fot. Jumbo-Visma

Znamy już plany startowe na sezon 2021 zwycięzcy dwóch ostatnich edycji Vuelta a España Primoža Rogliča. Słoweniec skupi się przede wszystkim na wyścigu Tour de France, a także na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

31-letni były skoczek narciarski swoje starty w 2021 roku zainauguruje w marcu w wyścigu Paryż-Nicea. Następnie Roglič przeniesie się do Kraju Basków, gdzie w pierwszych dniach kwietnia weźmie udział w Vuelta al Pais Vasco. Będzie to dla niego etap przygotowań do ardeńskich klasyków. Słoweniec wystartuje we wszystkich trzech wyścigach: Amstel Gold Race, La Flèche Wallonne oraz Liège-Bastogne-Liège.

Po serii startów w Ardenach jeden z liderów zespołu Jumbo-Visma uda się na krótki odpoczynek, a następnie na obóz przygotowawczy przed “Wielką Pętlą”. Zamiast startu w Critérium du Dauphiné lub w Tour de Suisse Primož Roglič skupi się na treningach i rekonesansach najważniejszych odcinków tegorocznego wyścigu Tour de France.

Po zakończeniu francuskiego Grand Touru, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i obostrzenia związane z pandemią koronawirusa na to pozwolą Roglič poleci do Tokio, gdzie będzie walczyć o medal na Igrzyskach Olimpijskich. W dalszej części sezonu drugi kolarz zeszłorocznej “Wielkiej Pętli” odpuści start w hiszpańskiej Vuelcie.

Zamiast walczyć o trzeci triumf w Vuelta a España zawodnik zespołu Jumbo-Visma weźmie udział we wrześniu w dwóch kanadyjskich klasykach: GP Cycliste de Québec oraz GP Cycliste de Montréal. Swoje starty w 2021 roku Primož Roglič zakończy we Włoszech serią wyścigów klasycznych. Słoweniec wystartuje w Giro dell’Emilia, GP Bruno Beghelli oraz w monumencie Il Lombardia.

Kalendarz startów Primoža Rogliča w 2021 roku:

Paryż-Nicea (7-14 marca)

Vuelta al Pais Vasco (5-10 kwietnia)

Amstel Gold Race (18 kwietnia)

La Flèche Wallonne (21 kwietnia)

Liège-Bastogne-Liège (25 kwietnia)

Tour de France (26 czerwca – 18 lipca)

Igrzyska Olimpijskie w Tokio – wyścig ze startu wspólnego (24 lipca)

GP Cycliste de Québec (10 września)

GP Cycliste de Montréal (12 września)

Giro dell’Emilia (2 października)

GP Bruno Beghelli (3 października)

Il Lombardia (9 października)