Fot. Szymon Gruchalski

Projekt BMC Polska i Adam Probosz to łączenie najnowocześniejszej technologii z ogromną pasją do kolarstwa. Dzięki pomocy BMC LAB Warszawa tworzymy specjalną, spersonalizowaną kierownicę do roweru, aby przywrócić komfort jazdy dla Adama, ale także otworzyć nowe możliwości dla osób borykających się z rożnymi dysfunkcjami.

Kibice kolarstwa znają go doskonale. Od 2000 roku komentuje wyścigi w Eurosporcie. Miłośnikom kina również nie jest obcy, zagrał w ponad dwudziestu filmach i serialach. Najgłośniejsza rola przypadła mu w „Akademii pana Kleksa”, gdzie wcielił się w postać księcia Mateusza.

Jednak jak mówi Adam:

Film to była fajna przygoda, zobaczyłem ciekawe miejsca, poznałem fantastycznych ludzi. Ale to zamknięty rozdział.

Zawsze marzyłem, by połączyć pasję do kolarstwa z pracą zawodową.

Adam Probosz wraz z BMC Polska podjął się wyzwania mającego na celu poprawę komfortu jazdy na rowerze. Niestety Adam boryka się z dysfunkcją ręki po niefortunnym wypadku, któremu uległ 3 lata temu. Samochód potrącił Adama podczas rowerowej przejażdżki, w wyniku czego Jego lewy łokieć nie wrócił do całkowitej sprawności. Przedramie jest nieco krótsze, przez co każda przejażdżka na rowerze wiąże się z pewnymi niedogodnościami

Jak sam Adam powiedział:

„Współpraca z BMC to dla mnie szansa na powrót do pełnej radości z jazdy na rowerze. Po wypadku, któremu uległem 3 lata temu, kiedy samochód potrącił mnie podczas rowerowej przejażdżki, mój lewy łokieć nie wrócił do pewnej sprawności i każde wyjście na rower wiąże się z dyskomfortem. Po pewnym czasie pojawia się ból pleców i kręgosłupa, spowodowany wykrzywioną pozycją. Dlatego projekt stworzenia specjalnej, personalnie dopasowanej kierownicy do roweru BMC URS 01 Two, daje mi nadzieję powrotu do czystej przyjemności z jazdy. Celem projektu jest jednak nie tylko mój komfort, ale także otwarcie drogi dla wszystkich, którzy z powodu mniejszej czy większej niesprawności borykają się z podobnymi problemami. Stąd moje zaangażowanie i wiara, że wspólnie z BMC możemy stworzyć coś naprawdę ważnego.”

Wyzwanie z jakim mierzy się Adam podejmujemy wraz z naszym oddziałem BMC LAB Warszawa (Salon Rowerowy NaSzosie).

Krzysztof Spławski, BMC Polska:

Przymierzamy rower, ale do prawdziwego fittingu dłuższa droga. Będziemy przygotowywać rozwiązanie, które pozwoli Adamowi na przyjemną i pewną jazdę na rowerze pomimo znacznej dysfunkcji stawu łokciowego po wypadku. Będzie dobrze, ale jeszcze konsultacje z fizjoterapeutą i zaczynamy. Będziemy Was informować o postępach, zależy nam na tym, żeby BMC LABS Polska pomagała nawet w trudnych sytuacjach.

W związku z powyższym Adam po konsultacji z BMC Polska wybrał rower gravelowy BMC URS 01 Two. Ten i inne rowery szwajcarskiej marki kupicie w:

BMC LAB Warszawa – Salon Rowerowy NaSzosie,

ul. Wczasowa 1, 05-077 Warszawa.

Tel. 530 599 055

Mail: sklep@naszosie.pl

Zapraszamy!

Poprzedni artykułPędem na zachód – zapowiedź 9. etapu Vuelta a España 2020
Następny artykułEnric Mas: „Pozostaje mi tylko liczyć na to, że kolejne dni będą dla mnie lepsze”
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments