Foto: Giro d'Italia

Arnaud Démare (Groupama – FDJ) wygrał po finiszu z peletonu czwarty etap Giro d’Italia. Liderem pozostał João Almeida (Deceuninck – Quick Step).

Czwarty etap Giro d’Italia był jednocześnie ostatnim odcinkiem na Sycylii. Kolarze do przejechania mieli 140 kilometrów z Catanii do Villafranco Tirrena. W połowie ścigania zawodnicy musieli się zmierzyć z podjazdem pod Portella Mandrazzi (12,4 km długości; średnie nachylenie 5,2 %). Można się było dziś spodziewać dwóch scenariuszy: ucieczka lub walka mocniejszych sprinterów.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w wywiadzie dla naszego portalu dzisiaj do ucieczki zabrał się Kamil Gradek (CCC Team). Wraz z Polakiem zabrali się Simon Pellaud (Androni Giocattoli – Sidermec) i Marco Frapporti (Vini Zabù – KTM).

Peleton prowadzili kolarze Groupama-FDJ, którzy dziś liczyli na zwycięstwo Arnaud Démare’a.

Niestety w dość sennie jadącym peletonie nie obyło się bez kraks. Ucierpieli między innymi Ben Swift (INEOS Grenadiers) i Pieter Weening (Trek – Segafredo). Powodem upadku Holendra było…najechanie na bidon, czyli podobny wypadek, który wykluczył z wyścigu wielkiego faworyta Gerainta Thomasa.

Na lotnej premii najwięcej punktów zdobył Frapporti. Kiedy na podjeździe tempo podkręcił (jak wczoraj) Matteo Fabbro (BORA-hansgrohe) z peletonu odpadli między innymi Fernando Gaviria (UAE Team Emirates), Elia Viviani (Cofidis, Solutions Crédits) i Álvaro José Hodeg (Deceuninck – Quick Step).

Jako pierwszy na szczycie Portella Mandrazzi był Szwajcar Pellaud. Peleton tracił do niego 90 sekund, a w “zawieszeniu” jechała pozostała dwójka z ucieczki. Na bardzo mokrym zjeździe w dużej grupie rządy przejęła ekipa Trek-Segafredo, co spowodowało mocne naciągnięcie peletonu.

40 kilometrów przed metą peleton doścignął Kamila Gradka, a wcześniej wchłonięty został Frapporti. Na czele został tylko Pellaud. Szwajcar jechał bardzo ambitnie, ale na czoło grupy wyszli kolarze BORA-hansgrohe. Niemiecka ekipa miała oczywiście chęć na pierwszy etapowy skalp na Giro d’Italia dla Petera Sagana.

Ładnie lotny finisz po sekundy rozegrała ekipa Deceuninck – Quick Step. Trzy sekund zgarnął Pellaud z ucieczki, ale dwie sekundy zarobił lider wyścigu João Almeida. Tym samym Portugalczyk nie miał już takiego samego czasu jak drugi w klasyfikacji Jonathan Klever Caicedo (EF Pro Cycling).

Pellaud został doścignięty na 22 kilometry przed metą. W międzyczasie do peletonu wrócił Viviani, ale z tyłu cały czas walczył Gaviria. Tempo dyktowali zamiennie Maciej Bodnar i Paweł Poljański.

Kiedy do mety było 10 kilometrów grupa z Gavirią traciła około 30 sekund. BORA i Groupama nie zamierzały zwalniać tempa, a pociąg sprinterski zawiązały także Bahrain-McLaren i Cofidis. Pięć kilometrów dalej było już wiadomo, że Kolumbijczyk z UAE Team Emirates nie powalczy dzisiaj o etapowe zwycięstwo.

Na szerokiej drodze w Villafranco Tirrena mieliśmy ładną walkę ekip sprinterskich. O zwycięstwie musiał zadecydować foto finisz. Sędziowie uznali, że najszybszy okazał się Arnaud Démare (Groupama – FDJ), który pokonał Petera Sagana (BORA-hansgrohe). Trzecie miejsce wywalczył Davide Ballerini (Deceuninck – Quick Step).

A poniżej zdjęcie, na którym widać jak blisko pierwszej wygranej na Giro był Słowak Peter Sagan…

Wyniki czwartego etapu:

1 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 3:22:13
2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
3 Davide Ballerini (Ita) Deceuninck-Quickstep
4 Andrea Vendrame (Ita) AG2R la Mondiale
5 Elia Viviani (Ita) Cofidis
6 Stefano Oldani (Ita) Lotto Soudal
7 Davide Cimolai (Ita) Israel Start-Up Nation
8 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
9 Filippo Fiorelli (Ita) Bardiani CSF Faizane’
10 Enrico Battaglin (Ita) Bahrain McLaren
11 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
12 Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates
13 Sean Bennett (USA) EF Pro Cycling
14 Josef Cerny (Pol) CCC Team
15 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo
16 Nico Denz (Ger) Team Sunweb
17 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
18 Joao Almeida (Por) Deceuninck-Quickstep
19 Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo
20 Mikkel Frølich Honoré (Den) Deceuninck-Quickstep
21 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R la Mondiale
22 Pello Bilbao (Spa) Bahrain McLaren
23 Rick Zabel (Ger) Israel Start-Up Nation
24 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
25 Fausto Masnada (Ita) CCC Team
26 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
27 Domenico Pozzovivo (Ita) NTT Pro Cycling
28 Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers
29 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
30 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
31 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
32 Christoph Pfingsten (Ger) Team Jumbo-Visma
33 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Pro Cycling
34 Ben O’Connor (Aus) NTT Pro Cycling
35 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
36 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
37 Jos Van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma
38 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
39 Simone Consonni (Ita) Cofidis
40 Danilo Wyss (Swi) NTT Pro Cycling
41 Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ
42 Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers
43 Albert Torres Barcelo (Spa) Movistar Team
44 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
45 Fabio Felline (Ita) Astana Pro Team
46 James Knox (GBr) Deceuninck-Quickstep
47 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
48 Ilnur Zakarin (Rus) CCC Team
49 Tanel Kangert (Est) EF Pro Cycling
50 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team
51 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal
52 Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo-Visma
53 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott
54 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott
55 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
56 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
57 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates
58 Sergio Samitier Samitier (Spa) Movistar Team
59 Lawrence Warbasse (USA) AG2R la Mondiale
60 Ruben Guerreiro (Por) EF Pro Cycling
61 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain McLaren
62 Pavel Kochetkov (Rus) CCC Team
63 François Bidard (Fra) AG2R la Mondiale
64 Ben Gastauer (Lux) AG2R la Mondiale
65 Jaakko Hanninen (Fin) AG2R la Mondiale
66 Dario Cataldo (Ita) Movistar Team
67 Edoardo Affini (Ita) Mitchelton-Scott
68 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane’
69 Louis Meintjes (RSA) NTT Pro Cycling
70 Chris Harper (Aus) Team Jumbo-Visma
71 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain McLaren
72 Matteo Sobrero (Ita) NTT Pro Cycling
73 Tao Geoghegan Hart (GBr) Ineos Grenadiers
74 Simone Ravanelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
75 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli-Sidermec
76 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers
77 Tony Gallopin (Fra) AG2R la Mondiale
78 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis
79 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
80 Daniel Navarro Garcia (Spa) Israel Start-Up Nation
81 Victor De la Parte (Spa) CCC Team
82 Attila Valter (Hun) CCC Team
83 Francesco Romano (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:00:30
84 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
85 Giovanni Visconti (Ita) Vini Zabu’ KTM
86 Marco Frapporti (Ita) Vini Zabu’ KTM
87 Chad Haga (USA) Team Sunweb
88 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo
89 Davide Villella (Ita) Movistar Team
90 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team
91 Kilian Frankiny (Swi) Groupama-FDJ
92 Jan Tratnik (Slo) Bahrain McLaren
93 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
94 Einer Augusto Rubio Reyes (Col) Movistar Team
95 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Astana Pro Team
96 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team
97 Jesper Hansen (Den) Cofidis
98 Kamil Gradek (Pol) CCC Team
99 Amanuel Gebreigzabhier (Eri) NTT Pro Cycling
100 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma
101 Mark Padun (Ukr) Bahrain McLaren 0:00:42
102 Jhonatan Manuel Narvaez Prado (Ecu) Ineos Grenadiers
103 Kamil Małecki (Pol) CCC Team
104 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team
105 Matteo Fabbro (Ita) Bora-Hansgrohe
106 Mattia Bais (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
107 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF Faizane’
108 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
109 Luca Chirico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
110 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo
111 Jefferson Alexander Cepeda (Ecu) Androni Giocattoli-Sidermec
112 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
113 Dylan Sunderland (Aus) NTT Pro Cycling
114 Matthias Brändle (Aut) Israel Start-Up Nation
115 Nathan Haas (Aus) Cofidis
116 Eros Capecchi (Ita) Bahrain McLaren
117 Simon Pellaud (Swi) Androni Giocattoli-Sidermec 0:00:59
118 Lachlan Morton (Aus) EF Pro Cycling
119 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
120 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
121 Tobias Foss (Nor) Team Jumbo-Visma 0:01:09
122 Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo-Visma
123 Pieter Serry (Bel) Deceuninck-Quickstep
124 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe 0:01:25
125 Alexander Cataford (Can) Israel Start-Up Nation
126 James Whelan (Aus) EF Pro Cycling
127 Edoardo Zardini (Ita) Vini Zabu’ KTM 0:01:46
128 Simon Clarke (Aus) EF Pro Cycling
129 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo-Visma 0:02:14
130 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ 0:02:29
131 Rohan Dennis (Aus) Ineos Grenadiers 0:02:37
132 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 0:02:43
133 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
134 Marco Mathis (Ger) Cofidis
135 Alex Dowsett (GBr) Israel Start-Up Nation
136 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R la Mondiale
137 Giovanni Lonardi (Ita) Bardiani CSF Faizane’
138 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
139 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
140 Simone Bevilacqua (Ita) Vini Zabu’ KTM
141 Patrick Gamper (Aut) Bora-Hansgrohe
142 Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo
143 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-Quickstep
144 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates
145 Matthew Holmes (GBr) Lotto Soudal
146 Alvaro Jose Hodeg Chagui (Col) Deceuninck-Quickstep
147 Pieter Weening (Ned) Trek-Segafredo
148 Victor Campenaerts (Bel) NTT Pro Cycling
149 Simon Guglielmi (Fra) Groupama-FDJ
150 Lorenzo Rota (Ita) Vini Zabu’ KTM 0:03:21
151 Lawson Craddock (USA) EF Pro Cycling 0:03:41
152 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott 0:03:50
153 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates 0:05:22
154 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) UAE Team Emirates
155 Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates 0:05:27
156 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
157 Filippo Zana (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:06:25
158 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
159 Domen Novak (Slo) Bahrain McLaren 0:06:29
160 Fabio Mazzucco (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:06:58
161 Brent Bookwalter (USA) Mitchelton-Scott 0:07:11
162 Matteo Spreafico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:07:29
163 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 0:08:18
164 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis 0:08:23
165 Guy Sagiv (Isr) Israel Start-Up Nation 0:11:25
166 Nicolas Edet (Fra) Cofidis
167 Jonathan Dibben (GBr) Lotto Soudal
168 Ben Swift (GBr) Ineos Grenadiers
169 Rudy Barbier (Fra) Israel Start-Up Nation
170 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ 0:11:32
171 Etienne Van Empel (Ned) Vini Zabu’ KTM 0:13:33

 

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1 Joao Almeida (Por) Deceuninck-Quickstep 11:06:36
2 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Pro Cycling 0:00:02
3 Pello Bilbao (Spa) Bahrain McLaren 0:00:39
4 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:00:44
5 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:00:55
6 Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo 0:00:57
7 Domenico Pozzovivo (Ita) NTT Pro Cycling 0:01:01
8 Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates 0:01:13
9 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:01:15
10 Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo-Visma 0:01:17
11 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 0:01:28
12 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
13 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:01:29
14 Fausto Masnada (Ita) Deceuninck-Quickstep 0:01:34
15 Ilnur Zakarin (Rus) CCC Team 0:01:40
16 James Knox (GBr) Deceuninck-Quickstep 0:01:42
17 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain McLaren 0:01:44
18 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 0:01:52
19 Louis Meintjes (RSA) NTT Pro Cycling 0:02:01
20 Sergio Samitier Samitier (Spa) Movistar Team 0:02:08
21 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott 0:02:43
22 Tao Geoghegan Hart (GBr) Ineos Grenadiers 0:03:14
23 Giovanni Visconti (Ita) Vini Zabu’ KTM 0:03:42
24 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 0:03:48
25 Tony Gallopin (Fra) AG2R la Mondiale 0:04:03
26 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R la Mondiale 0:04:13
27 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:04:27
28 Chris Harper (Aus) Team Jumbo-Visma 0:04:39
29 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 0:04:52
30 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo-Visma 0:04:59
31 Tanel Kangert (Est) EF Pro Cycling 0:05:21
32 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:05:26
33 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis 0:05:30
34 Daniel Navarro Garcia (Spa) Israel Start-Up Nation 0:06:06
35 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers 0:06:31
36 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates 0:06:57
37 Lawrence Warbasse (USA) AG2R la Mondiale 0:07:20
38 Jaakko Hanninen (Fin) AG2R la Mondiale 0:07:36
39 Ruben Guerreiro (Por) EF Pro Cycling 0:07:53
40 Attila Valter (Hun) CCC Team 0:08:00
41 Ben O’Connor (Aus) NTT Pro Cycling 0:08:07
42 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:08:08
43 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:08:23
44 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott 0:08:31
45 Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo 0:08:43
46 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo 0:09:25
47 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team 0:10:29
48 Matteo Fabbro (Ita) Bora-Hansgrohe 0:10:37
49 Kilian Frankiny (Swi) Groupama-FDJ 0:10:58
50 Amanuel Gebreigzabhier (Eri) NTT Pro Cycling 0:11:08
51 Mikkel Frølich Honoré (Den) Deceuninck-Quickstep 0:11:55
52 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo 0:12:00
53 Victor De la Parte (Spa) CCC Team 0:12:23
54 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 0:12:27
55 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R la Mondiale 0:12:43
56 Pavel Kochetkov (Rus) CCC Team 0:12:49
57 Pieter Serry (Bel) Deceuninck-Quickstep 0:12:51
58 Jesper Hansen (Den) Cofidis 0:12:55
59 Simone Ravanelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:13:06
60 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Astana Pro Team 0:13:18
61 Davide Villella (Ita) Movistar Team 0:13:35
62 Christoph Pfingsten (Ger) Team Jumbo-Visma
63 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe 0:13:36
64 François Bidard (Fra) AG2R la Mondiale 0:13:41
65 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo 0:14:39
66 Ben Gastauer (Lux) AG2R la Mondiale 0:15:04
67 Dario Cataldo (Ita) Movistar Team 0:15:43
68 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:15:58
69 Fabio Felline (Ita) Astana Pro Team 0:16:12
70 Einer Augusto Rubio Reyes (Col) Movistar Team 0:16:18
71 Mark Padun (Ukr) Bahrain McLaren 0:16:21
72 Jefferson Alexander Cepeda (Ecu) Androni Giocattoli-Sidermec 0:16:24
73 Tobias Foss (Nor) Team Jumbo-Visma 0:16:25
74 Enrico Battaglin (Ita) Bahrain McLaren 0:16:26
75 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott 0:16:47
76 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team 0:17:05
77 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:17:41
78 Jan Tratnik (Slo) Bahrain McLaren 0:17:58
79 Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers 0:18:24
80 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:18:42
81 Matthew Holmes (GBr) Lotto Soudal 0:18:44
82 Matteo Sobrero (Ita) NTT Pro Cycling 0:19:04
83 Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers 0:19:19
84 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli-Sidermec 0:19:32
85 Andrea Vendrame (Ita) AG2R la Mondiale 0:20:30
86 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:20:32
87 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:20:49
88 Pieter Weening (Ned) Trek-Segafredo 0:20:56
89 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:21:10
90 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team 0:21:52
91 Simon Clarke (Aus) EF Pro Cycling 0:21:57
92 Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates 0:22:14
93 Hector Carretero (Spa) Movistar Team 0:22:21
94 Francesco Romano (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:22:26
95 Alexander Cataford (Can) Israel Start-Up Nation 0:22:32
96 Danilo Wyss (Swi) NTT Pro Cycling 0:23:01
97 Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo-Visma 0:23:13
98 Lorenzo Rota (Ita) Vini Zabu’ KTM 0:23:43
99 Edoardo Zardini (Ita) Vini Zabu’ KTM 0:23:51
100 Ben Swift (GBr) Ineos Grenadiers 0:23:55
101 Luca Chirico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:23:58
102 Josef Cerny (Cze) CCC Team 0:24:01
103 Luca Wackermann (Ita) Vini Zabu’ KTM 0:24:21
104 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:24:47
105 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 0:25:22
106 Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ 0:25:40
107 Eros Capecchi (Ita) Bahrain McLaren 0:25:44
108 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain McLaren 0:25:51
109 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:26:01
110 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team 0:26:07
111 Mattia Bais (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:26:10
112 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:26:15
113 Davide Ballerini (Ita) Deceuninck-Quickstep 0:26:28
114 Lawson Craddock (USA) EF Pro Cycling 0:26:34
115 Simon Pellaud (Swi) Androni Giocattoli-Sidermec 0:26:40
116 Lachlan Morton (Aus) EF Pro Cycling 0:26:53
117 Jhonatan Manuel Narvaez Prado (Ecu) Ineos Grenadiers 0:27:13
118 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Androni Giocattoli-Sidermec 0:28:10
119 Stefano Oldani (Ita) Lotto Soudal 0:28:17
120 Marco Frapporti (Ita) Vini Zabu’ KTM 0:28:20
121 Sean Bennett (USA) EF Pro Cycling 0:28:26
122 Kamil Małecki (Pol) CCC Team 0:28:27
123 Rohan Dennis (Aus) Ineos Grenadiers 0:28:44
124 Kamil Gradek (Pol) CCC Team 0:29:04
125 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 0:29:32
126 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe 0:29:44
127 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott 0:29:57
128 Filippo Zana (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:30:13
129 Victor Campenaerts (Bel) NTT Pro Cycling 0:30:53
130 Dylan Sunderland (Aus) NTT Pro Cycling 0:31:35
131 Simone Consonni (Ita) Cofidis 0:32:08
132 Rick Zabel (Ger) Israel Start-Up Nation 0:32:22
133 James Whelan (Aus) EF Pro Cycling 0:32:28
134 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma 0:32:52
135 Simone Bevilacqua (Ita) Vini Zabu’ KTM 0:33:40
136 Nathan Haas (Aus) Cofidis 0:34:17
137 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 0:34:25
138 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis 0:35:11
139 Matthias Brändle (Aut) Israel Start-Up Nation 0:35:12
140 Filippo Fiorelli (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:35:25
141 Elia Viviani (Ita) Cofidis 0:35:30
142 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ 0:35:46
143 Domen Novak (Slo) Bahrain McLaren 0:36:03
144 Jos Van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma 0:36:04
145 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ 0:36:47
146 Matteo Spreafico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:36:56
147 Albert Torres Barcelo (Spa) Movistar Team 0:37:08
148 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott 0:37:32
149 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 0:37:44
150 Edoardo Affini (Ita) Mitchelton-Scott 0:37:57
151 Marco Mathis (Ger) Cofidis 0:38:02
152 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ 0:38:08
153 Fabio Mazzucco (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:38:10
154 Giovanni Lonardi (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:38:21
155 Davide Cimolai (Ita) Israel Start-Up Nation 0:38:27
156 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:38:37
157 Simon Guglielmi (Fra) Groupama-FDJ
158 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 0:38:44
159 Alex Dowsett (GBr) Israel Start-Up Nation 0:39:19
160 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-Quickstep 0:39:24
161 Patrick Gamper (Aut) Bora-Hansgrohe 0:40:23
162 Alvaro Jose Hodeg Chagui (Col) Deceuninck-Quickstep 0:40:24
163 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates 0:41:51
164 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) UAE Team Emirates 0:41:55
165 Nico Denz (Ger) Team Sunweb 0:42:03
166 Etienne Van Empel (Ned) Vini Zabu’ KTM 0:44:16
167 Nicolas Edet (Fra) Cofidis 0:45:43
168 Guy Sagiv (Isr) Israel Start-Up Nation 0:47:10
169 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ 0:47:42
170 Rudy Barbier (Fra) Israel Start-Up Nation 0:48:24
171 Jonathan Dibben (GBr) Lotto Soudal 0:48:31
172 Brent Bookwalter (USA) Mitchelton-Scott 0:54:03