fot. Wibatech Merx

Maciej Paterski (Wibatech Merx) utrzymuje wysoką dyspozycję i zajął trzecie miejsce podczas trzeciego i zarazem ostatniego etapu francuskiego wyścigu Tour d’Eure-et-Loir (kat. UCI 2.2).

Etap, na którym Paterski uplasował się na trzeciej pozycji liczył 192,2 km i prowadził z Châteauneuf-en-Thymerais do Chartres. Polak finiszował w pięcioosobowej grupce, z czego dwóch kolarzy zostało i w ogóle nie walczyło o zwycięstwo.

Etap ten i klasyfikacja generalna padła łupem Holendra Luuca Bugtera z drużyny Beat Cycling Club, wystawiającej swoich zawodników także w zawodach kolarstwa torowego. Maciej Paterski zajął w klasyfikacji generalnej 64. miejsce.

Pełna klasyfikacja generalna wyścigu Tour d’Eure-et-Loir 2019:

1 BUGTER Luuc BEAT Cycling Club 40 25 10:59:28
2 URRUTY Maxime 30 18 0:08
3 HAVOT Sébastien 25 14 0:14
4 THIJSSEN Gerben 20 11 0:27
5 FRIESECKE Gian Swiss Racing Academy 15 8 ,,
6 TRONDSEN Trond Team Coop 10 6 0:33
7 LARSEN Niklas ColoQuick 5 4 0:35
8 GUICHARD Mickaël 3 3 0:36
9 NAVARRO Corentin Team Wiggins Le Col 3 2 0:41
10 AALRUST Hakon Team Coop 3 1 ,,
11 RENARD Alexis ,,
12 GATE Aaron EvoPro Racing 0:42
13 BUDDING Martijn BEAT Cycling Club 0:44
14 DUJARDIN Sandy ,,
15 SELENATI Nico AKROS – Thömus 0:45
16 PARRA Jordan Manzana Postobon ,,
17 COUANON Jonathan ,,
18 GROLLEAU Quentin ,,
19 VERMEERSCH Florian ,,
20 RUEGG Lukas Swiss Racing Academy ,,
21 COOLEN Yves BEAT Cycling Club ,,
22 PEREZ Juan Ignacio Ludofoods Louletano Aviludo ,,
23 FERNANDES Luis Ludofoods Louletano Aviludo ,,
24 O’MAHONY Daragh ,,
25 OCHOA Diego Antonio Manzana Postobon ,,
26 PEREIRA Florent ,,
27 DERUETTE Thomas Team Differdange – GeBa ,,
28 CENTRONE Ivan Team Differdange – GeBa ,,
29 AASVOLD Kristian Team Coop ,,
30 CLERE Emilien ,,
31 DANES Léo ,,
32 EINHORN Itamar 0:54
33 VINCENT Joris 0:56
34 PRONSKIY Vadim Vino – Astana Motors ,,
35 JAMES Owen ,,
36 CLAY Antonin ,,
37 JARNET Maxime ,,
38 HOEYBERGHS Daan BEAT Cycling Club ,,
39 GARBET Nicolas ,,
40 AEBI Antoine AKROS – Thömus ,,
41 RUEGG Timon Swiss Racing Academy ,,
42 CIEŚLIK Paweł Wibatech Merx 7R ,,
43 ASTAFYEV Stepan Vino – Astana Motors ,,
44 RACAULT Ronan ,,
45 CHRISTIAN Mark Team Wiggins Le Col ,,
46 GÜLLER Timo AKROS – Thömus ,,
47 MUELA Albert EvoPro Racing ,,
48 CARPENTER Lawrence Team Wiggins Le Col ,,
49 SAENZ Nicolas Manzana Postobon ,,
50 CASSAERT Loran ,,
51 VENDELIN Karl-arnold ,,
52 BUDYAK Anatoliy Wibatech Merx 7R ,,
53 PAUMANN Fabian Swiss Racing Academy ,,
54 AASKOV Jeppe ColoQuick ,,
55 TULETT Daniel Team Wiggins Le Col ,,
56 RICHARD Louis ,,
57 PEDERSEN Rasmus Lund ColoQuick ,,
58 SIERRA Yecid Manzana Postobon ,,
59 REUTIMANN Mathias Swiss Racing Academy ,,
60 LUNDER Erik Team Coop ,,
61 KONWA Piotr Wibatech Merx 7R ,,
62 MOBERG Christian ColoQuick ,,
63 SALBY Alexander ColoQuick 1:09
64 PATERSKI Maciej Wibatech Merx 7R 1:14
65 FEDOROV Yevgeniy Vino – Astana Motors 1:17
66 SWEENY Harry EvoPro Racing 1:20
67 VANHOOF Ward ,,
68 GARCÍA Francisco Ludofoods Louletano Aviludo 1:31
69 MEIRELES Nuno Ludofoods Louletano Aviludo 1:35
70 HAVIK Piotr BEAT Cycling Club 1:41
71 SAUVAGNARGUES Jacques Team Wiggins Le Col 1:52
72 POIRET Alexandre 3:15
73 BENDIXEN Louis Team Coop 3:53
74 DESALE Nahom BEAT Cycling Club 4:09
75 GOOSSENS Kobe 4:42
76 DE POORTER Maxime 5:05
77 GRIGNARD Sébastien ,,
78 PIRY Christopher 5:50
79 SYKALA Wojciech Wibatech Merx 7R 5:53
80 DA SILVA Tiago Team Differdange – GeBa 5:54
81 BACHMANN Laurin AKROS – Thömus ,,
82 AMADOR Juan José Manzana Postobon 5:55
83 VOGEL Alex Swiss Racing Academy ,,
84 FOURNIER Julien 5:58
85 BLIKRA Erlend Team Coop 6:14
86 LEROUX Pascal 6:15
87 BENOIST Antoine 7:03
88 BARBOSA Márcio Ludofoods Louletano Aviludo 7:05
89 DURY Luc 9:13
90 SYLVESTRE Yolan 9:14
91 HUTIN Guillaume ,,
92 ZOBRIST Manuel AKROS – Thömus 9:31
93 MALDONADO Dylan 14:36
94 SUAZA Bernardo Manzana Postobon 14:47
95 BALFOUR Stuart ,,
96 EVANGELISTA Andre Ludofoods Louletano Aviludo ,,
97 KOCKELMANN Raphael Team Differdange – GeBa ,,
98 DUFAUX Lois AKROS – Thömus 15:08
99 WIPPERT Wouter EvoPro Racing 18:08
100 CLARETON Ugo 18:19
101 MAFFEÏS Dany 18:20
102 WINTER Laurin Team Differdange – GeBa 18:50
103 SHAUCHENKA Siarhei 19:15
104 ROBINSON Oliver Team Wiggins Le Col 19:59
105 SCHMITZ Yvan 22:00