Po roku spędzonym w CCC-Liv Aurela Nerlo wraca do TKK Pacific – Nestlé Fitness Cycling Team.

Nerlo jest wychowanką toruńskiego zespołu i to właśnie z niego przed tym sezonem wyfrunęła do jeżdżącego w najwyższej dywizji CCC-Liv. Niestety pandemia dość mocno okroiła sezon, przez co 22-latka nie miała szans, by nawiązać do wyników sprzed roku, gdy zajęła 2. miejsce w Tour du Feminin.

Choć teraz jeździła w zdecydowanie lepszym zespole, to jedyną zagraniczną imprezą, w której wystartowała, były mistrzostwa Europy w Plouay. We Francji zajęła 12. miejsce w wyścigu jazdy indywidualnej na czas i 43. w wyścigu ze startu wspólnego.

Zdecydowanie więcej startów zanotowała w kraju. Wystąpiła m.in. w wyścigu Śladami Królewny Anny Wazówny, w którym zajęła 3. miejsce, a także w Pucharze Polski w Koziegłowach, gdzie wygrała czasówkę i zajęła 12. miejsce w wyścigu ze startu wspólnego. To niestety nie wystarczyło do utrzymania miejsca w World Tourze i skłoniło ją do powrotu do kraju, co ogłosiła za pośrednictwem swojego fanpage’a na Facebooku.

Poprzedni artykułHagens Berman Axeon z mniejszym budżetem na sezon 2021
Następny artykułNTT Pro Cycling celuje w Fabio Aru i Simona Clarke’a
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.