonie był jednym z kluczowych kolarzy ekipy Jumbo-Visma. Po przerwaniu kariery przez Toma Dumoulina rola Amerykanina, jako jednego z liderów holenderskiej drużyny może się jeszcze zwiększyć.

Kapitalna pomoc Seppa Kussa na etapach górskich dla Primoža Rogliča podczas zeszłorocznego Tour de France i Vuelta a España po raz kolejny wywołała dyskusję o roli kolarza pochodzącego ze stanu Colorado w ekipie Jumbo-Visma. Na zgrupowaniu holenderskiego zespołu w hiszpańskim Alicante Kuss odpowiedział na pytania, dotyczące jego roli w wyścigach trzytygodniowych.

Oczywiście lubię Wielkie Toury, ale pozostaje realistą. Przede mną wiele pracy, abym był w stanie rywalizować w Grand Tourach w „generalce”. Myślę, że podchodząc do tego tematu krok po kroku zobaczę, jak mi idzie najpierw w „tygodniówkach”

– powiedział Velonews 26-letni zawodnik.

Od dołączenia do zespołu Jumbo-Visma w 2018 roku Sepp Kuss rozwinął się niezwykle jako kolarz. Dlatego też w zbliżającej się setnej edycji wyścigu Volta Ciclista a Catalunya ma on być liderem ekipy kierowanej przez Richarda Plugge. W dalszej części sezonu będzie pomagać Primožowi Rogličowi w „Wielkiej Pętli” oraz Amerykanin ma otrzymać szansę wraz z Stevenem Kruijswijkiem przewodzenia holenderskiemu zespołu w hiszpańskiej Vuelcie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments