Fot. Deceunink - Quick Step

Sam Bennett (Deceuninck – Quick Step) był najszybszy z dużej grupy na czwartym etapie Vuelty. Dalej finiszowali Jasper Philipsen (UAE-Team Emirates) i Jakub Mareczko (CCC Team).

Dziś na hiszpańskiej Vuelcie mogliśmy oglądać pierwszy etap dedykowany sprinterom. Trasa nie była wymagająca i zlokalizowany został na niej jeden lotny finisz – 20 kilometrów przed metą.

fot. Vuelta a Espana

Krótko po starcie uformowała się ucieczka w składzie: Willie Smit, Jesus Ezquerra (Burgos – BH), Harry Tanfield (AG2R La Mondiale) i Luis Angel Mate (Cofidis, Solutions Credits). Tempo dzisiejszego etapu było bardzo wysokie i ucieczce nie udało się wyrobić dużej przewagi nad peletonem. Na około 80 kilometrów do mety, po pracy Movistar Team, główna grupa zbliżyła się do czołówki na 20 sekund. Peleton nie zdecydował się jednak na zlikwidowanie odjazdu i przewaga ucieczki powiększyła się o ponad minutę.

Główna grupa kontrolowała jednak prowadzącą czwórkę i – pomimo ataków na czele wyścigu – 15 kilometrów przed metą ucieczka została zneutralizowana. Doszło więc do finiszu z peletonu, w którym najszybszy okazał się Sam Bennett. Podium uzupełnili Jasper Philipsen i Jakub Mareczko. Primoz Roglic (Team Jumbo-Visma) utrzymał czerwoną koszulkę lidera.

Wyniki 4. etapu Vuelta a Espana 2020:

1 Bennett Sam Deceuninck – Quick Step 3:53:29
2 Philipsen Jasper UAE-Team Emirates ,,
3 Mareczko Jakub CCC Team ,,
4 Ackermann Pascal BORA – hansgrohe ,,
5 Thijssen Gerben Lotto Soudal ,,
6 Moschetti Matteo Trek – Segafredo ,,
7 Kanter Max Team Sunweb ,,
8 Räim Mihkel Israel Start-Up Nation ,,
9 Morin Emmanuel Cofidis, Solutions Crédits ,,
10 Cort Magnus EF Pro Cycling ,,
11 Aberasturi Jon Caja Rural – Seguros RGA ,,
12 Janse van Rensburg Reinardt NTT Pro Cycling ,,
13 Smith Dion Mitchelton-Scott ,,
14 Manzin Lorrenzo Team Total Direct Energie ,,
15 Molenaar Alex Burgos-BH ,,
16 Wiśniowski Łukasz CCC Team ,,
17 Oliveira Rui UAE-Team Emirates ,,
18 Mørkøv Michael Deceuninck – Quick Step ,,
19 Roglič Primož Team Jumbo-Visma ,,
20 Kuss Sepp Team Jumbo-Visma ,,
21 Großschartner Felix BORA – hansgrohe ,,
22 Štybar Zdeněk Deceuninck – Quick Step ,,
23 Wright Alfred Bahrain – McLaren ,,
24 de Kort Koen Trek – Segafredo ,,
25 Jauregui Quentin AG2R La Mondiale ,,
26 Peters Nans AG2R La Mondiale ,,
27 Martin Dan Israel Start-Up Nation ,,
28 Selig Rüdiger BORA – hansgrohe ,,
29 Gaudu David Groupama – FDJ ,,
30 Mertz Rémy Lotto Soudal ,,
31 Carapaz Richard INEOS Grenadiers ,,
32 Erviti Imanol Movistar Team ,,
33 Bol Jetse Burgos-BH ,,
34 Le Gac Olivier Groupama – FDJ ,,
35 Vlasov Aleksandr Astana Pro Team ,,
36 Aranburu Alex Astana Pro Team ,,
37 Gasparotto Enrico NTT Pro Cycling ,,
38 Bagioli Andrea Deceuninck – Quick Step ,,
39 Mas Enric Movistar Team ,,
40 Chaves Esteban Mitchelton-Scott ,,
41 Armirail Bruno Groupama – FDJ ,,
42 Bennett George Team Jumbo-Visma ,,
43 Edmondson Alex Mitchelton-Scott ,,
44 Van Moer Brent Lotto Soudal ,,
45 Poels Wout Bahrain – McLaren ,,
46 de la Cruz David UAE-Team Emirates ,,
47 Goossens Kobe Lotto Soudal ,,
48 Soler Marc Movistar Team ,,
49 Rojas José Joaquín Movistar Team ,,
50 Mäder Gino NTT Pro Cycling ,,
51 Stannard Robert Mitchelton-Scott ,,
52 Roux Anthony Groupama – FDJ ,,
53 Seigle Romain Groupama – FDJ ,,
54 Nieve Mikel Mitchelton-Scott ,,
55 Izagirre Gorka Astana Pro Team ,,
56 Osorio Juan Felipe Burgos-BH ,,
57 Martin Guillaume Cofidis, Solutions Crédits ,,
58 Elissonde Kenny Trek – Segafredo ,,
59 Oliveira Ivo UAE-Team Emirates ,,
60 Amador Andrey INEOS Grenadiers ,,
61 Périchon Pierre-Luc Cofidis, Solutions Crédits ,,
62 Sánchez Luis León Astana Pro Team ,,
63 Simon Julien Team Total Direct Energie ,,
64 Barbero Carlos NTT Pro Cycling ,,
65 Docker Mitchell EF Pro Cycling ,,
66 Henao Sergio UAE-Team Emirates ,,
67 Gołaś Michał INEOS Grenadiers ,,
68 Hofstede Lennard Team Jumbo-Visma ,,
69 Formolo Davide UAE-Team Emirates ,,
70 Ventoso Francisco José CCC Team ,,
71 Valverde Alejandro Movistar Team ,,
72 Hollenstein Reto Israel Start-Up Nation ,,
73 Renard Alexis Israel Start-Up Nation ,,
74 Carthy Hugh EF Pro Cycling ,,
75 Madrazo Ángel Burgos-BH ,,
76 Dumoulin Tom Team Jumbo-Visma ,,
77 Zimmermann Georg CCC Team ,,
78 Goldstein Omer Israel Start-Up Nation ,,
79 Eg Niklas Trek – Segafredo ,,
80 Lastra Jonathan Caja Rural – Seguros RGA ,,
81 Barta Will CCC Team ,,
82 Dlamini Nic NTT Pro Cycling ,,
83 Schultz Nick Mitchelton-Scott ,,
84 van den Berg Julius EF Pro Cycling ,,
85 Kudus Merhawi Astana Pro Team ,,
86 de Bod Stefan NTT Pro Cycling ,,
87 Wurf Cameron INEOS Grenadiers ,,
88 García Jhojan Caja Rural – Seguros RGA ,,
89 Sosa Iván Ramiro INEOS Grenadiers ,,
90 Van der Sande Tosh Lotto Soudal ,,
91 Dewulf Stan Lotto Soudal ,,
92 Godon Dorian AG2R La Mondiale ,,
93 Paluta Michał CCC Team ,,
94 Cattaneo Mattia Deceuninck – Quick Step ,,
95 Vilela Ricardo Burgos-BH ,,
96 Liepiņš Emīls Trek – Segafredo ,,
97 van Baarle Dylan INEOS Grenadiers ,,
98 Gruzdev Dmitriy Astana Pro Team ,,
99 Grmay Tsgabu Mitchelton-Scott ,,
100 Bagües Aritz Caja Rural – Seguros RGA ,,
101 Scotson Callum Mitchelton-Scott ,,
102 Arensman Thymen Team Sunweb ,,
103 Sütterlin Jasha Team Sunweb ,,
104 Schwarzmann Michael BORA – hansgrohe 0:20
105 Martens Paul Team Jumbo-Visma 0:25
106 Cavagna Rémi Deceuninck – Quick Step ,,
107 Ligthart Pim Team Total Direct Energie 0:28
108 Herrada José Cofidis, Solutions Crédits ,,
109 Steimle Jannik Deceuninck – Quick Step ,,
110 Maté Luis Ángel Cofidis, Solutions Crédits ,,
111 López Juan Pedro Trek – Segafredo ,,
112 Sicard Romain Team Total Direct Energie ,,
113 Ezquerra Jesús Burgos-BH ,,
114 Barceló Fernando Cofidis, Solutions Crédits ,,
115 Laas Martin BORA – hansgrohe 0:33
116 Wellens Tim Lotto Soudal 0:42
117 Sáez Héctor Caja Rural – Seguros RGA ,,
118 Dyball Benjamin NTT Pro Cycling ,,
119 Hirt Jan CCC Team ,,
120 Ladagnous Matthieu Groupama – FDJ ,,
121 Riabushenko Alexandr UAE-Team Emirates ,,
122 Terpstra Niki Team Total Direct Energie ,,
123 Froome Chris INEOS Grenadiers ,,
124 Costa Rui UAE-Team Emirates ,,
125 Berhane Natnael Cofidis, Solutions Crédits ,,
126 Garrison Ian Deceuninck – Quick Step ,,
127 Piccoli James Israel Start-Up Nation ,,
128 Marczyński Tomasz Lotto Soudal ,,
129 Ourselin Paul Team Total Direct Energie ,,
130 Amezqueta Julen Caja Rural – Seguros RGA ,,
131 Tanfield Harry AG2R La Mondiale ,,
132 Woods Michael EF Pro Cycling ,,
133 Serrano Gonzalo Caja Rural – Seguros RGA ,,
134 Cepeda Jefferson Alveiro Caja Rural – Seguros RGA ,,
135 Davies Scott Bahrain – McLaren ,,
136 Inkelaar Kevin Bahrain – McLaren ,,
137 Gesink Robert Team Jumbo-Visma ,,
138 Power Robert Team Sunweb ,,
139 van Garderen Tejay EF Pro Cycling ,,
140 Cabedo Óscar Burgos-BH 0:57
141 Ferron Valentin Team Total Direct Energie ,,
142 Donovan Mark Team Sunweb ,,
143 Storer Michael Team Sunweb ,,
144 Schillinger Andreas BORA – hansgrohe 1:12
145 Fraile Omar Astana Pro Team 1:16
146 Izagirre Ion Astana Pro Team ,,
147 Valgren Michael NTT Pro Cycling ,,
148 Ries Michel Trek – Segafredo 1:22
149 Lafay Victor Cofidis, Solutions Crédits ,,
150 Delage Mickaël Groupama – FDJ ,,
151 Buitrago Santiago Bahrain – McLaren ,,
152 Bole Grega Bahrain – McLaren ,,
153 Verona Carlos Movistar Team 2:06
154 Oliveira Nelson Movistar Team ,,
155 Sutherland Rory Israel Start-Up Nation ,,
156 Kamp Alexander Trek – Segafredo ,,
157 Vingegaard Jonas Team Jumbo-Visma ,,
158 Williams Stephen Bahrain – McLaren ,,
159 Arcas Jorge Movistar Team ,,
160 Badilatti Matteo Israel Start-Up Nation ,,
161 Champoussin Clément AG2R La Mondiale ,,
162 McCarthy Jay BORA – hansgrohe ,,
163 Hivert Jonathan Team Total Direct Energie ,,
164 Salmon Martin Team Sunweb ,,
165 Smit Willie Burgos-BH ,,
166 Schelling Ide BORA – hansgrohe ,,
167 Owen Logan EF Pro Cycling ,,
DNS Martínez Daniel Felipe EF Pro Cycling
DNS Geschke Simon CCC Team ,,

Klasyfikacja generalna Vuelta a Espana 2020 po 4. etapie:

1 Roglič Primož Team Jumbo-Visma 16:30:53
2 Martin Dan Israel Start-Up Nation 0:05
3 Carapaz Richard INEOS Grenadiers 0:13
4 Mas Enric Movistar Team 0:32
5 Carthy Hugh EF Pro Cycling 0:38
6 Kuss Sepp Team Jumbo-Visma 0:44
7 Großschartner Felix BORA – hansgrohe 1:17
8 Chaves Esteban Mitchelton-Scott 1:29
9 Soler Marc Movistar Team 1:55
10 Bennett George Team Jumbo-Visma 1:57
11 Valverde Alejandro Movistar Team 2:08
12 de la Cruz David UAE-Team Emirates 2:31
13 Nieve Mikel Mitchelton-Scott 2:53
14 Elissonde Kenny Trek – Segafredo 2:55
15 Bagioli Andrea Deceuninck – Quick Step 2:58
16 Formolo Davide UAE-Team Emirates 3:05
17 Poels Wout Bahrain – McLaren 3:13
18 Mäder Gino NTT Pro Cycling 3:31
19 Izagirre Gorka Astana Pro Team 3:37
20 Gaudu David Groupama – FDJ 4:00
21 Cattaneo Mattia Deceuninck – Quick Step 4:16
22 Henao Sergio UAE-Team Emirates 4:41
23 Vlasov Aleksandr Astana Pro Team 5:42
24 Sánchez Luis León Astana Pro Team 7:17
25 Sosa Iván Ramiro INEOS Grenadiers 8:35
26 Martin Guillaume Cofidis, Solutions Crédits 10:14
27 Herrada José Cofidis, Solutions Crédits 11:22
28 Zimmermann Georg CCC Team 12:13
29 Goossens Kobe Lotto Soudal 12:18
30 Barta Will CCC Team 13:54
31 Costa Rui UAE-Team Emirates 14:38
32 Verona Carlos Movistar Team 15:47
33 Eg Niklas Trek – Segafredo 18:00
34 Armirail Bruno Groupama – FDJ 18:24
35 Rojas José Joaquín Movistar Team 18:32
36 Gesink Robert Team Jumbo-Visma 19:39
37 López Juan Pedro Trek – Segafredo 19:42
38 Simon Julien Team Total Direct Energie 19:57
39 Dumoulin Tom Team Jumbo-Visma 21:05
40 Sicard Romain Team Total Direct Energie 22:22
41 Champoussin Clément AG2R La Mondiale 23:08
42 García Jhojan Caja Rural – Seguros RGA 23:44
43 Hirt Jan CCC Team 24:32
44 Maté Luis Ángel Cofidis, Solutions Crédits 25:18
45 Cepeda Jefferson Alveiro Caja Rural – Seguros RGA 25:43
46 Schultz Nick Mitchelton-Scott 26:40
47 Valgren Michael NTT Pro Cycling 26:51
48 Badilatti Matteo Israel Start-Up Nation 27:54
49 de Kort Koen Trek – Segafredo 28:53
50 Peters Nans AG2R La Mondiale 29:31
51 Ries Michel Trek – Segafredo ,,
52 Lastra Jonathan Caja Rural – Seguros RGA 29:35
53 Izagirre Ion Astana Pro Team 29:39
54 Madrazo Ángel Burgos-BH 29:57
55 Grmay Tsgabu Mitchelton-Scott 30:02
56 Amezqueta Julen Caja Rural – Seguros RGA 30:43
57 Kudus Merhawi Astana Pro Team 31:49
58 Lafay Victor Cofidis, Solutions Crédits 31:53
59 Arensman Thymen Team Sunweb 31:58
60 Power Robert Team Sunweb 32:19
61 Mertz Rémy Lotto Soudal 32:29
62 Erviti Imanol Movistar Team 32:41
63 Ourselin Paul Team Total Direct Energie 33:02
64 Cabedo Óscar Burgos-BH 33:04
65 Steimle Jannik Deceuninck – Quick Step 33:29
66 Amador Andrey INEOS Grenadiers 33:45
67 de Bod Stefan NTT Pro Cycling 34:23
68 van Baarle Dylan INEOS Grenadiers 34:31
69 Fraile Omar Astana Pro Team 34:56
70 Bagües Aritz Caja Rural – Seguros RGA 34:57
71 Godon Dorian AG2R La Mondiale 35:01
72 Oliveira Nelson Movistar Team 35:07
73 Seigle Romain Groupama – FDJ 35:56
74 Stannard Robert Mitchelton-Scott 36:23
75 Aranburu Alex Astana Pro Team 37:16
76 Buitrago Santiago Bahrain – McLaren 37:38
77 Froome Chris INEOS Grenadiers 37:45
78 Ladagnous Matthieu Groupama – FDJ 37:50
79 Hollenstein Reto Israel Start-Up Nation 37:53
80 Smith Dion Mitchelton-Scott 38:05
81 Donovan Mark Team Sunweb 38:08
82 Wellens Tim Lotto Soudal 38:12
83 Serrano Gonzalo Caja Rural – Seguros RGA 38:16
84 Wurf Cameron INEOS Grenadiers 38:39
85 Dewulf Stan Lotto Soudal 38:50
86 Woods Michael EF Pro Cycling 39:26
87 Gasparotto Enrico NTT Pro Cycling 39:30
88 Ferron Valentin Team Total Direct Energie 39:35
89 Smit Willie Burgos-BH 39:59
90 Goldstein Omer Israel Start-Up Nation 40:42
91 Le Gac Olivier Groupama – FDJ 40:45
92 Gołaś Michał INEOS Grenadiers 40:48
93 Osorio Juan Felipe Burgos-BH 41:11
94 Vilela Ricardo Burgos-BH ,,
95 Molenaar Alex Burgos-BH 41:32
96 Barceló Fernando Cofidis, Solutions Crédits 41:41
97 Hofstede Lennard Team Jumbo-Visma ,,
98 Piccoli James Israel Start-Up Nation 41:53
99 van Garderen Tejay EF Pro Cycling ,,
100 Manzin Lorrenzo Team Total Direct Energie 42:00
101 Štybar Zdeněk Deceuninck – Quick Step 42:08
102 Mørkøv Michael Deceuninck – Quick Step ,,
103 Dlamini Nic NTT Pro Cycling 42:34
104 Van Moer Brent Lotto Soudal 42:36
105 Gruzdev Dmitriy Astana Pro Team 42:40
106 Storer Michael Team Sunweb 42:41
107 Bennett Sam Deceuninck – Quick Step 42:45
108 Davies Scott Bahrain – McLaren ,,
109 Garrison Ian Deceuninck – Quick Step ,,
110 Ezquerra Jesús Burgos-BH 43:07
111 Wright Alfred Bahrain – McLaren 43:13
112 Marczyński Tomasz Lotto Soudal 43:16
113 Thijssen Gerben Lotto Soudal 43:17
114 Janse van Rensburg Reinardt NTT Pro Cycling 43:19
115 Jauregui Quentin AG2R La Mondiale 43:25
116 Liepiņš Emīls Trek – Segafredo 43:28
117 Kamp Alexander Trek – Segafredo 44:09
118 Terpstra Niki Team Total Direct Energie 44:10
119 Ligthart Pim Team Total Direct Energie ,,
120 Paluta Michał CCC Team 45:06
121 Roux Anthony Groupama – FDJ 45:20
122 Morin Emmanuel Cofidis, Solutions Crédits 45:21
123 Wiśniowski Łukasz CCC Team ,,
124 Renard Alexis Israel Start-Up Nation ,,
125 Barbero Carlos NTT Pro Cycling ,,
126 Aberasturi Jon Caja Rural – Seguros RGA 45:26
127 Périchon Pierre-Luc Cofidis, Solutions Crédits ,,
128 Schelling Ide BORA – hansgrohe ,,
129 Philipsen Jasper UAE-Team Emirates 45:43
130 Sáez Héctor Caja Rural – Seguros RGA 46:00
131 Dyball Benjamin NTT Pro Cycling 46:03
132 Inkelaar Kevin Bahrain – McLaren ,,
133 Van der Sande Tosh Lotto Soudal 46:05
134 Martens Paul Team Jumbo-Visma 46:17
135 Riabushenko Alexandr UAE-Team Emirates 46:40
136 Bole Grega Bahrain – McLaren 46:48
137 Oliveira Ivo UAE-Team Emirates 46:57
138 Kanter Max Team Sunweb 46:59
139 Ventoso Francisco José CCC Team ,,
140 Tanfield Harry AG2R La Mondiale 47:01
141 Hivert Jonathan Team Total Direct Energie 47:05
142 Cort Magnus EF Pro Cycling 47:30
143 Arcas Jorge Movistar Team 47:37
144 Vingegaard Jonas Team Jumbo-Visma ,,
145 Bol Jetse Burgos-BH 48:27
146 McCarthy Jay BORA – hansgrohe 48:35
147 Berhane Natnael Cofidis, Solutions Crédits 49:12
148 Cavagna Rémi Deceuninck – Quick Step 50:02
149 Williams Stephen Bahrain – McLaren 50:11
150 Sütterlin Jasha Team Sunweb 50:20
151 Oliveira Rui UAE-Team Emirates 50:33
152 Salmon Martin Team Sunweb 51:44
153 Schillinger Andreas BORA – hansgrohe 51:50
154 Edmondson Alex Mitchelton-Scott 51:51
155 Docker Mitchell EF Pro Cycling 52:23
156 van den Berg Julius EF Pro Cycling 52:48
157 Scotson Callum Mitchelton-Scott 53:16
158 Schwarzmann Michael BORA – hansgrohe 53:41
159 Räim Mihkel Israel Start-Up Nation 53:44
160 Sutherland Rory Israel Start-Up Nation 53:53
161 Mareczko Jakub CCC Team 54:09
162 Owen Logan EF Pro Cycling 57:47
163 Selig Rüdiger BORA – hansgrohe 58:16
164 Ackermann Pascal BORA – hansgrohe 58:20
165 Laas Martin BORA – hansgrohe 58:51
166 Delage Mickaël Groupama – FDJ 59:52
167 Moschetti Matteo Trek – Segafredo 1:00:25