Photo Vincent Curutchet / AG2R CITROËN TEAM

W ostatnich dniach w kolarskim świecie najgłośniej jest o drużynie AG2R Citroën Team.

Zaczęło się od pozyskania nowego sponsora tytularnego. Później przyszła pora na wielkie zakupy. Bob Jungles, Greg Van Avermaet, czy Ben O’Connor to najcenniejsi kolarze jakich udało się pozyskać francuskiej drużynie, a to nie koniec, ponieważ wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że dołączyć ma do nich jeszcze Gianni Moscon. Następnie trzyletnia umowa z BMC Switzerland. Kilka dni temu nazwa francuskiej drużyny znowu znalazła się na ustach wszystkich za sprawą zaprezentowanych strojów, które dla kolarskich estetów są lekko mówiąc kontrowersyjne. To jeszcze nie koniec zmian, ponieważ ogłoszony został kolejny nowy partner techniczny drużyny AG2R Citroën Team, a dokładnie producent kasków HJC.

Umowa pomiędzy francuską drużyną, a południowokoreańskim producentem kasków obowiązywać będzie przez 3 lata. Do dyspozycji zawodników dostępne będą modele flagowe modele FURION 2.0 i IBEX 2.0. Pierwszy z kasków, to aerodynamiczny model opracowany na podstawie doświadczeń wyniesionych przez Koreańczyków z serii Moto GP. Kask ten posiada innowacyjny aerodynamiczny kształt, oraz otwory umożliwiające optymalną penetrację przez powietrze celem zapewnienia chłodzenia przy jednoczesnym zachowaniu właściwości aerodynamicznych.

Drugi z kasków jest typowym kaskiem szosowym charakteryzującym się lekkością i wygodą i ma zapewnić najwyższy poziom chłodzenia i bezpieczeństwa przy jednoczesnej minimalizacji siły oporu powietrza.

Po trzech latach współpracy z drużyną Lotto Soudal obecność marki HJC w WorldTourze kontynuowana będzie z drużyną AG2R Citroën Team. Oprócz prestiżu jest to niesłychanie ważne z punktu widzenia rozwijania produktów, ponieważ uwagi dotyczące sprzętu od sportowców najwyższej klasy w połączeniu z nieustającymi badaniami pozwalają na tworzenie jeszcze lepszych rozwiązań.

Junho Hong, dyrektor zarządzający europejskiego oddziału HJC:

„Firma HJC współpracuje z najlepszymi sportowcami świata już od 50 lat. Jesteśmy dumni, że będziemy wyposażać w kaski zawodników AG2R Citroën Team począwszy od sezonu 2021 i jednocześnie być częścią tego ambitnego projektu dzieląc z nim wartości, które napędzają nas do jeszcze cięższej pracy.”

Vincent Lavenu, dyrektor zarządzający AG2R Citroën Team:

„Jesteśmy dumni i szczęśliwi z nawiązania współpracy z firmą HJC. Doskonale zdajemy sobie sprawę z najwyższej jakości ich produktów, zarówno od strony technicznej, jak i bezpieczeństwa, oraz komfortu. Docenią to w szczególności nasi zawodnicy, którzy będą mieli do dyspozycji sprzęt najlepszy w swojej klasie. Ta współpraca otwiera piękną przygodę, która z pewnością będzie trwała latami.”

Dystrybutor HJC w Polsce: Pro Bikes Paweł Międzybrodzki

Poprzedni artykułPodsumowanie dekady: Fabryka sprinterskich marzeń
Następny artykułZwycięzca akademii Zwifta Jay Vine nowym zawodnikiem zespołu Alpecin-Fenix
Oficer marynarki handlowej z wykształcenia i zawodu. Pracę na morzu łączy z pasją do kolarstwa, a w szczególności do klasyków. Ma jedną wadę - lubi pływać przed i biegać po rowerze.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments