fot. Vuelta a Andalucia

Gonzalo Serrano kolejnym wzmocnieniem zespołu Eusebio Unzue. 26-latek podpisał 2-letnią umowę.

Hiszpan ostatnie cztery sezony spędził w Caja Rural, jednak dopiero w tym po raz pierwszy poczuł smak zwycięstwa. Jeszcze w lutym najpierw wygrał klasyfikację górską Volta a Valenciana, a później sięgnął po piękne zwycięstwo etapowe w Vuelta a Andalucia – na kilometr przed metą 2. etapu samotnie zaatakował i przechytrzył główną grupę, w której znajdowali się m.in. Dylan Teuns i Jakob Fuglsang.

W kolejnych miesiącach było już nieco gorzej, ale i tak zdołał wywalczyć powołanie do reprezentacji Hiszpanii na mistrzostwa Europy, a także zająć miejsca w czołówkach m.in. Trofeo Matteotti, Royal Bernard Drome Classic i 14. etapu Vuelta a Espana. To wszystko złożyło się na transfer do największej hiszpanskiej ekipy.

Jestem bardzo szczęśliwy mając szansę, by dołączyć do tak mocnego zespołu, jak Movistar. Jeżdżąc w barwach tego zespołu będę miał szansę, by jeździć w największych sportowych imprezach, wraz z najlepszymi kolarzami na świecie. Na początku chcę jak najwięcej nauczyć się od bardziej doświadczonych kolegów i zebrać doświadczenie w klasykach, które, jak sądzę, najbardziej pasują do mojej charakterystyki. Zawsze chciałem startować w tego rodzaju wyścigach, więc już nie mogę doczekać się pierwszych startów w nowej ekipie. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych lat rozwinę się zarówno jako kolarz, jak i osoba.

– mówił.

Serrano jest czwartym wzmocnieniem Movistaru przed kolejnym sezonem. Wcześniej skład słynnej hiszpańskiej grupy wzmocnili Ivan Garcia Cortina, Gregor Muhlberger i Abner Gonzalez.

Poprzedni artykułNTT Pro Cycling celuje w Fabio Aru i Simona Clarke’a
Następny artykułJosef Cerny w Deceuninck-Quick Step
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments