Foto: Circus-Wanty Gobert Pro Team

Vuelta a Murcia jednak nie odbędzie się w lutym. Organizatorzy postanowili przenieść wyścig na inny termin.

Plotki o przełożeniu hiszpańskiej dwuetapówki pojawiały się już od kilku tygodni, a teraz w końcu znalazły swoje potwierdzenie w oficjalnym komunikacie, który pojawił się na mediach społecznościowych wyścigu.

Sytuacja sanitarna związana z pandemią Covid 19 zmusiła nas do przełożenia organizacji Vuelta Ciclista a la Region de Marcia – Gran Premio Banco Sabadell, który pierwotnie miał odbyć się w terminie 12-13 lutego 2021. Decyzję podjęliśmy w porozumieniu ze sponsorami i resztą partnerów, którzy od początku wspierali nas w jej podjęciu

– czytamy w nim.

W zeszłym roku z bardzo dobrej strony w wyścigu pokazał się Josef Cerny z CCC Team, który zajmował trzecie miejsca na obu etapach, co ostatecznie dało mu drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, za zwycięzcą – Xandro Meurissem. Być może Czech, który po zakończeniu działalności przez polską ekipę przeniósł się do Deceuninck-Quick Step będzie miał okazję powtórzyć ten sukces, ponieważ organizatorzy zapewniają, że spróbują znaleźć nowy termin – według informacji Ciclo 21 szef wyścigu – Francisco Guzman zaproponował już UCI, by wyścig odbył się w dniach 21-22 maja.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments