Fot. Młoda Photography

Dariusz Banaszek – dyrektor generalny ekipy Mazowsze Serce Polski Cycling Team i dyrektor Tour Bitwa Warszawska 1920 – za pośrednictwem Facebooka poinformował, że złożył ofertę organizacji Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym w 2021 roku w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego i Pomiechówka.

Pod koniec zeszłego roku Polski Związek Kolarski (PZKol) ogłosił konkurs na organizację Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym w 2021 roku, które odbędą się w dniach 16-20 czerwca. Kandydaturę zgłosił między innymi Dariusz Banaszek, który zamierza zorganizować imprezę na Mazowszu.

Pomysł na organizację imprezy wziął się stąd, że nie przypominam sobie, żeby na Mazowszu były mistrzostwa Polski. Środek Polski, serce Polski, serce Europy, a nigdy nie było tu mistrzostw Polski. To jest niesprawiedliwe. Mamy piękną trasę, piękną rundę w Pomiechówku, nowe asfalty, w lesie, wokół rzeki, więc czemu nie spróbować…

– mówił nam Dariusz Banaszek.

Trasa:

Zarówno wyścigi ze startu wspólnego, jak i zmagania w indywidualnej jeździe na czas, będą rozgrywane na 16-kilometrowej pętli, która prowadzi wzdłuż rzeki Wkry. Trasa jest lekko pofałdowana, więc premiować będzie sprinterów (w przypadku wyścigu ze startu wspólnego), a także specjalistów i specjalistki od jazdy indywidualnej na czas (w przypadku ITT). Start i meta każdego wyścigu zlokalizowane będą w Pomiechówku.

Ubiegłoroczne mistrzostwa Polski odbyły się w Busku-Zdroju i Kazimierzy Wielkiej. Tytuły mistrzyń i mistrzów Polski w elicie zdobyli Kamil Gradek, Anna Plichta (indywidualna jazda na czas) oraz Stanisław Aniołkowski i Marta Lach (wyścig ze startu wspólnego).

Na obecną chwilę Polski Związek Kolarski nie podaje informacji odnośnie pozostałych zgłoszeń konkursowych. Mają one zostać opublikowane przez zarząd związku na początku stycznia.