Fot. Vuelta a Murcia

Władze Murcji, jednego z autonomicznych hiszpańskich regionów, zrezygnowały z subsydiowania wyścigu Vuelta a Murcia, w związku z czym przyszłość tej „etapówki” jest zagrożona. 

Wiadomość nadeszła zaledwie kilka tygodni przed rozpoczęciem 38. edycji wyścigu Vuelta a Murcia, posiadającego kategorię UCI 1.1. Jego organizator – Club Murciano Organizador de Carreras Ciclistas nie otrzymał żadnego uzasadnienia tej bolesnej decyzji. Bolesnej, ponieważ 30 procent całego budżetu wyścigu pochodziło od regionalnych władz.

Wyścig Vuelta a Murcia miał być kontynuowany po tym, jak w 2017 roku z inicjatywy czterech ugrupowań zasiadających w lokalnym parlamencie podjęto jednomyślną decyzję o udzieleniu nam finansowej pomocy. Teraz nasza sytuacja mocno się skomplikowała

– napisano w oświadczeniu, które cytuje hiszpańska agencja informacyjna EFE.

W przeszłości Wyścig dookoła Murcji trwał pięć dni. W 2012 roku, z powodu kryzysu hiszpańskiej gospodarki, skrócono go do trzech dni. Jednak już rok później zrobiono z tej imprezy wyścig jednodniowy.

Zwycięzcą ostatniej edycji został Alejandro Valverde. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Łukasz Owsian z drużyny CCC Sprandi Polkowice.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments