fot. ASO / Pauline Ballet

Jak dowiedział się portal WielerFlits.nl, Tom Dumoulin (Team Jumbo-Visma) zmieni w tym roku swój kalendarz startowy i weźmie udział we flandryjskich klasykach – Ronde van Vlaanderen i E3 Saxo Bank Classic.

Holender reprezentujący Team Jumbo-Visma rozpocznie sezon we Włoszech. Najpierw wystartuje w Strade Bianche, a następnie w Tirreno-Adriatico i Mediolan – San Remo. W tych imprezach “Motyl z Maastricht” brał udział od kilku lat. W dalszej części kalendarza względem poprzednich lat dojdzie do zmian, ponieważ stanie na starcie flandryjskich klasyków – Ronde van Vlaanderen i E3 Saxo Bank Classic. Dla Holendra będzie to drugi start w De Ronde w karierze. Wcześniej jechał w tym wyścigu w 2021 roku.

W klasykach Tom Dumoulin będzie na pewno ważnym pomocnikiem Wouta van Aerta, który w ubiegłym roku zwyciężył w Strade Bianche i Mediolan – San Remo, a  we “Flandryjskiej Piękności” zajął drugie miejsce przegrywając w dwójkowym finiszu z Mathieu van der Poelem (Alpecin-Fenix). Wiosenne starty Dumoulin zakończy szwajcarskim Tour de Romandie. W lipcu Holender najprawdopodobniej weźmie udział w Tour de France.

Źródło: WielerFlits.nl

Kalendarz startów Toma Dumoulina w sezonie 2021:

Strade Bianche (6 marca)

Tirreno-Adriatico (10-16 marca)

Mediolan – San Remo (20 marca)

E3 Saxo Bank Classic (26 marca)

Ronde van Vlaanderen (4 kwietnia)

Tour de Romandie (27 kwietnia – 2 maja)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments