Fot. UAE Emirates

Tadej Pogačar (UAE-Team Emirates) w rozmowie z organizatorami Volta a la Comunitat Valenciana zapowiedział, że będzie bronił tytułu w Tour de France.

Tadej Pogačar ma za sobą zdecydowanie najlepszy sezon w karierze. W 2020 roku zwyciężył w klasyfikacji generalnej Volta a la Comunitat Valenciana, był drugi w UAE Tour i trzeci w Liege-Bastogne-Liege. Jego największym triumfem było jednak zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Tour de France. Słoweniec przejął koszulkę lidera wyścigu przed ostatnim etapem, po rewelacyjnym występie w indywidualnej jeździe na czas.

– Po sezonie udało mi się pojechać na małą wycieczkę do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Niestety od tego czasu sytuacja z koronawirusem się pogorszyła, więc teraz skupiam się tylko na treningu i jestem zajęty spotkaniami ze sponsorami i wywiadami. Wszystko to mi się jednak podoba i nie mogę się doczekać, żeby za jakiś czas wrócić do ścigania

– mówił Pogačar w wywiadzie dla organizatorów.

Słoweniec w wieku zaledwie 22 lat osiągnął kolarski szczyt – zwyciężył w najbardziej prestiżowym wyścigu świata, jednak jak sam mówi, nie spocznie z tego powodu na laurach, bo zostało mu jeszcze wiele wyścigów do wygrania.

– Kocham się ścigać, więc nie mam problemu z motywacją. Jest jeszcze wiele rzeczy, które chcę osiągnąć w kolarstwie. Obrona mojego zwycięstwa w Tour de France jest czymś, co chciałbym zrobić, ale jest też jeszcze wiele innych ważnych wyścigów, które chciałbym wygrać

– dodał Słoweniec.

Aktualnie Tadej Pogačar przebywa na zgrupowaniu drużyny UAE-Team Emirates w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.