fot. UAE Team Emirates

Simon Clarke i Fabio Aru mają być najważniejszymi celami transferowymi ekipy Douglasa Rydera, która może liczyć na wsparcie firmy odzieżowej – Assos.

Według Cycling News Assos ma bardzo mocno wesprzeć ekipę w gromadzeniu 8-milionowego budżetu, ale nie zastąpi NTT w roli sponsora tytularnego ekipy. Szanse na to według portalu ma mieć natomiast Qhubeka – organizacja charytatywna, która w nazwie zespołu widniała już w latach 2011-2015, a zniknęła z niej dopiero wtedy, gdy ekipa wchodziła do World Touru i potrzebowała większej gotówki.

Teraz dzięki wsparciu Assosa, a także BMC, które wciąż ma dostarczać ekipie rowery, stać byłoby ją na pozostanie w World Tourze. Ryder planuje więc przedłużenie współpracy z tymi kolarzami, którzy wciąż nie znaleźli sobie nowego zespołu (m.in. Giacomo Nizzolo, Domenico Pozzovivo i Victor Campenaerts), ale także pozyskanie kilku nowych twarzy.

Według Cycling News wśród nich mogą się znaleźć m.in. Simon Clarke, z którym zespół toczy już zaawansowane rozmowy, a także Fabio Aru. Co prawda Włoch od jakiegoś czasu łączony jest z Vini-Zabu, ale ekipa Rydera planuje włączyć się w walkę o niego, co powinno być o tyle łatwiejsze, że 30-latek już zapowiedział, że zejdzie nieco ze swoich żądań.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments