Fot. Młoda Photography / naszosie.pl

Po zakończeniu działalności drużyny CCC Development Team, kolejną ekipą której nie zobaczymy na krajowych szosach w 2021 roku jest Wibatech Merx.

Kolarski projekt Wibatech Continental Team 2010-2020 w obecnej formie dobiegł końca. Po dziesięciu latach pełnych sukcesów spędzonych w kolarskim peletonie z dniem 31.12.2020r. ten etap kolarskiej przygody został zakończony

– czytamy w komunikacie drużyny opublikowanym na Facebooku.

Drugie dziesięciolecie planowaliśmy rozpocząć już jako drużyna prokontynentalna. Prowadziliśmy rozmowy z nowymi sponsorami, bowiem mimo bardzo dobrej kondycji firmy Wibatech, która przez te wszystkie lata prawie w całości sponsorowała działalność grupy kolarskiej, projekt ten wymaga dodatkowego dokapitalizowania, gwarantującego utrzymanie drużyny na jeszcze wyższym poziomie.

Niestety-z powodu obecnej sytuacji , w której funkcjonuje cały świat, nie udało się tych rozmów skutecznie sfinalizować. Przez te wszystkie lata, dzięki sercu, pasji i ogromnemu zaangażowaniu Wiesława Ciasnochy, właściciela firmy Wibatech, twórcy i jedynego sponsora strategicznego zawodowej grupy kolarskiej, kolarze w niebiesko-czarnych strojach odnieśli wiele sukcesów w wyścigach z kalendarza UCI. Nie byłoby to też możliwe , gdyby nie pełna pasji praca wielu ludzi, którzy tworzyli Wibatech Team. Wszystkim, którzy nas wspierali, ale przede wszystkim Naszych Kibicom pragniemy złożyć wyrazy wdzięczności oraz wielkie podziękowania. Nie mówimy do widzenia, ale do zobaczenia.

My również dziękujemy za te dziesięć lat walki na szosach Polski i Europy i liczymy na szybki powrót.