Aleksandra Górska / naszosie.pl

Kolejny dobry wynik Macieja Paterskiego (Team Wibatech Merx Wrocław) – Polak zajął drugie miejsce na drugim etapie francuskiego wyścigu etapowego Tour du Loir et Cher i zajmuje pozycję wicelidera klasyfikacji generalnej. 

Drugi etap wyścigu Tour du Loir Cher liczył 188 km i prowadził z Les Montils do Chailles. Trasa charakteryzowała się krótkimi i dość stromymi podjazdami. Na przykład na ostatnich trzech rundach wokół miasta, w którym usytuowano metę, trzeba było trzykrotnie zmierzyć się z pięcioprocentową ścianką.

Na początku etapu od peletonu oderwało się dwudziestu pięciu zawodników. Kiedy zaś zbliżał się półmetek rywalizacji na czoło wysforowało się sześciu zawodników, a za nimi utworzyło się kilka innych grupek, które usilnie walczyły o połączenie.

Ostatecznie szóstka z Maciejem Paterskim dojechała do mety i powalczyła na finiszu, który można zobaczyć na poniższym video.

Polak przegrał jedynie z Fabianem Lienhardem (IAM-Excelsior), który jest jednocześnie liderem wyścigu. “Patera” traci do niego trzy sekundy.

Do końca wyścigu pozostały trzy etapy. Jutro zawodnicy pokonają 210 km z Mer do    Vendome.

Wyniki drugiego etapu:

1 LIENHARD Fabian IAM EXCELSIOR SUI les 188 km en 4h12’10” (moy. 44,732 km/h) (b : 11”)
2 PATERSKI Maciej WIBATECH MERX POL ‘ (b : 8”)
3 JOHANSEN Julius TEAM COLOQUICK DEN ‘ (b : 4”)
4 BÁRTA Jan ELKOV-AUTHOR CZE ‘ (b : 3”)
5 SHAW James SWIFTCARBON PRO CYCLIN GBR 01”
6 KRUL Stef METEC-TKH P / B MANTEL NED ‘ (b : 2”)
7 GOOSSENS Kobe LOTTO SOUDAL U23 BEL ‘
8 PEREIRA Florent TEAM PRO IMMO NICOLAS R FRA 01’32”
9 DEBEAUMARCHE Nicolas S.C.OLYMPIQUE DE DIJON FRA ‘
10 PELLAUD Simon IAM EXCELSIOR SUI 04h13’42” ‘
11 PAGE Dylan IAM EXCELSIOR SUI 01’35”
12 CHRISTIANSEN Steffen Munk TEAM COLOQUICK DEN ‘
13 SISR František ELKOV-AUTHOR CZE 04h13’45” ‘
14 MANDRYSCH John P & S METALLTECHNIK GER 01’38”
15 SAGNIER Théo CMAUBERVILLIERS 93 FRA ‘
16 VANHOOF Ward LOTTO SOUDAL U23 BEL ‘
17 MOSES Thomas MADISON GENESIS GBR ‘
18 GARBET Nicolas CC NOGENT / OISE FRA ‘
19 GULDHAMMER Rasmus TEAM WAOO DEN ‘
20 CASSAERT Loran LOTTO SOUDAL U23 BEL ‘
21 NEUMAN Dominik ELKOV-AUTHOR CZE ‘
22 LARSEN Richard EQUIPE NATIONALE DE SUE SWE ‘
23 PASTOT Vincent CC NOGENT / OISE FRA ‘
24 VERGER Simon CHAMBERY CYCLISME FORM FRA ‘
25 JULLIEN Anthony CHAMBERY CYCLISME FORM FRA ‘
26 JACOBS Johan LOTTO SOUDAL U23 SUI ‘
27 THWAITES Scott VITUS PRO CYCLING P / B BR GBR ‘
28 DE KLEIJN Arvid METEC-TKH P / B MANTEL NED ‘
29 CONSTANTIN Baptiste CMAUBERVILLIERS 93 FRA ‘
30 BAX Sjoerd METEC-TKH P / B MANTEL NED ‘
31 ERIKSEN Stein-Erik TEAM COLOQUICK NOR ‘
32 ERIKSSON Jacob EQUIPE NATIONALE DE SUE SWE ‘
33 SCHULTZ Jesper TEAM WAOO DEN ‘
34 MONTAUBAN Jérémy CHAMBERY CYCLISME FORM FRA ‘
35 OTRUBA Jakub ELKOV-AUTHOR CZE ‘
36 VAN DEN DOOL Jens METEC-TKH P / B MANTEL NED ‘
37 EINHORN Itamar COTES D`ARMOR CYCL. ISR ‘
38 WILLIAMS Peter SWIFTCARBON PRO CYCLIN GBR ‘
39 DINKLER Jonathan P & S METALLTECHNIK GER ‘
40 AKHMETOV Galym ASTANA CITY KAZ ‘
41 CIESLIK Pawel WIBATECH MERX POL ‘
42 VAN DEN BERG Lars METEC-TKH P / B MANTEL NED ‘
43 PYM George MADISON GENESIS GBR ‘
44 BUDIAK Anatolii WIBATECH MERX UKR ‘
45 KANKOVSKÝ Alois ELKOV-AUTHOR CZE ‘
46 SLATER Alistair VITUS PRO CYCLING P / B BR GBR ‘
47 FLET Axel COTES D`ARMOR CYCL. FRA ‘
48 RESELL Erik Nordsaeter UNO-X NORWEGIAN DEVEL NOR ‘
49 DANES Leo UC NANTES ATLANTIQUE FRA ‘
50 RONDEAU Fabien C.R.4 CHEMINS/ROANNE FRA ‘
51 SCHLEGEL Michal ELKOV-AUTHOR CZE ‘
52 CHAMPOUSSIN Clément CHAMBERY CYCLISME FORM FRA ‘
53 STARK Immanuel P & S METALLTECHNIK GER ‘
54 AVOINE Kévin CC NOGENT / OISE FRA ‘
55 VON FOLSACH Casper TEAM COLOQUICK DEN ‘
56 MARUKHIN Daniil ASTANA CITY KAZ ‘
57 AASHEIM Aksel Fischer JOKER FUEL OF NORWAY NOR ‘
58 HYLDGAARD JEPPESEN Andreas TEAM WAOO DEN ‘
59 LUCHSHENKO Sergey ASTANA CITY KAZ ‘
60 SKAARSETH Anders UNO-X NORWEGIAN DEVEL NOR ‘
61 HOLMES Matthew MADISON GENESIS GBR ‘ (b : 1”)
62 TELLIER Luc UC NANTES ATLANTIQUE FRA ‘
63 SCHORMAIR Fabian P & S METALLTECHNIK GER ‘
64 GROLLEAU Quentin A.V.C.AIX EN PROVENCE FRA ‘
65 LINO Julian UC NANTES ATLANTIQUE FRA ‘
66 SCOTT Jacob SWIFTCARBON PRO CYCLIN GBR ‘
67 LUNDGREN Isac EQUIPE NATIONALE DE SUE SWE ‘
68 VANDENABEELE Henri LOTTO SOUDAL U23 BEL ‘
69 GRIGNARD Sébastien LOTTO SOUDAL U23 BEL ‘
70 MARIAULT Axel UC NANTES ATLANTIQUE FRA ‘
71 GUINET Dylan CMAUBERVILLIERS 93 FRA ‘
72 GUICHARD Mickael TEAM PRO IMMO NICOLAS R FRA ‘
73 RAIBAUD Jimmy C.R.4 CHEMINS/ROANNE FRA ‘
74 O’MAHONY Darragh CC NOGENT / OISE IRL ‘
75 MORTENSEN Martin TEAM WAOO DEN ‘
76 LARSEN Mathias Alexander E. TEAM WAOO DEN ‘
77 COUANON Jonathan A.V.C.AIX EN PROVENCE FRA ‘
78 VAN DALEN Jason METEC-TKH P / B MANTEL NED ‘ (b : 3”)
79 BLIGAARD LYHNE Daniel TEAM COLOQUICK DEN 01’50”
80 KENWAY Adam VITUS PRO CYCLING P / B BR GBR 01’54”
81 ULYSBAYEV Dinmukhammed ASTANA CITY KAZ 02’06”
82 SAUGSTAD Lars UNO-X NORWEGIAN DEVEL NOR 01’38”
83 SCHÄPPI Martin IAM EXCELSIOR SUI 02’49”
84 MOULD Jonathan MADISON GENESIS GBR 02’54”
85 RUTKIEWICZ Marek WIBATECH MERX POL 02’56”
86 RACAULT Ronan TEAM PRO IMMO NICOLAS R FRA 01’38”
87 BERGSTRÖM FRISK Erik EQUIPE NATIONALE DE SUE SWE 03’41”
88 MAFFEIS Dany CC NOGENT / OISE FRA 04’07”
89 BLEIER Baptiste CMAUBERVILLIERS 93 FRA 04’58”
90 DAHL Herman JOKER FUEL OF NORWAY NOR ‘
91 NOLDE Tobias P & S METALLTECHNIK GER ‘
92 CHZHAN Igor ASTANA CITY KAZ ‘
93 MALDONADO Dylan A.V.C.AIX EN PROVENCE FRA ‘
94 DELPHIS Thomas CHAMBERY CYCLISME FORM FRA ‘
95 HUTIN Guillaume A.V.C.AIX EN PROVENCE FRA ‘
96 SKAARSETH Iver UNO-X NORWEGIAN DEVEL NOR 05’14”
97 GUEX Quentin IAM EXCELSIOR SUI ‘
98 SCHNEITER Joab IAM EXCELSIOR SUI ‘
99 WÆRENSKJOLD Søren JOKER FUEL OF NORWAY NOR 05’22”
100 MOTTRAM Michael VITUS PRO CYCLING P / B BR GBR 06’13”
101 SVENDGAARD Michael Carbel TEAM WAOO DEN ‘
102 BOUVIER Léo S.C.OLYMPIQUE DE DIJON FRA ‘
103 GRONDIN Donavan Vincent EQUIPE NATIONALE DE FRA FRA ‘
104 KLEVJER Kristian JOKER FUEL OF NORWAY NOR ‘
105 MUNDY Isaac SWIFTCARBON PRO CYCLIN GBR ‘
106 BRADBURY Stephen SWIFTCARBON PRO CYCLIN GBR ‘
107 DENIS Thomas EQUIPE NATIONALE DE FRA FRA ‘
108 ROCHE Alexis COTES D`ARMOR CYCL. IRL ‘
109 ROBBINS Tristan SWIFTCARBON PRO CYCLIN GBR ‘
110 FOURNET FAYARD Sébastien TEAM PRO IMMO NICOLAS R FRA ‘
111 GUERIN Camille COTES D`ARMOR CYCL. FRA ‘
112 MC DUNPHY Conn CC NOGENT / OISE IRL ‘
113 JÄGELER Robert P & S METALLTECHNIK GER ‘
114 KUZMIN Anton ASTANA CITY KAZ ‘
115 VINCENT Joris UC NANTES ATLANTIQUE FRA ‘
116 LECAMUS LAMBERT Florentin EQUIPE NATIONALE DE FRA FRA ‘
117 DUFOUR Florian C.R.4 CHEMINS/ROANNE FRA ‘
118 SKJERPING Kristoffer UNO-X NORWEGIAN DEVEL NOR ‘
119 MADSEN Frederik Rodenberg TEAM COLOQUICK DEN ‘
120 PELLEGRIN Mathieu S.C.OLYMPIQUE DE DIJON FRA ‘
121 ÅRNES Daniel JOKER FUEL OF NORWAY NOR ‘
122 SCHMITZ Ivan A.V.C.AIX EN PROVENCE FRA ‘
123 BIBBY Ian MADISON GENESIS GBR ‘
124 BRUN Hugo A.V.C.AIX EN PROVENCE FRA ‘
125 BONNET Pierre TEAM PRO IMMO NICOLAS R FRA ‘
126 MAITRE Florian EQUIPE NATIONALE DE FRA FRA 08’15”
127 ANDERSSON Andreas EQUIPE NATIONALE DE SUE SWE 09’40”
128 STEPNIAK Grzegorz WIBATECH MERX POL 10’52”
129 BOGUSLAWSKI Marceli WIBATECH MERX POL ‘
130 CHASSAGNE Thomas TEAM PRO IMMO NICOLAS R FRA 13’01”
131 GRAS Yan S.C.OLYMPIQUE DE DIJON FRA 14’47”
132 THEVENEZ Geoffrey S.C.OLYMPIQUE DE DIJON FRA ‘

Wycofali się :
RENAULT Marie Ange COTES D`ARMOR CYCL.
SHAUCHENKA Siarhei COTES D`ARMOR CYCL.
GRAND Antoine C.R.4 CHEMINS/ROANNE
PRUNET Antoine C.R.4 CHEMINS/ROANNE
RIDEL Damien UC NANTES ATLANTIQUE
RIGOLLOT Mathieu S.C.OLYMPIQUE DE DIJON
COSTEPLANE Aurelien EQUIPE NATIONALE DE FRANCE
JORGENSON Mattéo CHAMBERY CYCLISME FORMATION
LINDGREN Emil EQUIPE NATIONALE DE SUEDE
URIANSTAD Martin Bugge UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM
LATHAM Christopher VITUS PRO CYCLING P / B BROTHER UK
HOLT Joe VITUS PRO CYCLING P / B BROTHER UK
BOISSET Enzo CMAUBERVILLIERS 93
HORTON Tobyn MADISON GENESIS
RØINÅS Fritjof JOKER FUEL OF NORWAY

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 LIENHARD Fabian IAM EXCELSIOR SUI les 364 km en 8h20’57” (moy. 43,613 km/h)
2 PATERSKI Maciej WIBATECH MERX POL 03”
3 JOHANSEN Julius TEAM COLOQUICK DEN 07”
4 BÁRTA Jan ELKOV-AUTHOR CZE 08”
5 KRUL Stef METEC-TKH P / B MANTEL NED 10”
6 GOOSSENS Kobe LOTTO SOUDAL U23 BEL 12”
7 SHAW James SWIFTCARBON PRO CYCLING GBR ‘
8 PELLAUD Simon IAM EXCELSIOR SUI 01’05”
9 PEREIRA Florent TEAM PRO IMMO NICOLAS ROUX FRA 01’43”
10 DEBEAUMARCHE Nicolas S.C.OLYMPIQUE DE DIJON FRA ‘
11 SISR František ELKOV-AUTHOR CZE 01’46”
12 CHRISTIANSEN Steffen Munk TEAM COLOQUICK DEN ‘
13 VAN DALEN Jason METEC-TKH P / B MANTEL NED ‘
14 PAGE Dylan IAM EXCELSIOR SUI ‘
15 HOLMES Matthew MADISON GENESIS GBR 01’47”
16 FLET Axel COTES D`ARMOR CYCL. FRA 01’48”
17 VANHOOF Ward LOTTO SOUDAL U23 BEL 01’49”
18 THWAITES Scott VITUS PRO CYCLING P / B BROT GBR ‘
19 DE KLEIJN Arvid METEC-TKH P / B MANTEL NED ‘
20 SAGNIER Théo CMAUBERVILLIERS 93 FRA ‘
21 EINHORN Itamar COTES D`ARMOR CYCL. ISR ‘
22 MONTAUBAN Jérémy CHAMBERY CYCLISME FORMATI FRA ‘
23 VON FOLSACH Casper TEAM COLOQUICK DEN ‘
24 GARBET Nicolas CC NOGENT / OISE FRA ‘
25 JACOBS Johan LOTTO SOUDAL U23 SUI ‘
26 PASTOT Vincent CC NOGENT / OISE FRA ‘
27 JULLIEN Anthony CHAMBERY CYCLISME FORMATI FRA ‘
28 WILLIAMS Peter SWIFTCARBON PRO CYCLING GBR ‘
29 VAN DEN DOOL Jens METEC-TKH P / B MANTEL NED ‘
30 SLATER Alistair VITUS PRO CYCLING P / B BROT GBR ‘
31 GUINET Dylan CMAUBERVILLIERS 93 FRA ‘
32 SCHULTZ Jesper TEAM WAOO DEN ‘
33 RESELL Erik Nordsaeter UNO-X NORWEGIAN DEVELOPM NOR ‘
34 MARUKHIN Daniil ASTANA CITY KAZ ‘
35 VANDENABEELE Henri LOTTO SOUDAL U23 BEL ‘
36 GULDHAMMER Rasmus TEAM WAOO DEN ‘
37 COUANON Jonathan A.V.C.AIX EN PROVENCE FRA ‘
38 AVOINE Kévin CC NOGENT / OISE FRA ‘
39 ERIKSEN Stein-Erik TEAM COLOQUICK NOR ‘
40 SCHORMAIR Fabian P & S METALLTECHNIK GER ‘
41 BAX Sjoerd METEC-TKH P / B MANTEL NED ‘
42 VAN DEN BERG Lars METEC-TKH P / B MANTEL NED ‘
43 LARSEN Mathias Alexander E. TEAM WAOO DEN ‘
44 CASSAERT Loran LOTTO SOUDAL U23 BEL ‘
45 DINKLER Jonathan P & S METALLTECHNIK GER ‘
46 MANDRYSCH John P & S METALLTECHNIK GER ‘
47 LARSEN Richard EQUIPE NATIONALE DE SUEDE SWE ‘
48 AKHMETOV Galym ASTANA CITY KAZ ‘
49 VERGER Simon CHAMBERY CYCLISME FORMATI FRA ‘
50 ERIKSSON Jacob EQUIPE NATIONALE DE SUEDE SWE ‘
51 HYLDGAARD JEPPESEN Andreas TEAM WAOO DEN ‘
52 SCOTT Jacob SWIFTCARBON PRO CYCLING GBR ‘
53 CHAMPOUSSIN Clément CHAMBERY CYCLISME FORMATI FRA ‘
54 CONSTANTIN Baptiste CMAUBERVILLIERS 93 FRA ‘
55 RONDEAU Fabien C.R.4 CHEMINS/ROANNE FRA ‘
56 STARK Immanuel P & S METALLTECHNIK GER ‘
57 MOSES Thomas MADISON GENESIS GBR ‘
58 RAIBAUD Jimmy C.R.4 CHEMINS/ROANNE FRA ‘
59 LUCHSHENKO Sergey ASTANA CITY KAZ ‘
60 CIESLIK Pawel WIBATECH MERX POL ‘
61 BUDIAK Anatolii WIBATECH MERX UKR ‘
62 LUNDGREN Isac EQUIPE NATIONALE DE SUEDE SWE ‘
63 AASHEIM Aksel Fischer JOKER FUEL OF NORWAY NOR ‘
64 PYM George MADISON GENESIS GBR ‘
65 LINO Julian UC NANTES ATLANTIQUE FRA ‘
66 NEUMAN Dominik ELKOV-AUTHOR CZE ‘
67 SCHLEGEL Michal ELKOV-AUTHOR CZE ‘
68 MARIAULT Axel UC NANTES ATLANTIQUE FRA ‘
69 RACAULT Ronan TEAM PRO IMMO NICOLAS ROUX FRA ‘
70 KANKOVSKÝ Alois ELKOV-AUTHOR CZE ‘
71 TELLIER Luc UC NANTES ATLANTIQUE FRA ‘
72 GUICHARD Mickael TEAM PRO IMMO NICOLAS ROUX FRA ‘
73 OTRUBA Jakub ELKOV-AUTHOR CZE ‘
74 GROLLEAU Quentin A.V.C.AIX EN PROVENCE FRA ‘
75 GRIGNARD Sébastien LOTTO SOUDAL U23 BEL ‘
76 MORTENSEN Martin TEAM WAOO DEN ‘
77 O’MAHONY Darragh CC NOGENT / OISE IRL ‘
78 SKAARSETH Anders UNO-X NORWEGIAN DEVELOPM NOR ‘
79 SAUGSTAD Lars UNO-X NORWEGIAN DEVELOPM NOR ‘
80 BLIGAARD LYHNE Daniel TEAM COLOQUICK DEN 02’01”
81 KENWAY Adam VITUS PRO CYCLING P / B BROT GBR 02’05”
82 ULYSBAYEV Dinmukhammed ASTANA CITY KAZ 02’17”
83 SCHÄPPI Martin IAM EXCELSIOR SUI 03’00”
84 MOULD Jonathan MADISON GENESIS GBR 03’05”
85 RUTKIEWICZ Marek WIBATECH MERX POL 03’07”
86 BERGSTRÖM FRISK Erik EQUIPE NATIONALE DE SUEDE SWE 03’52”
87 MAFFEIS Dany CC NOGENT / OISE FRA 04’18”
88 BLEIER Baptiste CMAUBERVILLIERS 93 FRA 04’37”
89 DAHL Herman JOKER FUEL OF NORWAY NOR 05’09”
90 MALDONADO Dylan A.V.C.AIX EN PROVENCE FRA ‘
91 HUTIN Guillaume A.V.C.AIX EN PROVENCE FRA ‘
92 DELPHIS Thomas CHAMBERY CYCLISME FORMATI FRA ‘
93 CHZHAN Igor ASTANA CITY KAZ ‘
94 NOLDE Tobias P & S METALLTECHNIK GER ‘
95 SCHNEITER Joab IAM EXCELSIOR SUI 05’25”
96 SKAARSETH Iver UNO-X NORWEGIAN DEVELOPM NOR ‘
97 GUEX Quentin IAM EXCELSIOR SUI ‘
98 WÆRENSKJOLD Søren JOKER FUEL OF NORWAY NOR 05’33”
99 MADSEN Frederik Rodenberg TEAM COLOQUICK DEN 06’20”
100 BOUVIER Léo S.C.OLYMPIQUE DE DIJON FRA 06’24”
101 BRADBURY Stephen SWIFTCARBON PRO CYCLING GBR ‘
102 GRONDIN Donavan Vincent EQUIPE NATIONALE DE FRANCE FRA ‘
103 DUFOUR Florian C.R.4 CHEMINS/ROANNE FRA ‘
104 DENIS Thomas EQUIPE NATIONALE DE FRANCE FRA ‘
105 LECAMUS LAMBERT Florentin EQUIPE NATIONALE DE FRANCE FRA ‘
106 MUNDY Isaac SWIFTCARBON PRO CYCLING GBR ‘
107 VINCENT Joris UC NANTES ATLANTIQUE FRA ‘
108 SVENDGAARD Michael Carbel TEAM WAOO DEN ‘
109 SKJERPING Kristoffer UNO-X NORWEGIAN DEVELOPM NOR ‘
110 SCHMITZ Ivan A.V.C.AIX EN PROVENCE FRA ‘
111 JÄGELER Robert P & S METALLTECHNIK GER ‘
112 GUERIN Camille COTES D`ARMOR CYCL. FRA ‘
113 ÅRNES Daniel JOKER FUEL OF NORWAY NOR ‘
114 KUZMIN Anton ASTANA CITY KAZ ‘
115 BRUN Hugo A.V.C.AIX EN PROVENCE FRA ‘
116 MOTTRAM Michael VITUS PRO CYCLING P / B BROT GBR ‘
117 BIBBY Ian MADISON GENESIS GBR ‘
118 ROBBINS Tristan SWIFTCARBON PRO CYCLING GBR ‘
119 ROCHE Alexis COTES D`ARMOR CYCL. IRL ‘
120 FOURNET FAYARD Sébastien TEAM PRO IMMO NICOLAS ROUX FRA ‘
121 MC DUNPHY Conn CC NOGENT / OISE IRL ‘
122 PELLEGRIN Mathieu S.C.OLYMPIQUE DE DIJON FRA ‘
123 BONNET Pierre TEAM PRO IMMO NICOLAS ROUX FRA ‘
124 MAITRE Florian EQUIPE NATIONALE DE FRANCE FRA 08’26”
125 ANDERSSON Andreas EQUIPE NATIONALE DE SUEDE SWE 09’51”
126 KLEVJER Kristian JOKER FUEL OF NORWAY NOR 10’54”
127 BOGUSLAWSKI Marceli WIBATECH MERX POL 11’03”
128 STEPNIAK Grzegorz WIBATECH MERX POL ‘
129 DANES Leo UC NANTES ATLANTIQUE FRA 12’36”
130 CHASSAGNE Thomas TEAM PRO IMMO NICOLAS ROUX FRA 13’12”
131 GRAS Yan S.C.OLYMPIQUE DE DIJON FRA 14’58”
132 THEVENEZ Geoffrey S.C.OLYMPIQUE DE DIJON FRA ‘