fot. Fundacion Euskadi

Dla doświadczonego Hiszpana rozpoczyna się nowy rozdział w karierze. Po dziesięciu latach spędzonych w drużynie Cofidis Luis Ángel Maté przeniósł się baskijskiej drużyny Fundación Euskadi, która posiada licencję Pro Tour. 36-latek zadebiutuje w charakterystycznej pomarańczowej koszulce w wyścigu Vuelta Ciclista a Andalucía (17-21 lutego). 

Luis Ángel Maté pochodzi z Marbelli, w Andaluzji, zatem wyścig dookoła tej prowincji jest dla niego domowy. Pomimo że Maté nie jest kolarzem, który okupuje nagłówki gazet, to cieszy się w Hiszpanii dużym szacunkiem. Dlatego też dyrektor wyścigu Vuelta Ciclista a Andalucía Joquín Cuevas powiedział, że „jest on ambasadorem tego wyścigu i będzie zaszczytem dla organizatorów, że wystartuje w pomarańczowej koszulce Fundación Euskadi”.

Baskijska drużyna poinformowała, że oprócz Maté w składzie znajdzie się jeszcze jeden Andaluzyjczyk – Juan José Lobato, specjalista w szybkich końcówkach. Ten z kolei po siedmiu latach wraca do drużyny Fundación Ciclista Euskadi. W tym czasie reprezentował barwy Movistaru, LottoNL-Jumbo (obecnie Jumbo-Visma) oraz Nippo Vini Fantini.

Pełny skład drużyny Fundación Ciclista Euskadi na 67. edycję wyścigu Vuelta Ciclista a Andalucía: Mikel Bizkarra, Mikel Iturria, Unai Cuadrado, Gotxon Martín oraz Ibai Azurmedi.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments