Drużyny Team Sunweb, AG2R La Mondiale, Caja Rural-Seguros RGA oraz NTT Pro Cycling podały składy na rozpoczynającą się we wtorek hiszpańską Vueltę. W każdej z tych ekip brakuje lidera na klasyfikację generalną co oznacza, że będą one walczyły o pojedyncze zwycięstwa etapowe – najczęściej z ucieczek.

Niemiecki Team Sunweb do Hiszpanii wysyła bardzo młody skład. Tylko dwóch kolarzy ma więcej niż 23 lata – Robert Power (25) i Jasha Sütterlin (27). Zawodnicy Sunwebu będą walczyć głównie w odjazdach, choć na płaskich końcówkach z dobrej strony może pokazać się Max Kanter. Warto zwrócić także uwagę na Ilana Van Wildera i Thymena Arensmana – obaj zawodnicy stawali w przeszłości na podium prestiżowego Tour de l’Avenir.

Skład Team Sunweb na Vuelta a Espana 2020:

Robert Power, Michael Storer (obaj Australia), Max Kanter, Martin Salmon, Jasha Sütterlin (wszyscy Niemcy), Thymen Arensman (Holandia), Ilan Van Wilder (Belgia), Mark Donovan (Wielka Brytania)

W składzie AG2R La Mondiale także znajdziemy kolarza, który świetnie radził sobie w słynnym „Wyścigu Przyszłości”. To Clement Champoussin, dla którego będzie to pierwszy start w trzytygodniowym wyścigu. W drużynie AG2R zobaczymy też zwycięzcę etapów Tour de France i Giro d’Italia, Nansa Petersa, a także triumfatora trzech odcinków hiszpańskiej Vuelty – Alexandre’a Geniez.

Skład AG2R La Mondiale na Vuelta a Espana 2020:

Clement Champoussin, Alexandre Geniez, Nans Peters, Dorian Godon, Quentin Jaregui, Axel Domont (wszyscy Francja), Mathias Frank (Szwajcaria), Harry Tanfield (Wielka Brytania)

Drużynie Caja Rural-Seguros RGA będą przewodzili Jonathan Lastra i Jon Aberasturi. Ten pierwszy w ubiegłym roku otarł się o etapowe zwycięstwo na Vuelta a Espana, natomiast Jon Aberasturi to solidny sprinter, który z pewnością będzie chciał pokazać się na płaskich etapach. Oprócz nich w składzie znajdą się Jefferson Cepeda czy Gonzalo Serrano, który w tym roku zwyciężył na etapie Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol.

Skład Caja Rural-Seguros RGA na Vuelta a Espana 2020:

Jonathan Lastra, Gonzalo Serrano, Jon Aberasturi, Julen Amezqueta, Artiz Bagues, Hector Saez (wszyscy Hiszpania), Jefferson Cepeda (Ekwador), Jhojan Garcia (Kolumbia)

NTT Pro Cycling również będzie walczyło w Hiszpanii o etapowe skalpy. W składzie ekipy z RPA znaleźli się Enrico Gasparotto, Michael Valgren czy Benjamin Dyball, którzy są w stanie pokusić się o zwycięstwo z ucieczki. W łatwiejszym terenie o dobry wynik będą chcieli powalczyć Reinardt Janse van Rensburg oraz Carlos Barbero.

Skład NTT Pro Cycling na Vuelta a Espana 2020:

Stefan De Bod, Nic Dlamini, Reinardt Janse van Rensburg (wszyscy RPA), Carlos Barbero (Hiszpania), Benjamin Dyball (Australia), Enrico Gasparotto, Gino Mäder (Szwajcaria), Michael Valgren (Dania)

Poprzedni artykułTao Geoghegan Hart: „To zwycięstwo było dla Nicolasa Portala”
Następny artykułRafał Majka w UAE Team Emirates!
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments