fot. Młoda Photography / naszosie.pl

Ostatnia sobota września w naszym kraju stanęła pod znakiem mistrzostw Polski w jeździe parami. Poniżej prezentujemy wyniki deszczowego i wietrznego ścigania.

Mimo że na całym świecie ściganie parami dawno odeszło do lamusa, w naszym kraju mistrzostwa w tej dziedzinie kolarstwa szosowego nadal się odbywają. W tym roku organizatorem imprezy jest utytułowany klub KTK Kalisz. Zawodnicy i zawodniczki we wszystkich kategoriach wiekowych walczyli jak lwy, by na mecie zawiesić medale na swoich szyjach.

Jeśli chodzi o trasę, nie była ona trudna. Cały dystans prowadził po płaskich, dobrze wyasfaltowanych drogach, co poszczególnym startującym pozwalało jak najlepiej pokazać swoje umiejętności w walce z czasem. W zależności od kategorii, różne były jedynie długości wyścigów – 8 km dla młodziczek, 14 km dla młodzików i juniorek młodszych, 20 km dla juniorów młodszych i juniorek oraz 29 km dla wszystkich pozostałych kategorii.

W najbardziej interesującej wszystkich rywalizacji, czyli wyścigu Elity Mężczyzn, równych sobie nie mieli Filip Maciejuk i Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling). Znakomita dwójka o 20 sekund wyprzedziła duet Szymon Krawczyk – Szymon Tracz (CCC Development), który został jednocześnie najlepszą parą do lat 23. Podium uzupełnił z kolei duet Mazowsze Serce Polski, Paweł Bernas – Adrian Kurek.

W przypadku Pań, rywalizacja była dużo bardziej zacięta. Po złoto sięgnęły zawodniczki CCC-Liv, Agnieszka Skalniak i Aurela Nerlo. O 6 sekund gorsze były z kolei zawodniczki TKK Pacific Nestle Fitness Toruń, czyli Karolina Karasiewicz i Patrycja Lorkowska. Po brąz sięgnęły za to Paulina Pastuszek i Anna Sagan, także reprezentujące toruński klub.

Pełne wyniki dostępne są tutaj.

Poprzedni artykułSzósty z monumentów – zapowiedź 4. dnia mistrzostw świata Imola 2020
Następny artykułImola 2020: Zapraszamy na podsumowanie MŚ „na żywo”
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments