Maciej Paterski (Wibatech Merx) utrzymuje wysoką dyspozycję i zajął trzecie miejsce podczas trzeciego i zarazem ostatniego etapu francuskiego wyścigu Tour d’Eure-et-Loir (kat. UCI 2.2).
Etap, na którym Paterski uplasował się na trzeciej pozycji liczył 192,2 km i prowadził z Châteauneuf-en-Thymerais do Chartres. Polak finiszował w pięcioosobowej grupce, z czego dwóch kolarzy zostało i w ogóle nie walczyło o zwycięstwo.
Etap ten i klasyfikacja generalna padła łupem Holendra Luuca Bugtera z drużyny Beat Cycling Club, wystawiającej swoich zawodników także w zawodach kolarstwa torowego. Maciej Paterski zajął w klasyfikacji generalnej 64. miejsce.
Pełna klasyfikacja generalna wyścigu Tour d’Eure-et-Loir 2019:
1 | BUGTER Luuc | BEAT Cycling Club | 40 | 25 | 10:59:28 |
2 | URRUTY Maxime | 30 | 18 | 0:08 | |
3 | HAVOT Sébastien | 25 | 14 | 0:14 | |
4 | THIJSSEN Gerben | 20 | 11 | 0:27 | |
5 | FRIESECKE Gian | Swiss Racing Academy | 15 | 8 | ,, |
6 | TRONDSEN Trond | Team Coop | 10 | 6 | 0:33 |
7 | LARSEN Niklas | ColoQuick | 5 | 4 | 0:35 |
8 | GUICHARD Mickaël | 3 | 3 | 0:36 | |
9 | NAVARRO Corentin | Team Wiggins Le Col | 3 | 2 | 0:41 |
10 | AALRUST Hakon | Team Coop | 3 | 1 | ,, |
11 | RENARD Alexis | ,, | |||
12 | GATE Aaron | EvoPro Racing | 0:42 | ||
13 | BUDDING Martijn | BEAT Cycling Club | 0:44 | ||
14 | DUJARDIN Sandy | ,, | |||
15 | SELENATI Nico | AKROS – Thömus | 0:45 | ||
16 | PARRA Jordan | Manzana Postobon | ,, | ||
17 | COUANON Jonathan | ,, | |||
18 | GROLLEAU Quentin | ,, | |||
19 | VERMEERSCH Florian | ,, | |||
20 | RUEGG Lukas | Swiss Racing Academy | ,, | ||
21 | COOLEN Yves | BEAT Cycling Club | ,, | ||
22 | PEREZ Juan Ignacio | Ludofoods Louletano Aviludo | ,, | ||
23 | FERNANDES Luis | Ludofoods Louletano Aviludo | ,, | ||
24 | O’MAHONY Daragh | ,, | |||
25 | OCHOA Diego Antonio | Manzana Postobon | ,, | ||
26 | PEREIRA Florent | ,, | |||
27 | DERUETTE Thomas | Team Differdange – GeBa | ,, | ||
28 | CENTRONE Ivan | Team Differdange – GeBa | ,, | ||
29 | AASVOLD Kristian | Team Coop | ,, | ||
30 | CLERE Emilien | ,, | |||
31 | DANES Léo | ,, | |||
32 | EINHORN Itamar | 0:54 | |||
33 | VINCENT Joris | 0:56 | |||
34 | PRONSKIY Vadim | Vino – Astana Motors | ,, | ||
35 | JAMES Owen | ,, | |||
36 | CLAY Antonin | ,, | |||
37 | JARNET Maxime | ,, | |||
38 | HOEYBERGHS Daan | BEAT Cycling Club | ,, | ||
39 | GARBET Nicolas | ,, | |||
40 | AEBI Antoine | AKROS – Thömus | ,, | ||
41 | RUEGG Timon | Swiss Racing Academy | ,, | ||
42 | CIEŚLIK Paweł | Wibatech Merx 7R | ,, | ||
43 | ASTAFYEV Stepan | Vino – Astana Motors | ,, | ||
44 | RACAULT Ronan | ,, | |||
45 | CHRISTIAN Mark | Team Wiggins Le Col | ,, | ||
46 | GÜLLER Timo | AKROS – Thömus | ,, | ||
47 | MUELA Albert | EvoPro Racing | ,, | ||
48 | CARPENTER Lawrence | Team Wiggins Le Col | ,, | ||
49 | SAENZ Nicolas | Manzana Postobon | ,, | ||
50 | CASSAERT Loran | ,, | |||
51 | VENDELIN Karl-arnold | ,, | |||
52 | BUDYAK Anatoliy | Wibatech Merx 7R | ,, | ||
53 | PAUMANN Fabian | Swiss Racing Academy | ,, | ||
54 | AASKOV Jeppe | ColoQuick | ,, | ||
55 | TULETT Daniel | Team Wiggins Le Col | ,, | ||
56 | RICHARD Louis | ,, | |||
57 | PEDERSEN Rasmus Lund | ColoQuick | ,, | ||
58 | SIERRA Yecid | Manzana Postobon | ,, | ||
59 | REUTIMANN Mathias | Swiss Racing Academy | ,, | ||
60 | LUNDER Erik | Team Coop | ,, | ||
61 | KONWA Piotr | Wibatech Merx 7R | ,, | ||
62 | MOBERG Christian | ColoQuick | ,, | ||
63 | SALBY Alexander | ColoQuick | 1:09 | ||
64 | PATERSKI Maciej | Wibatech Merx 7R | 1:14 | ||
65 | FEDOROV Yevgeniy | Vino – Astana Motors | 1:17 | ||
66 | SWEENY Harry | EvoPro Racing | 1:20 | ||
67 | VANHOOF Ward | ,, | |||
68 | GARCÍA Francisco | Ludofoods Louletano Aviludo | 1:31 | ||
69 | MEIRELES Nuno | Ludofoods Louletano Aviludo | 1:35 | ||
70 | HAVIK Piotr | BEAT Cycling Club | 1:41 | ||
71 | SAUVAGNARGUES Jacques | Team Wiggins Le Col | 1:52 | ||
72 | POIRET Alexandre | 3:15 | |||
73 | BENDIXEN Louis | Team Coop | 3:53 | ||
74 | DESALE Nahom | BEAT Cycling Club | 4:09 | ||
75 | GOOSSENS Kobe | 4:42 | |||
76 | DE POORTER Maxime | 5:05 | |||
77 | GRIGNARD Sébastien | ,, | |||
78 | PIRY Christopher | 5:50 | |||
79 | SYKALA Wojciech | Wibatech Merx 7R | 5:53 | ||
80 | DA SILVA Tiago | Team Differdange – GeBa | 5:54 | ||
81 | BACHMANN Laurin | AKROS – Thömus | ,, | ||
82 | AMADOR Juan José | Manzana Postobon | 5:55 | ||
83 | VOGEL Alex | Swiss Racing Academy | ,, | ||
84 | FOURNIER Julien | 5:58 | |||
85 | BLIKRA Erlend | Team Coop | 6:14 | ||
86 | LEROUX Pascal | 6:15 | |||
87 | BENOIST Antoine | 7:03 | |||
88 | BARBOSA Márcio | Ludofoods Louletano Aviludo | 7:05 | ||
89 | DURY Luc | 9:13 | |||
90 | SYLVESTRE Yolan | 9:14 | |||
91 | HUTIN Guillaume | ,, | |||
92 | ZOBRIST Manuel | AKROS – Thömus | 9:31 | ||
93 | MALDONADO Dylan | 14:36 | |||
94 | SUAZA Bernardo | Manzana Postobon | 14:47 | ||
95 | BALFOUR Stuart | ,, | |||
96 | EVANGELISTA Andre | Ludofoods Louletano Aviludo | ,, | ||
97 | KOCKELMANN Raphael | Team Differdange – GeBa | ,, | ||
98 | DUFAUX Lois | AKROS – Thömus | 15:08 | ||
99 | WIPPERT Wouter | EvoPro Racing | 18:08 | ||
100 | CLARETON Ugo | 18:19 | |||
101 | MAFFEÏS Dany | 18:20 | |||
102 | WINTER Laurin | Team Differdange – GeBa | 18:50 | ||
103 | SHAUCHENKA Siarhei | 19:15 | |||
104 | ROBINSON Oliver | Team Wiggins Le Col | 19:59 | ||
105 | SCHMITZ Yvan | 22:00 |