Zakończenie współpracy producenta kasków HJC z drużyną Lotto Soudal wcale nie oznacza nieobecności koreańskich kasków w zawodowym peletonie. Obok zawodników ekipy AG2R Citroën Team, w kaskach firmy HJC jeździć będą kolarze Israel Start-Up Nation i Israel Cycling Academy.

Do dyspozycji zawodników dostępne będą flagowe modele FURION 2.0 i IBEX 2.0. Pierwszy z nich, to aerodynamiczny model opracowany na podstawie doświadczeń wyniesionych przez Koreańczyków z serii Moto GP. Kask ten przy wyjątkowo niskiej masie posiada innowacyjny aerodynamiczny kształt oraz otwory umożliwiające jednocześnie optymalną penetrację powietrza – celem optymalnego chłodzenia przy zachowaniu właściwości aerodynamicznych. Na pewno zostanie to docenione przez zawodników pokroju André Greipela i Alexa Dowsetta.

Drugi z kasków, IBEX 2.0 jest typowym kaskiem szosowym charakteryzującym się niską masą i komfortem dopasowania – ma zapewnić najwyższy poziom chłodzenia i bezpieczeństwa przy jednoczesnej minimalizacji siły oporu powietrza, z czego na pewno będą zadowoleni specjaliści od wspinaczki, jak chociażby Chris Froome, czy Dan Martin.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments