fot. Imola 2020

Świeżo upieczony mistrz świata nie wystąpi w jednym ze swoich ulubionych wyścigów. Zastąpi go Tim Declerq.

Jeszcze dwa dni temu wydawało się, że Francuz stanie na starcie w Herve, by powalczyć o trzeci z rzędu triumf w Strzale Walońskiej. Znalazł się nawet w składzie ogłoszonym w sobotę przez Deceuninck-Quick Step. Jednak w niedzielę „d’Artagnan” został mistrzem świata, więc zdecydowanie zasłużył sobie na nieco dłuższy niż trzydniowy, wypoczynek. W związku z tym, najprawdopodobniej jego pierwszym wyścigiem w tęczowej koszulce będzie Liege-Bastogne-Liege, gdzie postara się zmazać plamę, po zeszłorocznym, dość rozczarowującym 16. miejscu.

Kolarzem, który zastąpi go w jednym z ważniejszych klasycznych wyścigów w tym sezonie, będzie Tim Declerq – Belg, który co prawda świetnie sprawuje się w roli pomocnika, ale rzadko ma okazję jeździć jako lider (choć ostatnie Omloop Het Nieuwsblad skończył na niezłej, 5. pozycji)

Najprawdopodobniej tym razem będzie podobnie, ponieważ w składzie „Watahy” i tak znalazło się miejsce dla kilku bardzo dobrych klasykowców, takich jak choćby zwycięzca Liege-Bastogne-Liege z 2018 roku – Bob Jungels, sensacyjny triumfator ostatniego Cadel Evans Great Ocean Race – Dries Devenyns, a także młode wilczki, które już kilkukrotnie pokazały, że potrafią kąsać, a więc Andrea Bagioli i Remi Cavagna.

Zaktualizowany skład Deceuninck-Quick Step na Strzałę Walońską 2020:

Andrea Bagioli, Rémi Cavagna, Dries Devenyns, Ian Garrison, Bob Jungels, Mauri Vansevenant, Tim Declerq

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments